4 zasady tworzenia strony internetowej

Profesjonalna, transparentna współpraca między klientem, a zespołem agencji jest fundamentem, na którym opieramy projekt nowej strony internetowej. Właściwa komunikacja pozwala tworzyć lepsze projekty, co zarówno dla Ciebie jak i dla nas jest ważne. Wypracowaliśmy 4-etapową ścieżkę współpracy, w której głównie skupiliśmy się na efektywnym komunikowaniu się i wartości dla klienta.
2021-09-10 10:00
5 minut czytania

1. Poznanie celów i parametrów projektu

Konsultacje

 • Pierwszy briefing - zbierasz z zespołem podstawowe informacje o celach i zakresie projektu.
  Możesz przesłać swój dokument lub skorzystać z naszego wzoru, który prześlemy Ci przy pierwszej konsultacji .
 • Wstępna analiza (debriefing). Analityk Krakweb zapoznaje się z przesłanymi informacjami.
  Jest to osoba z kilkunastoletnim doświadczeniem w tego typu projektach, z kompetencjami pozwalającymi na kompleksową analizę projektu. Przygotowuje sugestie, pytania i wybiera wstępnie proponowane rozwiązanie. Opracowując temat sprawdza najlepsze praktyki w branży nie tylko w Polsce i w bezpośrednim otoczeniu firmy, ale też na rynku zagranicznym (głównie USA, gdzie rozwiązania i budżety są najlepsze) i wśród liderów innych branż. 
 • Konsultacje - omawiamy potrzeby na darmowej konsultacji.
  Rozmawiamy o projekcie, pokazujemy naszą perspektywę, dzielimy się naszym doświadczeniem. Doradzamy odnośnie możliwych rozwiązań. Jeśli nie będziemy współpracować zostajesz z cennymi radami i wiedzą. Przedstawiamy też naszą koncepcję architektury serwisu. 

Prezentacja propozycji i warunków współpracy

 • Przedstawiamy proponowane warunki współpracy w tym ofertę cenową, zakres projektu i jego harmonogram.
  Dzielimy się sprawdzonymi pomysłami i dajemy konkretne przykłady. 
 • Nasza oferta zawiera kompletny zakres realizacji projektu, daje jednak możliwość dostosowania zakresu do potrzeb i budżetu, dzięki zastosowaniu autorskiego systemu ICEBerg CMS
 • W każdej składanej ofercie staramy się zaproponować  coś nowszego, lepszego dla nowo projektowanego serwisu - innego niż w dotychczasowych realizacjach.
  Podejście to pozwala nam robić coraz lepsze serwisy dla kolejnych naszych klientów i sprawia, że wyróżniają się od stron szablonowych oraz innych serwisów na rynku.  

2. Projektowanie strony internetowej

Po rozpoczęciu współpracy przechodzimy do etapu projektowania strony inwestycji. Etap ten składa się z 3 części. Dla uzyskania dobrego projektu potrzebne jest zrozumienie potrzeb, zebranie wartościowych inspiracji, uzyskanie kompletu materiałów, 

Analiza i konsultacja

Analizujemy zebrane materiały i jeszcze raz przed rozpoczęciem projektowania rozmawiamy o Twoich wymaganiach, potrzebach i celach i naszych pomysłach. 

Przygotowujemy dla klientów tablice na Pinterest, gdzie gromadzimy ciekawe inspiracje dla każdej z branż:  https://pl.pinterest.com/krakweb/ W krótkiej konsultacji porządkujemy informacje i przechodzimy do projektowania. 

Makieta - Makietowanie strony internetowej

Makietowanie to kolejny ważny etap projektowania strony internetowej. Makieta to szkic strony internetowej,  który można stworzyć na zwykłej kartce papieru lub w programie do tworzenia makiet.
Przesłana przez klienta makieta lepiej przekazuje wytyczne. Stworzenie makiety przez klienta lub agencję pomaga realizować lepsze projekty graficzne i lepsze serwisy. Grafik następnie bazuje na makiecie i jego praca jest dużo efektywniejsza. Makieta obejmuje poszczególne sekcje strony internetowej oraz struktury strony w systemie ICEberg CMS.

Projekt graficzny strony internetowej

Projektujemy w różnym stylu. Zawsze zgodnie z wytycznymi klienta i dobrymi praktykami. 

Serwisy, które realizujemy, mają unikalne projekty graficzne. Serwisy, które tworzymy, są minimalistyczne, nowoczesne, łatwe w obsłudze i atrakcyjne w interakcji. Normą jest responsywność stron. 

Zobacz nasze realizacje! 

Pierwsza z realizacji jest stworzona dla dewelopera sprzedającego mieszkania w Krakowie. Zobacz! 

Kliknij video poniżej i zobacz naszą realizację!  ??? 

Film pokazujący stronę internetową wykonaną dla dewelopera, www.sento.pl

3. Wdrożenie strony internetowej

Instalacja systemu i modułów CMS

Instalujemy system CMS i moduły, które będą tworzyć serwis internetowy. Konfigurujemy nasze moduły, tak aby pasowały do koncepcji serwisu. Dzięki zastosowaniu systemu ICEberg CMS możemy w pełni dopasować system pod klienta i zapewnić mu wysoką jakość usługi.

Programowanie dodatkowych modułów CMS lub modyfikacja

Wybrane i uzgodnione moduły tworzące serwis internetowy mogą zostać zmodyfikowane. 

Programowanie modułów jest etapem, w którego trakcie możemy przygotować dodatkowy moduł, jeżeli uznamy wspólnie, że jest potrzebny do realizacji celu. Możliwości systemu są jednak na tyle szerokie, że poza rzadkimi wyjątkami, prace programistyczne nie są dodatkowym kosztem w umowie. Traktujemy je jako ciągły rozwój systemu i bierzemy ich koszt na siebie. Dzięki takiemu podejściu w ramach gwarancji i aktualizacji otrzymasz nowo wypracowane przez nas możliwości.

Migracja danych ze starego serwisu

Dostarczasz nam dane, które mają się znaleźć w nowym serwisie - w postaci pliku lub dostępu do bazy lub loginu do aktualnego systemu. My zajmujemy się ich przeniesieniem. 

Kodowanie - Wdrożenie projektu graficznego

Strona zostanie zakodowana dokładnie tak jak na przedstawionym projekcie graficznym.
Dopuszczamy na tym etapie niewielkie poprawki - jeśli na przesłanym przez nas linku do wersji roboczej serwisu zauważysz jeszcze coś co chcesz poprawić. Naszym zadaniem jest odwzorowanie projektu graficznego i funkcjonalności, a następnie przeniesienie tego na stronę www. Proces kodowania jest na tyle dobrze zdefiniowany, że kontakt na tym etapie nie jest potrzebny. Jesteśmy w pełni samodzielni. Zobacz, jak wygląda nasz najnowszy projekt strony dla firmy produkującej systemy ERP. Sprawdź sam! 

Kliknij video poniżej i zobacz naszą realizację!  ??? 

Realizacja dla TRIVA, tworzącej oprogramowanie ERP, www.triva.pl

Responsywność serwisu i zgodność z przeglądarkami

Po wdrożeniu i zaakceptowaniu wersji desktopowej dostosowujemy witrynę do urządzeń mobilnych - każdej rozdzielczości i każdego urządzenia.

Testowanie 

Na finiszu odbywa się kilka rund poprawek - sprawdzamy, czy każdy element witryny działa i wyświetla się jak powinien. Sprawdzamy strony w różnych przeglądarkach i na różnorodnych ekranach. Efektywne wykrywanie, zgłaszanie i obsługę zgłoszeń wspiera nasze Centrum Obsługi Zgłoszeń. Dzięki niemu możemy szybko poprawiać niedoskonałości.

Dostęp do systemu CMS

Dajemy Ci z wyprzedzeniem dostęp do systemu CMS, tak, żeby możliwe było jak najwcześniejsze zapoznanie się przez Ciebie z jego możliwościami i wynotowanie pytań. Testowanie CMSa w roboczej wersji Twojego serwisu jest najlepszym przygotowaniem do szkolenia - wtedy na szkoleniu zajmujemy się konkretnymi przypadkami i pytaniami - możemy pominąć podstawy. 

Szkolenie z obsługi strony internetowej

Przed publikacją zapraszamy Cię na szkolenie z obsługi systemu. Poruszamy na nim wszelkie wątpliwości, pokazujemy wszystkie potrzebne możliwości systemu ICEberg CMS. Szkolenie nagrywamy - jeżeli tylko się Państwo na to zgodzą. Skupiamy się na uzyskaniu przez Państwa maksymalnej korzyści. 

Instalacja na serwerze

Ostatni etap, po którym strona inwestycji zaczyna działać i pojawia się w Internecie.

Uruchomienie serwisu możliwe jest od razu pod docelową domeną lub wpierw pod domeną testową. W ramach kosztu wdrożenia otrzymujesz rok hostingu gratis, więc nie musisz się przejmować opłatami i nie musisz kupować swojego serwera, możesz wręcz zrezygnować z serwera już wykupionego i przenieść do nas swoją pocztę. 

4. Opieka powdrożeniowa

 • W ramach pakietu gwarancji zapewniamy aktualizacje, rozwiązywanie problemów i szybką pomoc telefoniczną oraz dostęp do centrum wsparcia. Instrukcje w formie wideo i artykułów oraz FAQ. Zobacz, jak wyglądają przygotowane przez nas instrukcje. Kliknij tutaj
 • Wsparcie marketingowe - po wdrożeniu proponujemy rozszerzenie naszej współpracy o szereg usług związanych z marketingiem - pozycjonowanie, reklamy Google Ads, Facebook Ads oraz kampanie w social media. Prowadzimy konta na LinkedIn czy Facebooku. 
 • Centrum efektywnej obsługi zgłoszeń. Wdrożyliśmy i z sukcesem korzystamy wraz z klientami z aplikacji redmine - jest to program do zarządzania zgłoszeniami i zadaniami. Dzięki niemu możesz na bieżąco śledzić postępy w realizacji projektu strony i dodawać komentarze oraz przesyłać materiały. Dzięki niemu uwagi są szybciej wdrażane, a realizacja projektu przebiega znacznie szybciej, a co najważniejsze komunikacja jest bardziej efektywna niż w przypadku przesyłania wielu maili.  

Jesteś zainteresowany współpracą z Krakweb? Napisz do nas, powiedz, czego potrzebujesz, a my to dla Ciebie postaramy się przygotować! 


Blog Artykuły
Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe