Praktyki studenckie i uczniowskie w Krakweb - informator

Praktyki w Krakweb - informator

Foto: pexels
pexels

Kto jest opiekunem praktyk?

Głównym opiekunem praktyki jest CEO Krakweb - Maciej Chmielowski, natomiast w zależności od działu, w którym odbywasz praktykę opiekują się Tobą doświadczeni specjaliści od webdevelopmentu, grafiki, programowania, marketingu itp. Możesz być pewny, że będzie się od kogo uczyć. 

Na starcie otrzymasz plan praktyki oraz przeszkolenie z narzędzi stosowanych w firmie, dzięki czemu będziesz pracować na podobnych zasadach i procedurach jak pozostali pracownicy Krakweb.

Jakie są wymagania wobec praktykantów?

Wymagania określamy w ogłoszeniach praktyk zamieszczonych w dziale Praktyki na naszej stronie. Dodatkowe informacje na temat wymagań oraz zakresu obowiązków uzyskasz na rozmowie kwalifikacyjnej, na którą Cię zaprosimy jeżeli Twoja kandydatura nas zainteresuje.

Przede wszystkim jednak od każdego praktykanta wymagamy zaangażowania w swoją pracę, szacunku do zasad panujących w firmie i poleceń opiekunów praktyk, pomysłowości, kreatywności, znajomości aktualnych trendów w dziedzinie związanej z praktyką.

Jak przygotować się do praktyk w Krakweb?

Jeżeli jesteś ambitny/ambitna i chcesz przygotować się jak najlepiej do zadań, które przed Tobą postawimy - przeczytaj nasze realizacje umieszczone w portfolio na naszej stronie www, przeczytaj kilka artykułów  z naszego bloga - dowiedz się więcej o usługach i zakresie działalności Krakweb.

Szczególnie ważne jest to jeżeli będziesz praktykować jako copywriter, bowiem jest to stanowisko związane z pisaniem tekstów dotyczących naszych produktów i usług i wymaga szczegółowej znajomości naszej oferty.

Po pozytywnej weryfikacji Twojej kandydatury na osobistym spotkaniu podpiszemy umowę dotyczącą odbycia praktyki. To ona jest ostatecznym potwierdzeniem przyjęcia na praktykę.

Jak długo trwają praktyki?

Praktyki w Krakweb.pl trwają 160 godzin zegarowych, które możesz przepracować w ciągu od 4 do 8 tygodni (w zależności od stanowiska, wymagań uczelni, na której studiuje praktykant i umowy z Krakweb.pl) w wymiarze 20-40 godzin w tygodniu. 

Liczba godzin wpisywana jest do porozumienia z uczelnią i umowy z praktykantem.

Jesteśmy elastyczni m.in. jeżeli chodzi o czas pracy.

Gdzie odbywają się praktyki?

Praktyki odbywają się w biurze Krakweb.pl przy ulicy Rzemieślniczej 20/124B. Biuro znajduje się na 1. piętrze budynku hurtowni Nova. Praktykanci mają do dyspozycji komputer wyposażony w niezbędne oprogramowanie i opiekę opiekuna praktyk. W zależności od tematyki praktyki praktykant przydzielony jest do zespołu marketingowego, sprzedażowego, programistycznego, wdrożeniowego lub graficznego.

Czy praktyki studenckie są płatne?

Miesięczne praktyki są bezpłatne, natomiast najlepsi z praktykujących u nas studentów otrzymują od nas propozycje płatnego stażu lub pracy. Jeżeli czujesz, że posiadasz już pierwsze doświadczenie - możesz aplikować na płatny staż w Krakweb.pl. Praktyki możesz potraktować jak profesjonalny nieodpłatny kurs udzielany przez specjalistów z 10-letnim doświadczeniem.

Dostęp do praktyk mają wybrani przez nas na podstawie dwuetapowej rekrutacji studenci i uczniowie techników i liceów. Podstawowe wymagania jakie musisz spełniać aby aplikować na praktyki to znajomość Internetu i nowoczesnych technologii, umiejętność czytania ze zrozumieniem (odrzucamy aplikujących którzy nie zadali sobie trudu przeczytania i dostosowania się np. do wymaganego formatu przesyłania aplikacji). Ponadto musisz być studentem / studentką studiów dziennych lub uczniem szkoły średniej, mieszkającym / -ą w Krakowie. Pozostałe wymagania szczegółowe podane są w poszczególnych ogłoszeniach w dziale Praktyki.

Czy na praktykach obowiązkowy jest dzienniczek?

Nie, jeżeli nie wymaga tego Twoja uczelnia / szkoła.

Czy na praktyki muszę przynosić komputer?

Nie, nie musisz. Osoby odbywające u nas praktykę lub staż mają zapewniony dostęp do stamowiska z komputerem oraz wszelkim niezbędnym oprogramowaniem. 

Czego nauczę się na praktyce?

Jeżeli masz otwartą głowę i chęć nauki, oraz umiejętność szybkiego przyswajania wiedzy i nowych umiejętności możesz na praktykach nauczyć się bardzo wiele od naszych doświadczonych pracowników. 

Grafik nauczy Cię jak posługiwać się tabletem graficznym, nieznanymi Tobie wcześniej efektami Photoshopa oraz standardami sieciowymi.

Webdeveloper przekaże Ci umiejętność kodowania szablonów stron internetowych dla systemu CMS z użyciem HTML, CSS, JavaScript.

Programista PHP nauczy Cię nowych funkcji, zapozna z Tworzonym przez nas kodem i pokaże jak zaprogramować nowoczesną aplikację webową. Dowiesz się jak programować moduły do systemu CMS.

To tylko czubek góry lodowej z profesjonalnych umiejętności które posiądziesz praktykując w Krakweb.pl - Zapraszamy!

Jak będąc studentem dołączyć do Krakweb.pl?

Oczywiście zatrudniamy studentów. Jeśli chcesz i jesteś w stanie połączyć naukę z pracą - zapraszamy. Oferujemy wiele możliwości studenckich praktyk - letnich i w ciągu roku szkolnego, na których doświadczenie zawodowe nie jest wymagane.

Żeby poznać aktualną ofertę praktyk wejdź na podstronę serwisu: praktyki studenckie i aplikuj przesyłając CV i LM w pożądanym przez nas formacie.

Karierę możesz rozpocząć od miesięcznej praktyki, a jeżeli pokażesz się z najlepszej strony i spełnisz nasze wymagania, będziesz mieć szansę dołączyć do naszego zespołu na stałe.

Czego oczekujemy od kandydatów do pracy, stażu, praktyk?

Szukamy osób niebanalnych, z pasją i zapałem do pracy w branży interaktywnej. Cenimy wiedzę, doświadczenie i umiejętności, jednak nie są one warunkiem zatrudnienia. Ważne jest, byś chciał/a pracować i ciągle się rozwijać oraz doskonalić warsztat.

Wypracowaliśmy schemat, który pozwala nam dobrze poznać kandydata do pracy w naszej firmie zanim nawiążemy dłuższą współpracę. Zaczynacie jako studenci od bezpłatnej miesięcznej praktyki, na której uczycie się czym jest nasz CMS, jak pracujemy i poznajecie nasze metody i zadania. Jeżeli wykażecie się pożądanymi przez nas cechami i umiejętnościami, pokażecie umiejętność pracy w zespole, zaproponujemy stałą współpracę.

Co to jest agencja interaktywna?

Agencja Interaktywna to internetowa agencja reklamowa. To grupa ludzi specjalizująca się w marketingu internetowym i tworzeniu stron internetowych. Do zadań agencji interaktywnej, w zależności od specjalizacji należy projektowanie i tworzenie stron internetowych i ich pozycjonowanie, hosting, tworzenie prezentacji multimedialnych, animacji i szeroko pojętych kampanii reklamowych w Internecie. W skład zespołu wchodzą graficy, programiści, copywriterzy, web developerzy, pozycjonerzy.

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie za darmo w 3 minuty?

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

Odebranych telefonów dzisiaj: 1

03:00Powered by KRAKWEB
and ICEBERG
We will call you