Instrukcja ICEberg CMS - Zawartość tekstowa 3 kolumnowa

Instrukcja ICEberg CMS - Zawartość tekstowa 3 kolumnowa

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Zawartość tekstowa 3 kolumnowa

Jest to moduł odpowiedzialny za wprowadzanie prostych stron tekstowych do serwisu. Ze względu na to, że teksty te mogą być jedno-, dwu-, lub trzy- kolumnowe moduł nazwaliśmy zawartością tekstową 3-kolumnową. Najczęściej jednak stosowany jest do prostych jedno kolumnowych podstron. 

Oczywiście w każdej chwili treść tą można edytować. Aby wpisać treść należy wejść do odpowiedniej kategorii w Strukturze. Następnie trzeba wpisać tytuł zawartości i kliknąć przycisk Dodaj.

Aby wpisać treść należy wejść do nowo dodanej kategorii klikając na ikonę Edytuj zawartość lub na tytuł nowoutworzonego elementu. Wpisać treść w pole tekstowe i edytować ją za pomocą prostego edytora tekstowego. Aby ją zapisać należy kliknąć przycisk Zapisz.

Kolejny obrazek przedstawia widok edycji podstrony tekstowej.

Edytor dostępny w ICEberg CMS jest edytorem typu WYSIWYG czyli What You See Is What You Get, jednak wszystkie treści wprowadzone dzięki niemu na podstrony podlegają odgórnym ustawieniom szablonu graficznego strony (np. krój czcionki, kolor linków itp.).

Dla lepszego poznania możliwości edytora tekstowego zainstalowanego w panelu administracyjnym strony polecamy obejrzenie filmiku instruktażowego dotyczącego modułów tekstowych. Znaleźć go można pod adresem http://www.iceportal.pl/wideo-edytor-tekstowy-tinymce

Edytor tekstowy – wstawianie filmów

Film należy wgrać do odpowiedniego katalogu na serwerze ftp lub przygotować sobie jego adres (np. z youtube).

Następnie podczas edycji podstrony, na której ma zostać wstawiony filmik należy kliknąć na ikonę „Wstaw/Edytuj osadzone media”.

Obrazek poniżej to okienko pojawiające się po wyborze ikony wstawienia osadzonych mediów.

Ikona wideo - ICEberg CMS

Dla filmów można wybrać różnego rodzaju typy, które posiadają swoje dodatkowe opcje.

Podstawowe opcje to typ, adres url i wymiary. Niektóre typy od razu uzupełniają wymiary, które następnie należy zapamiętać zaznaczając opcję „Zachowaj proporcje”, natomiast innym trzeba ustalić wymiary początkowe ręcznie pamiętając, że maksymalna szerokość filmu to 700px (wtedy mieści się on w prawej kolumnie tekstowej na stronie).

wstaw/edytuj media - ICEberg CMS

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Jesteśmy poza biurem, zostaw telefon a oddzwonimy do Ciebie.

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

We will call you