Trafiona inwestycja w ICEportal CMS Fit

Trafiona inwestycja w ICEportal CMS Fit

ICEportal CMS Fit to system pozwalający na stworzenie strony internetowej dostosowanej do indywidualnych potrzeb klienta, dzięki możliwości szerokiego doboru niezbędnych modułów. Co to tak właściwie oznacza? Przekonaj się sam budując razem z nami serwis od podstaw.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Foto: Ian Carroll, Flickr
Ian Carroll, Flickr

Dla lepszego przedstawienia rozwiązania problemów wybierzemy przykładową branżę. Skoro mówiliśmy o budowie strony, w takim razie pierwsza przychodzi nam do głowy branża budowlana. Załóżmy, że handlujesz materiałami potrzebnymi do budowy dachów. Z tak wąską specjalizacją możesz zacząć zastanawiać się, czego właściwie Twoja strona będzie potrzebowała.

Strona www firmy budowlanej

Trochę wyobraźni

Wyobraź sobie więc, że jesteś właścicielem firmy zajmującej się handlem materiałami dachowymi. W Twojej ofercie znajdują się nie tylko dachówki, gonty, blachy, ale też rynny, narzędzia dekarskie, okna dachowe i systemy odstraszające ptactwo.

Dodatkowo, wraz z nastającą modą na domy ekologiczne, planujesz włączyć do swojej oferty trzcinę dachową i kolektory słoneczne. Te materiały (szczególnie kolektory) są drogie i nie potrzebujesz ich kupować w nadmiarze, zwłaszcza jeśli nie masz pewności, że pomysł się sprawdzi.

Siedziba Twojej firmy znajduje się na obrzeżach Krakowa, gdzie mieści się jedna z dwóch hal. Druga oddalona jest o 25 km, co często sprawia problem klientom nie do końca pewnym, gdzie powinni szukać materiałów.

Do tego wszystkiego uważasz, że Twoja firma powinna być dostępna online i w tym celu postanawiasz zatrudnić Agencję Interaktywną, która ma zająć się stworzeniem odpowiedniego serwisu.

Twój wspólnik sugeruje, że na stronie można umieścić coś w rodzaju kalendarza, w którym pojawią się informacje o dniach i godzinach, kiedy firma jest czynna lub o datach okresów promocyjnych. Za dobry pomysł uznał też zdjęcia gotowych budynków, do których budowy użyto waszych materiałów.

Strona pomagająca w zamawianiu

Wymagania dotyczące strony

Przesyłasz powyższe informacje do Agencji. Strona powinna pozwolić przeglądać ofertę, którą pracownicy bez trudu mogą modyfikować sami. Na podstronie z informacją o kolektorach słonecznych chcesz umieścić formularz, za pomocą którego klient może zamówić towar (gdyż nie masz go na stanie) podając dokładne wymiary. Jako, że wasza firma znajduje się na obrzeżach Krakowa, uważasz również, że przydałaby się mapa dojazdu do firmy

Zaznaczasz też, że zależy Ci na stałej współpracy z firmami budowlanymi i potrzebujesz informować klientów na bieżąco o nowościach i promocjach.

Elastyczny system CMS 

ICEportal 3 CMS Fit w działaniu

W odpowiedzi Agencja oferuje Ci portal oparty na systemie ICEportal CMS Fit. Sam serwis zaprojektowany jest przez specjalistów, a CMS pozwala na łatwą w obsłudze, samodzielną modyfikację strony. Fit odnosi się do doboru modułów CMS według potrzeb klienta.

Szata graficzna wcześniej przygotowana jest przez grafików, którzy zmieniają Twoją wizję w realny projekt. Strona główna wyposażona jest w rozwijające się menu i mapę strony, co ułatwia nawigację przy tak rozbudowanej ofercie. Podobnie pomocna okazuje się tutaj wyszukiwarka, której użycie zasugerowała Agencja.

Strona główna pokazuje zaznaczone przez Ciebie produkty, jak i gotowe realizacje ze zdjęć umieszczonych w galerii, o której wspominał Twój współpracownik. Takie działanie zwraca uwagę klienta na wybraną przez Ciebie ofertę już po wejściu na stronę główną (jest to moment, w którym użytkownik zwykle decyduje, czy warto przeglądać stronę dalej).

W prawym dolnym rogu znajduje się mały kalendarz, na którym widnieją podświetlone daty. Klient może łatwo sprawdzić, kiedy firma jest zamknięta lub w jakim okresie planujesz promocję.

Sam katalog ma opcję wyświetlenia lokalizacji danego produktu na mapie – koniec z problemem niezadowolonych klientów, jeżdżących od jednej hurtowni do drugiej. Natomiast, zgodnie z życzeniem, przy kolektorach słonecznych umieszczony jest formularz z zapytaniem, pozwalający na wybranie spośród dostępnych rozmiarów odpowiedniego produktu.

W celu ciągłego informowania o nowościach i produktach, wprowadzone zostały moduły pozwalające na korzystanie z RSS i newslettera. Druga opcja pozwala też na zbudowanie bazy teleadresowej klientów. Więcej informacji na temat zalet korzystania z newslettera możesz znaleźć tutaj.

Całość zamyka zakładka „kontakt”, gdzie poza podstawowymi informacjami kontaktowymi i formularzem pozwalającym na wysyłanie pytań bezpośrednio ze strony, dodana została mapa Google z lokalizacją siedziby firmy i jej drugiej hurtowni, co zdecydowanie ułatwi odnalezienie drogi dojazdu.

Napisz do nas!

@
Załącz brief

W ramach usługi stworzenia strony Agencja oferuje także bezpłatne szkolenie z obsługi systemu CMS. Będziesz mógł sam, łatwo i bez przeszkód modyfikować zawartość strony. Dodatkowo dostaniesz konto w serwisie ICEportal CMS, które pozwoli Ci skorzystać z bezpłatnego kursu online.

Inne pomysły

Jak widać, cała idea tego systemu opiera się na elastyczności. Dzięki temu strona dostosowana jest do potrzeb klienta, a nie odwrotnie. W zależności od pomysłu poszczególne moduły mogą być dodawane lub odejmowane. Nie musisz też wymyślać wszystkiego od nowa. Fit oznacza też modyfikację istniejących już pakietów systemu, które możesz przejrzeć tutaj

Masz inny pomysł na serwis oparty na systemie CMS? Przedstaw go nam, a stworzymy dla Ciebie odpowiednią propozycję portalu. Możesz również samodzielnie sprawdzić, jak działają poszczególne moduły i wybrać te, które Twoim zdaniem przydadzą Ci się najbardziej. W tym celu wejdź na nową stronę systemu ICEportal CMS.

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie za darmo w 3 minuty?

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

Odebranych telefonów dzisiaj: 1

03:00Powered by KRAKWEB
and ICEBERG
We will call you