Strony www nieruchomości - agencji, deweloperów, administracji

Pierwszą stronę dla branży nieruchomości przygotowaliśmy blisko 10 lat temu. Była to strona małego biura nieruchomości z Krakowa. Zawierała katalog nieruchomości i wyszukiwarkę. Przez ostatnie 10 lat zrealizowaliśmy strony internetowe nie tylko dla biur nieruchomości, ale też strony firmowe deweloperów mieszkaniowych, strony www poszczególnych inwestycji, strony firm zajmujących się administracją nieruchomościami, jak również projektowaliśmy portale ogłoszeniowe w branży nieruchomości. Można więc powiedzieć, że mamy szerokie i różnorodne doświadczenia w tej branży. Dziś przedstawiamy wybrane realizacje z tych 10 lat. Nie wszystkie z tych starszych wyglądają nowocześnie jak na rok 2017 ;) Przetrwały średnio od 5 do 7 lat, co jest wg nas dowodem na to, że design, który oferujemy nie dezaktualizuje się po dwóch sezonach, a silnik jest trwały. Przeglądnijmy zatem wybrane realizacje dla branży nieruchomości z 11 lat istnienia Krakweb.
2017-06-23 16:23
3 minuty czytania

Branża nieruchomości w Internecie

Kończy się program MDM, rynek mieszkaniowy dynamicznie rośnie, rosną wydatki deweloperów na marketing. W takich okolicznościach deweloperzy będą w najbliższym czasie spotykać się nie tylko ze zwiększonym popytem, ale też ze znacznie silniejszą konkurencją w Internecie niż było to do tej pory. 

Agencje nieruchomości znajdują się w otoczeniu dominujących portali ogłoszeniowych, w których obecność jest właściwie obowiązkowa. Konkurencja w wyszukiwarce jest olbrzymia. Każde kliknięcie kosztuje kilka złotych, wypozycjonowanie strony do pierwszej dziesiątki nawet na hasła lokalne jest bardzo trudne, a bez szybkiej i responsywnej strony internetowej w zasadzie niemożliwe.

Strona www agencji nieruchomości

Podstawową funkcją zrealizowanych przez nas dla agencji nieruchomości stron www była zawsze możliwość synchronizacji ogłoszeń z oprogramowaniem używanym w firmie do zarządzania ofertą.

Strony te (nawet ta pierwsza zrealizowana przez nas w 2007 roku) były nowoczesne i wyprzedzały swoje czasy. Każda z nich pozwalała właścicielowi biura nieruchomości na szybkie zarządzanie ofertą - dodawanie ogłoszeń ręcznie jak też poprzez synchronizację z programem komputerowym używanym do zarządzania ofertą. W wybranych z nich stosowaliśmy też moduły pozwalające klientom na bezpośrednie dodawanie ofert poprzez stronę www agencji.

Kilka lat później stworzyliśmy kolejne strony dla agencji nieruchomości i dla dewelopera mieszkaniowego. Zrealizowaliśmy serwis m.in dla Sell Dom, a w 2010 roku dla Aphouse - rozpoczynającej wtedy działalność agencji nieruchomości.

Gdy już zapoznasz się z naszymi realizacjami (poniżej) zerknij też na te inspiracje: https://pl.pinterest.com/krakweb/real-estate-webdesign/ - zbiór ciekawych stron związanych z agencjami nieruchomości na naszym kanale na Pinterest.

Przejdź do galerii lub czytaj dalej, a do galerii dotrzesz za chwilkę.

Programy do zarządzania agencją nieruchomości

Każdy z klientów z którymi pracowaliśmy używał do zarządzania swoją ofertą jednej z popularnych w branży aplikacji. W latach 2007-2012 w większości były to programy desktopowe - instalowane na komputerze w firmie. Dziś większość z tych funkcji przejmują nowoczesne aplikacje w chmurze. My jednak możemy połączyć stronę internetową agencji nieruchomości zarówno z programem chmurowym jak i tym desktopowym.

Jako, że programy te służyły agencjom nieruchomości do codziennej pracy i publikacji ogłoszeń na popularnych portalach ogłoszeniowych - naturalnym było dostosowanie się do tych aplikacji. Były to m.i.n. Galactica, MLS, LocumNet.

Zarządzanie agencją nieruchomości online - program dla agencji nieruchomości

Co ciekawe możliwe jest jednak przejęcie funkcji takiego programu przez firmową stronę internetową, która może objąć miejsce centralnej bazy ofert firmy. To ze strony internetowej mogą być do portali wysyłane aktualne ogłoszenia. Strona www wyposażona w ICEberg CMS może też znacznie więcej - zbierać bazę danych subskrybentów, służyć do wysyłki newsletterów i kampanii opartej o powiadomienia push lub SMSy.

Co więcej w ICEberg CMS zawarte są też takie możliwości jak:

  • wysyłka powiadomień push, która jest aktualnie (ze względu na niską barierę dołączenia i anonimowość odbiorcy) jedną z najlepszych sposobów na zbieranie bazy subskrybentów i szybkie wysyłanie do nich informacji ze strony www 
  • łączenie ogłoszeń z wydarzeniami, galeriami, aktualnościami - tworzenie bogatych treści połączonych z innymi podstronami w serwisie
  • załączanie nie tylko zdjęć, ale też multimediów - filmów wideo, panoram sferycznych, Google Street View itp. z mieszkania / inwestycji
  • stworzenie interaktywnej mapy

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej umów się na konsultacje, żeby omówić Twój pomysł i potrzeby lub wypełnij brief, żeby wysłać zapytanie.

Strony www deweloperów

Strona www dewelopera mieszkaniowego musi zawierać mapę inwestycji oraz podgląd poszczególnych jej elementów. Jeżeli inwestycją jest jeden budynek potrzebny jest plan tego budynku. Obowiązkowe są wizualizacje, które na stronie lądują w kategorii Galerie, lub są sekcją na stronie głównej. 

Strona dewelopera musi być nowoczesnym serwisem firmowym / korporacyjnym. Jak zrobić taki serwis dowiesz się z całej sekcji na naszym blogu na ten temat: https://krakweb.com/tag,strony-korporacyjne 

Strony www inwestycji mieszkaniowych

Teraźniejszość i najbliższa przyszłość to rosnąca liczba zapytań i w efekcie projektów od deweloperów mieszkaniowych. Jest to z jednej strony ewidentnie efektem koniunktury na rynku mieszkań i liczby nowych projektów, a z drugiej efektem naszych ostatnich projektów. Czym charakteryzuje się w dzisiejszych czasach strona inwestycji?

  • jest to najczęściej strona typu onepage / longpage - czyli długa, jednoodsłonowa strona bez podstron
  • jej głównym celem jest kontakt ze strony potencjalnego nabywcy - mailowy lub coraz częściej telefoniczny
  • ważnym elementem są odpowiednio wyeksponowane wizualizacje
  • warto zaprezentować odpowiednio markę inwestora, żeby zadbać o wizerunek
  • do lepszych doświadczeń użytkownika stosujemy często różnorodne elementy interfejsu takie jak np. filtrowanie listy mieszkań suwakami 
  • całość upiększają proste, aczkolwiek zwiększające wartość strony animacje 

Po przeglądnięciu poniższej galerii zaglądnij też na naszego Pinteresta do galerii "Property Webdesign"


Blog Artykuły
Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe