Interaktywna strona www opowiadająca historię

Interaktywna strona www opowiadająca historię

Jako zespół Krakusów, zarówno tych od dziada pradziada, jak i przybyłych do grodu Kraka- odczuliśmy potrzebę zaprezentowania naszej realizacji sprzed kilku lat. Zwłaszcza w świetle narastania problemu jakim jest wzrost zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście. Mowa tu o projekcie interaktywnej infografiki o charakterze edukacyjnym, która miałaby informować o tym, jak mieszkańcy Krakowa mogą współtworzyć inteligentne miasto poprzez ochronę powietrza.

Foto: zrzut ekranu smartcity.otwartyplan.org
zrzut ekranu smartcity.otwartyplan.org

Projekt zrealizowaliśmy dla Fundacji Otwarty Plan - organizacji pozarządowej promującej i rozwijającej idee inteligentnego miasta (smart city) - przyjaznego ludziom i przyrodzie.

Naszym celem było przekazanie w niestandardowy, interaktywny sposób informacji na temat samego zamysłu jakim jest inteligentne miasto oraz źródeł i typów zanieczyszczeń z jakimi przyszło nam się zmagać.

Dzięki temu, mieliśmy okazję wpłynąć na świadomość mieszkańców Krakowa na temat problemów ekologicznych miasta oraz zachęcić ich do zmiany zachowań na proekologiczne, szczególnie w kwestiach transportu, utylizacji śmieci i ogrzewania mieszkań.

www.smartcity.otwartyplan.org 

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Jesteśmy poza biurem, zostaw telefon a oddzwonimy do Ciebie.

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

We will call you