Strona firmowa na LinkedIn dla Arrow ECS Polska

Strona firmowa na LinkedIn dla Arrow ECS Polska

Internauci poszukujący informacji o marce trafiają nie tylko na firmową stronę www. Szukają też informacji i opinii o niej w social media. Tworząc strategię działań social media dla polskiego oddziału międzynarodowej korporacji Arrow ECS skupiliśmy się na kanale, który pasuje do profesjonalnego charakteru komunikacji w branży IT.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Foto: shutterstock
shutterstock

LinkedIn - sieć specjalistów

LinkedIn to portal social media będący największą na świecie siecią specjalistów. Konto w sewisie posiada 450 milionów użytkowników, a 106 milionów z nich zalogowało się do LI w drugim kwartale 2016 roku. LinkedIn skupiony jest na rozwoju kariery - umożliwia kontakty pomiędzy użytkownikami, firmami i markami.

Klient: dystrybutor IT

Arrow ECS to wyspecjalizowany dystrybutor produktów informatycznych oferujący rozwiązania i usługi klasy korporacyjnej z zakresu przechowywania danych, bezpieczeństwa sieci i infrastruktury programowej.

Grupa docelowa i charakter komunikacji

Strona firmowa na LinkedIn na potrzeby Arrow ECS miała być miejscem skupiającym producentów, dystrybutorów, Partnerów, a także klientów końcowych. Zależało nam, aby pojawiające się tam treści miały nie tylko charakter promocyjny, ale także ciekawiły, interesowały i były dawką merytorycznej wiedzy.

Formaty treści

Aby strona firmowa była interesująca wykorzystaliśmy w komunikacji formaty video, zdjęcia, a także posty treściowe. Odpowiednie zróżnicowanie formatów dało świetne efekty. Najchętniej klikalnymi typami treści okazały się zdjęcia, które wizualnie przyciągały uwagę czytelników - spójne grafiki opatrzone logo Arrow ECS świetnie łączyły się z wizerunkiem kreowanym przez firmę. Dzięki możliwości osadzania w postach video z YouTube zatrzymywaliśmy użytkowników na profilu Arrow ECS zamiast przekierowywać ich do witryny zewnętrznej.

Wśród postów najchętniej komentowanych i udostępnianych znalazły się głównie informacje o wolnych wakatach w firmie, a także o sukcesach podmiotów objętych patronatem Arrow ECS.

LinkedIn


Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie za darmo w 3 minuty?

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

Odebranych telefonów dzisiaj: 1

03:00Powered by KRAKWEB
and ICEBERG
We will call you