Strona internetowa konferencji - kolejny mikroserwis dla FDPA

Strona internetowa konferencji - kolejny mikroserwis dla FDPA

Uruchomienie przez nas gotowej strony internetowej nigdy nie jest końcem współpracy z klientem. Funkcjonowanie przedsiębiorstw i organizacji jest aktualnie mocno uzależnione od tego, jak prezentują się w przestrzeni internetowej. Tworzenie kolejnych stron internetowych (mini i mikro serwisów, landing page), oraz ciągłe ulepszanie istniejących stron internetowych to codzienność naszego zespołu. Tym razem, stworzyliśmy mikro serwis konferencji dla Fundacji na Rzecz Polskiego Rolnictwa FDPA.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Foto: zrzut ekranu strony głównej www.fdpa.org.pl/azot
zrzut ekranu strony głównej www.fdpa.org.pl/azot

Mikroserwis, który stworzyliśmy dla FDPA to strona www jednego z projektów fundacji - konferencji o nazwie  “Ograniczenie zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metodą poprawy jakości wód”. Projekt ten ma pomóc w przygotowaniu rolników i doradców rolnych do nowych obowiązków i zapoznać ich ze zmianami prawa wodnego.

Serwis miał więc z założenia mieć charakter przede wszystkim edukacyjny, ale zawierać jednocześnie treści, takie jak artykuł, katalog wydarzeń i materiały do pobrania. Projektując, a następnie wdrażając serwis zastosowaliśmy się do wytycznych klienta, któremu strona ta miała pomóc szybko i bezproblemowo pozyskać uczestników wydarzenia. W efekcie powstała strona www zachowana w minimalistyczej stylistyce, spójny graficznie ze stroną firmową FdPA.

Zarówno serwis jak i strona firmowa FDPA zostały stworzone w naszym autorskim systemie zarządzania treścią ICEberg CMS. Dzięki temu, w prosty sposób możliwe jest modyfikowanie, zarządzanie i aktualizowanie strony przez administartorów.

Maciej Chmielowski

Tworzenie mikroserwisów zintegrowanych z firmową stroną internetową to wg mnie znacznie korzystniejsze rozwiązanie niż stawianie kilku stron obok siebie. Mikroserwis czyli "mała" strona internetowa o określonej - wąskiej tematyce różni się od Landing Page'a tym, że posiada podstrony. W rozumieniu funkcji i wyglądu jest pełnoprawnym serwisem - z osobnym adresem URL (może to być osobna domena, subdomena lub adres w ramach domeny strony firmowej), inną kreacją i innymi funkcjami od strony macierzystej. Przewagami rozwiązania polegającego na stworzeniu mikroserwisu w obrębie tego samego systemu CMS, nad postawieniem osobnej strony www są m.in.: logowanie pod jednym adresem, tym samym hasłem, w tym samym panelu (a więc nie ma potrzeby pamiętania wielu loginów, haseł i adresów oraz przede wszystkim uczenia się działania kilku paneli administracyjnych), w efekcie lepsza kontrola nad użytkownikami i ich dostępami, niższe koszty utrzymania, aktualizacji i administracji. Istnieją oczywiście wyjątki, w których ciężko jest pogodzić różne funkcjonalności strony pierwotnej z nowo tworzonymi mikroserwisami, ale w moim doświadczeniu to wyjątek od reguły, a oszczędności z realizacji wielu serwisów w jednym silniku przekonują kolejnych naszych klientów. ICEberg CMS stworzony jest bowiem właśnie z myślą o tworzeniu i zarządzaniu za pomocą jednego panelu wieloma serwisami o różnorodnym wyglądzie i funkcjonalnościach.

Maciej Chmielowski, CEO w Krakweb

FdPA- Projekt graficzny i stworzenie strony internetowej fundacji


Podstrona z formularzem

Strona spójna ze stroną firmową

RWD czyli strona www dostosowana do wielu przeglądarek i urządzeń mobilnych widok

Forma przedstawienia treści

Sekcje z listami artykułów i konferencji

Biblioteka plików do pobrania - moduł downloader

Lead generation - treści dostępne po wypełnieniu formularza

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie za darmo w 3 minuty?

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

Odebranych telefonów dzisiaj: 1

03:00Powered by KRAKWEB
and ICEBERG
We will call you