Integracja systemów B2B

Integracja systemów B2B

W przypadku jednak gdy przedsiębiorstwo używa wielu systemów, nie korzystając z systemu B2B do obsługi wszystkich procesów i działów firmy, potrzebna jest integracja.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Integracja systemów to połączenie różnych systemów daje jeszcze większe możliwości, które niedostępne są przy użyciu pojedynczych modułów. Korzyści z integracji systemów są następujące:

 • jednolita baza danych - pracownicy pracują w jednym systemie. Umożliwia to działanie na tych samych danych wielu osób jednocześnie. Dodatkowo rekordy są bardziej przejrzyste, a ich wiarygodność może zostać łatwiej potwierdzona.
 • scentralizowane przechowywanie danych - przechowując wszystkie dostępne dane w jednym miejscu, oszczędzasz zarówno na kosztach jak i przestrzeni dyskowej sprzętu. Z racji tego, że dane są zebrane za pomocą jednej aplikacji, to zmniejsza się szansa ich duplikacji.
 • dane w czasie rzeczywistym - praca na jednym systemie minimalizuje ryzyko wystąpienia błędów związanych z aktualizacją danych.
 • zintegrowany wgląd na cały proces - każdy uczestnik procesu w dowolnym czasie może sprawdzić, która część procesu jest obecnie opracowywana lub jakie działania są obecnie prowadzone. Zależności są także o wiele bardziej przejrzysty, dzięki czemu możliwe jest bardziej precyzyjne oszacowanie konsekwencji działań.
 • łatwiejsza analiza - zintegrowane rozwiązanie pozwala na szybszą raportowanie wyników. Nie trzeba tracić czasu na wyciąganie danych z osobnych systemów i dopiero połączenie ich i analizowanie. 
 • skoncentrowane umiejętności użytkownika - pracując na kilku systemach, pracownik nie potrzebuje stać się ekspertem w posługiwaniu się każdym z nich. Wdrażając system integrujący, zwiększa się orientacja w środowisku w którym pracownik się porusza, szkolenia odbywają się w zakresie jednego oprogramowania, co może zmniejszyć ich ilość, a mimo wszystko pozwoli na uzyskanie większej wiedzy odnośnie narzędzia z którego się korzysta. 
 • skuteczna administracja - administratorzy mają jeden program, którym muszą się opiekować. To znacznie ułatwia prace konserwacyjnie, jezeli taka potrzeba zachodzi, utrzymanie, oraz skraca czas, który trzeba poświęcić na rozwiązywanie problemów.
 • sprawniejsze aktualizacje - gdy korzysta się z wielu systemów, to aktualizacja jednego, może prowadzić do konfliktu z innymi systemami. Trzeba sprawdzić czy po aktualizacji nie trzeba ponownie konfigurować połączeń między aplikacjami. Korzystając z ujednoliconego systemu, możesz przeprowadzać wiele aktualizacji, bez potrzeby martwienia się o desynchronizacje danych. 
 • ułatwiony kontakt z wsparciem technicznym - korzystając z jednego oprogramowania, ewentualny kontakt z supportem technicznym jest o tyle prosty, że wiesz dokładnie do kogo potrzebujesz się zwrócić. Sprzyja to szybkiemu rozwiązywaniu problemów. 
 • oszczędność pieniędzy i czasu - w zależności od wykorzystywanego oprogramowania, jest szansa na zmniejszenie kosztów konserwacji, licencji, szkoleń, a także późniejszych update’ów

Z czym można się integrować?

 1. Z systemami zewnętrznymi i istniejącymi w firmie.
 2. Z systemami zewnętrznymi
 3. Grupy, rodzaje i przykłady aplikacji, systemów, platform z którymi można się integrować.
  1. platformy e-commerce
   1. Allegro
   2. Ceneo
   3. Google Zakupy
  2. platformami reklamowymi
   1. Facebook
  3. platformami logistycznymi
   1. kurierskimi
   2. paczkomatami
  4. systemami płatności
   1. PAYU
   2. Paypal
   3. i wiele innych
  5. systemami ERP
   1. Comarch Optima
   2. Digitland
   3. Comarch CDN XL
   4. Subiekt GT– firmy Insert
   5. Digitland Enterprises – firmy Digitland
   6. Sage- Symfonia
   7. WFMAG – firmy Asseco Wapro
Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie za darmo w 3 minuty?

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

Odebranych telefonów dzisiaj: 1

03:00Powered by KRAKWEB
and ICEBERG
We will call you