SMTP - Konto wysyłki powiadomień w ICEberg CMS, SMTP chmurowe, Emaillabs

SMTP - Konto wysyłki powiadomień w ICEberg CMS, SMTP chmurowe, Emaillabs

Co to jest SMTP? Do czego służy i jak można je ustawić samodzielnie?

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
{[description]}

Co to jest konto SMTP?

SMTP to konto mailowe do wysyłki wiadomości ze strony internetowej. Może to być konto fizyczne na serwerze lub SMTP chmurowe. W tym drugim zakresie polecamy usługę / firmę o nazwie emaillabs. Pakiet bezpłatny - umożliwia, obserwacje konta na temat historii wysyłek i ich dostarczalności.

Konto pozwala na monitorowanie tego czy klienci otwierają maile, jak szybko maile dochodzą do użytkowników, czy coś nie zginęł lub nie zostało odrzucone przez serwer.

Te funkcjonalności przydatne są głównie przy większych serwisach, przy dużej liczbie zapytań. Ale i w mniejszych serwisach zdarzają się sytuacje, gdzie to jest potrzebne.

image.png

  • Pierwszym krokiem jest założenie konta w emaillabs i stworzenie skrzynki wysyłkowej https://panel.emaillabs.net.pl/pl/smtp
  • Następnie dane powinny być wklejone w odpowiednich polach formularza.
  • Należy pozostawić ustawienia portów jak w domyślnym SMTP w systemie ICEberg CMS- tam się nic nie zmienia.
  • Ostatnim krokiem jest podmienienie użytkownika i hasła oraz adresu mailowy (widoczny w polu od wiadomości) - na własny.

SMTP tradycyjne do wysyłki zapytań z serwisu internetowego opartego o ICEberg CMS

Istnieje możliwość skorzystania z tradycyjnej skrzynki mailowej. Należy wtedy założyć osobne konto, jedynie do wysyłek z serwera i wpisać w formularzu jego dane.

Jest to sprawa analogiczna do konfigurowania poczty elektronicznej klienta w zakresie wysyłki.

Należy wpisać użytkownika, hasło, serwer poczty wychodzącej, port, nazwę nadawcy, mail nadawcy. Użytkownik odpowiada niemal zawsze mailowi nadawcy w tym przypadku.

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Jesteśmy poza biurem, zostaw telefon a oddzwonimy do Ciebie.

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

We will call you