Komendy Google

Komendy Google

Pozycjonując swoją stronę internetową, a nawet tylko zajmując się jej obsługą warto znać komendy, które odpowiedzą nam na wiele pytań związanych z tym, jak tak naprawdę widzi naszą stronę Google. Dane, które w taki sposób uzyskamy powiedzą nam między innymi o ilości linków do naszej strony, o innych stronach podobnych do niej oraz zawierających używane przez nas słowa kluczowe itp. Zachęcam do zapoznania się z 15 komendami Google, dzięki którym dowiesz się więcej o Twojej własnej stronie.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Foto: shutterstock
shutterstock

link:

Najważniejsze polecenie dla pozycjonerów. Na zapytanie takie Google wyświetli listę stron internetowych zawierających linki do wskazanej strony (Jeżeli chcesz wiedzieć ile linków prowadzi do Twojej strony “link:www.krakweb.pl” zwróci listę stron www zawierających linki do strony www.krakweb.pl)

site:

Drugie w kolejności zapytanie w pozycjonowaniu. Polecenie to pokaże zaindeksowane przez wyszukiwarkę podstrony naszej strony ( “site:www.krakweb.pl” wyświetli listę podstron witryny www.krakweb.pl)

cache:

Pytanie to zadane Google wyświetli wersję strony przechowywaną w pamięci cache wyszukiwarki Google. ( “cache:www.krakweb.pl” wyświetli kopię strony www.krakweb.pl jaką ostatnio zrobiła wyszukiwarka)

related:

Komenda wyświetli listę stron „podobnych” do określonej strony internetowej.
( “related:www.maciej.chmielowski.pl” zwróci listę stron internetowych, które są podobne do strony głównej mojego bloga. Mogą to być strony zawierające tą samą treść, jak również tylko inne domeny podczepione pod ten sam serwis, które zostały zaindeksowane przez Google.

info:

Komenda ta wyświetli niektóre informacje o danej stronie, którymi dysponuje Google.

(“info:www.fargo.krakow.pl” zwróci informacje o stronie głównej www.fargo.krakow.pl - jednego z naszych klientów)

intitle:

Komenda ta wyświetli listę stron zawierających dane słowo w tytule strony. ( Na przykład “intitle:fotografia” wyświetli listę stron zawierających w tytule słowo fotografia w dowolnym miejscu)

allintitle:

Polecenie wyświetli listę stron zawierających szukaną frazę w tytule strony.
(“allintitle:pozycjonowanie fotografia” ograniczy wyszukiwania dla stron zawierających w tytule słowa fotografia i pozycjonowanie)

inurl:

Wyświetli listę stron zawierających szukany wyraz w adresie URL. ( “inurl:fotografia panoramiczna” zwróci listę stron zawierającą słowo fotografia w adresie URL i słowo panoramiczna w dowolnym miejscu)

allinurl:

To polecenie wyświetli listę stron zawierających szukaną frazę w adresie URL
( “allinurl:pozycjonowanie krakow” zwróci listę stron zawierających oba słowa pozycjonowanie i krakow w adresie URL.

intext

Polecenie wyświetli strony zawierające szukany wyraz w tekście strony ( “intext:wyszukiwarki stron ” zwróci listę stron zawierających w tekście słowo wyszukiwarki i słowo stron w dowolnym miejscu

allintext:

Komenda wyświetli listę stron zawierających szukaną frazę w tekście strony.
( “allintext:pozycjonowanie stron” zwróci listę stron zawierających w tekście słowa pozycjonowanie i stron)

inanchor:

To polecenie wyświetli listę stron zawierających linki z szukanym wyrazem.
(“inanchor:copywriting kraków” zwróci listę stron zawierających linki ze słowem copywriting i słowo kraków w dowolnym miejscu strony)

allinanchor:

Wyświetli listę stron zawierających linki z szukaną frazą w anchorze czyli między znaczkami i
( “allinanchor:system zarządzania treścią” zwróci listę stron zawierających linki ze słowami system, zarządzania i treścią)

filetype:

Zwraca listę plików w określonym formacie (Acrobat Reader-PDF, MS Excel-XLS, WORD-DOC,) zawierających szukaną frazę ( “wulkanizacja:XLS” zwróci listę dokumentów Excel zawierających słowo wulkanizacja - przydatne gdy szukasz na przykład cenników w arkuszach Excela)

define:

Wyświetla definicje wyrazów wprowadzonych po operatorze. Definicje te pochodzą z różnych źródeł online. Definicja będzie dotyczyć całej wprowadzonej frazy, czyli wszystkich wyrazów w kolejności, w jakiej zostały wpisane. ( “define:serp” wyświetli definicję skrótu SERP - Search Engine Results Page (wynik zapytania w wyszukiwarce - strona z wynikami wyszukiwania)

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie za darmo w 3 minuty?

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

Odebranych telefonów dzisiaj: 1

03:00Powered by KRAKWEB
and ICEBERG
We will call you