Leasing oprogramowania

Leasing oprogramowania

Prowadzenie działalności gospodarczej na współczesnym rynku - niezależnie od branży - wymaga zautomatyzowania wybranych procesów, a co ważniejsze - stworzenia odpowiedniej sieci komunikacji między pracownikami i zespołami. Szczególnie jeśli firma stale rośnie i rozszerza swoją działalność. Niezbędnym na takim etapie staje się zakup zaawansowanego oprogramowania. Wyręczy Cię ono w zadaniach związanych z naliczaniem płac, obsługą pracowników, czy wspomogą działy sprzedaży lub/i marketingu.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Foto: żarówka, pexel.com
żarówka, pexel.com

Taki wydatek może jednak przekraczać budżet przedsiębiorstwa. Oprogramowanie dla biznesu, mimo, że niezbędne, wiąże się z wysokimi kosztami. Wydaje się, że jedynym wyjściem dla wielu przedsiębiorców jest wtedy kredyt. No właśnie - wydaje się. Obok starania się o kredyt, istnieje jeszcze inna, zdecydowanie mniej popularna w naszym kraju opcja - leasing oprogramowania, czyli wypożyczenie oprogramowania na określony czas w zamian za raty.

Co to jest leasing oprogramowania?

Same zasady leasingu są pewnie wszystkim mniej lub więcej znane i kojarzone przede wszystkim z leasingiem samochodu, czy maszyn. No właśnie - przedmiotem leasingu może być jedynie rzecz, a więc wartość materialna. Jak wygląda umowa leasingu w przypadku oprogramowania? Jest zgodna z prawem?

Oprogramowanie to wartość niematerialna i prawna. Przy zawieraniu umowy, koniecznie należy określić warunki korzystanie nie z samego programu, ale z praw autorskich, czyli licencji na oprogramowanie. Pamiętaj więc o uzyskaniu zgody producenta na udzielenie finansowania w formie leasingu przedmiotów.

Dlaczego leasing oprogramowania?

Leasing jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla nowych przedsiębiorców, ale również dla tych, którzy chcą unowocześnić swój biznes i co za tym idzie - zyskać lepszą wydajność pracy.

Poniżej przedstawiamy kilka z wielu zalet takiej formy finansowania.

  • Czas na jaki Twoja firma przejmie prawa do licencji na dane oprogramowanie zależy od Ciebie. Może od wynosić od 18 do 48 miesięcy.
  • 0% wpłaty początkowej - jedynymi kosztami leasingobiorcy są raty - bez konieczności uiszczania wstępnej opłaty.
  • Firma zachowuje płynność finansową - leasing jest rozłożony na raty, które są stosunkowo niskie i łatwe do spłacenia.
  • Brak konieczności posiadania wkładu własnego w momencie podejmowania leasingu.
  • Stałe raty pomagają w oszacowaniu całościowych kosztów
  • Krótki czas oczekiwania na wydanie decyzji, bo nawet w 30 minut - sprawi, że zmodernizujesz swój biznes od ręki.
  • Możesz otrzymać wsparcie techniczne na wypadek problemów z obsługą oprogramowania.
  • Uregulowane zostanę kwestie prawne związane z aktualizacją oprogramowania.

 Aby otrzymać oprogramowanie w formie leasingu koniecznie musisz przedłożyć dokumenty, które będą potwierdzeniem istnieniem Twojej działalności oraz sam wniosek. Czasem również udokumentowanie możliwości finansowej i ewentualne zadeklarowanie wkładu własnego.

Korzyści z leasingu oprogramowania

Uważamy, że to właśnie możliwość wprowadzenia zmian do firmy przy użyciu stosunkowo niskich comiesięcznych kosztów zamiast jednorazowego dużego wydatku połączone z łatwością uzyskania leasingu i brakiem obciążeń kredytowych są największymi zaletami skorzystania z tej alternatywnej metody nabycia oprogramowania, jaką jest leasing. Taka metoda nie jest jeszcze spopularyzowana w naszym kraju, ale zagraniczne firmy coraz częściej z niej korzystają. Warto skorzystać z takiej możliwości i poprawić pozycję konkurencyjną firmy przy tak niewielkim nakładzie. 

Leasing oprogramowania w Krakweb

Porozmawiajmy o wdrożeniu naszego oprogramowania i finansowaniu go w formie leasingu :) Napisz do nas, żeby dowiedzieć się więcej.

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Jesteśmy poza biurem, zostaw telefon a oddzwonimy do Ciebie.

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

We will call you