Wzrosty sprzedaży i zysków sklepów internetowych z laptopami, dystrybutorów i producentów IT a tworzenie sklepów internetowych

Wzrosty sprzedaży i zysków sklepów internetowych z laptopami, dystrybutorów i producentów IT a tworzenie sklepów internetowych

Pandemia koronawirusa zwiększa popyt na sprzęt komputerowy. W efekcie rosną zarówno producenci sprzętu komputerowego dostawcy, jak i przychody sklepów internetowych sprzedających laptopy komputery.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
{[description]}

Sprzedaż laptopów przez internet wzrosła dzięki pracy zdalnej

Przejście w 2020 roku na model pracy zdalnej spowodowało, że pracownicy masowo kupowali laptopy. Części z nich laptopy te kupowali pracodawcy. 

Analogiczne proces zachodził w przypadku użytkowników prywatnych np. rodziców dzieci szkolnych. Dzieci uczące się zdalnie potrzebowały laptopów, rodzice wielodzietnych rodzin potrzebowali nawet kilku laptopów, dla dzieci i rodziców. 

Przykładem wzrostów jest grupa kapitałowa NTT system, której zyski wzrosły o prawie 60% z 2,6 do 4,1 milionów złotych w pierwszej połowie 2020 roku. 

NTT system jest jednym z największych producentów sprzętu komputerowego i dystrybutorów. 

Przeniesienie sklepu do internetu - e-commerce

Zamknięcie sklepów stacjonarnych spowodowało przeniesienie biznesu do internetu oraz do sieci partnerskich. Największy wzrost popytu w tym okresie dotyczył oprogramowania w tym sprzedaż gier wzrosła ponad dwukrotnie. 

Wzrosty sprzedaży sprzętu komputerowego są również szansą dla mikroprzedsiębiorców.

Wzrosła popularność pomysłu na biznes polegającego na otworzeniu sklepu internetowego z laptopami i sprzętem komputerowym w modelu dropshippingu. Zobacz naszą realizację sklepu z dropshippingiem. 

Kliknij tutaj 

Realizacja sklepu internetowego dla Pitcomputers, www.pit-computers.pl

Co jest potrzebne, żeby otworzyć sklep internetowy?

Jak w każdym sklepie uruchamianym w modelu dropshipping do rozpoczęcia sprzedaży internetowej potrzebne są przede wszystkim:

  • baza produktów
  • podpisane umowy z dostawcami płatności elektronicznych usług kurierskich
  • dokumenty takie jak regulamin zakupów, zwrotów i polityka prywatności
  • Wybór platformy
  • Wybór firmy wdrożeniowej, która sklep uruchomi

Przeczytaj artykuł, aby rozszerzyć wiedzę na temat rzeczy potrzebnych do utworzenia sklepu.

Kliknij tutaj

Dropshipping. Na czym polega?

Dropshipping  to metoda sprzedaży i prowadzenia sklepu internetowego, gdzie sprzedajesz towary, których faktycznie nie masz w magazynie swoje firmy. Towar wysyłany jest bezpośrednio z hurtowni, z którą współpracujesz. Zyskujesz czas, który zostałby stracony na pakowanie czy wysyłanie zamówień. Twoim głównym zadaniem jest znalezienie firmy, która dobrze przygotuje Ci sklep internetowy oraz zaplanowanie kampanii marketingowych, aby liczba zamówień była wystarczająco duża. Więcej w temacie dropshippingu ⬇️ ⬇️ ⬇️ 

 Przenieś się tutaj!

Agencja e-commerce. Jakie są zadania Krakweb?

Warto w procesie uruchomienie nowego sklepu uwzględnić udział konsultanta e-commerce.

W Krakweb udzielamy bezpłatnych konsultacji dla osób chcących uruchomić nowy sklep internetowy. Konsultacje obejmują tematykę

  • Kreacja, czyli projekt graficzny sklepu
  • User experience
  • Oprogramowanie sklepu i  jego moduły
  • Funkcjonalność
  • Sprawy formalne

Więcej dowiesz się z naszego artykułu - 4 zasady tworzenia strony internetowej ➡️ ➡️ ➡️ Sprawdź sam!

Jeśli jesteś zainteresowany realizacją sklepu internetowego, dropshippingiem czy stworzeniem strony internetowej napisz do nas, omówimy Twój pomysł na spotkaniu online! 

Napisz do nas!

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Jesteśmy poza biurem, zostaw telefon a oddzwonimy do Ciebie.

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

We will call you