Leasing oprogramowania

Prowadzenie działalności gospodarczej na współczesnym rynku - niezależnie od branży - wymaga zautomatyzowania wybranych procesów, a co ważniejsze - stworzenia odpowiedniej sieci komunikacji między pracownikami i zespołami. Szczególnie jeśli firma stale rośnie i rozszerza swoją działalność. Niezbędnym na takim etapie staje się zakup zaawansowanego oprogramowania. Wyręczy Cię ono w zadaniach związanych z naliczaniem płac, obsługą pracowników, czy wspomogą działy sprzedaży lub/i marketingu.
2019-01-14 13:12
2 minuty czytania

Co to jest leasing oprogramowania?

Same zasady leasingu są pewnie wszystkim mniej lub więcej znane i kojarzone przede wszystkim z leasingiem samochodu, czy maszyn. No właśnie - przedmiotem leasingu może być jedynie rzecz, a więc wartość materialna. Jak wygląda umowa leasingu w przypadku oprogramowania? Jest zgodna z prawem?

Oprogramowanie to wartość niematerialna i prawna. Przy zawieraniu umowy, koniecznie należy określić warunki korzystanie nie z samego programu, ale z praw autorskich, czyli licencji na oprogramowanie. Pamiętaj więc o uzyskaniu zgody producenta na udzielenie finansowania w formie leasingu przedmiotów.

Dlaczego leasing oprogramowania?

Leasing jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla nowych przedsiębiorców, ale również dla tych, którzy chcą unowocześnić swój biznes i co za tym idzie - zyskać lepszą wydajność pracy.

Poniżej przedstawiamy kilka z wielu zalet takiej formy finansowania.

  • Czas na jaki Twoja firma przejmie prawa do licencji na dane oprogramowanie zależy od Ciebie. Może od wynosić od 18 do 48 miesięcy.
  • 0% wpłaty początkowej - jedynymi kosztami leasingobiorcy są raty - bez konieczności uiszczania wstępnej opłaty.
  • Firma zachowuje płynność finansową - leasing jest rozłożony na raty, które są stosunkowo niskie i łatwe do spłacenia.
  • Brak konieczności posiadania wkładu własnego w momencie podejmowania leasingu.
  • Stałe raty pomagają w oszacowaniu całościowych kosztów
  • Krótki czas oczekiwania na wydanie decyzji, bo nawet w 30 minut - sprawi, że zmodernizujesz swój biznes od ręki.
  • Możesz otrzymać wsparcie techniczne na wypadek problemów z obsługą oprogramowania.
  • Uregulowane zostanę kwestie prawne związane z aktualizacją oprogramowania.

 Aby otrzymać oprogramowanie w formie leasingu koniecznie musisz przedłożyć dokumenty, które będą potwierdzeniem istnieniem Twojej działalności oraz sam wniosek. Czasem również udokumentowanie możliwości finansowej i ewentualne zadeklarowanie wkładu własnego.

Korzyści z leasingu oprogramowania

Uważamy, że to właśnie możliwość wprowadzenia zmian do firmy przy użyciu stosunkowo niskich comiesięcznych kosztów zamiast jednorazowego dużego wydatku połączone z łatwością uzyskania leasingu i brakiem obciążeń kredytowych są największymi zaletami skorzystania z tej alternatywnej metody nabycia oprogramowania, jaką jest leasing. Taka metoda nie jest jeszcze spopularyzowana w naszym kraju, ale zagraniczne firmy coraz częściej z niej korzystają. Warto skorzystać z takiej możliwości i poprawić pozycję konkurencyjną firmy przy tak niewielkim nakładzie. 

Leasing oprogramowania w Krakweb

Porozmawiajmy o wdrożeniu naszego oprogramowania i finansowaniu go w formie leasingu :) Napisz do nas, żeby dowiedzieć się więcej.


Blog Artykuły
Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe