Instrukcja ICEberg CMS - Mapy Google

Instrukcja ICEberg CMS - Mapy Google

Instrukcja do modułu Map Google w ICEberg CMS z 2010 roku.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Mapy Google (Google Maps)

Moduł ten pozwala na publikację Mapy Google z zaznaczoną lokalizacją zdefiniowaną przez administratora strony.

Aby dodać element typu Mapa Google należy w Strukturze wybrać kategorię, w której znajdzie się element z mapą, a następnie utworzyć w niej element typu „Mapa Google”.

Dodawanie Google Maps do ICEberg CMS

Następnie należy wypełnić po kolei pola z szerokością i długością geograficzną oraz wybrać przybliżenie i typ mapy. Jeżeli pole Opis markera będzie wypełnione tekst ten będzie widoczny w dymku koło markera umieszczonego na mapie. Aby oprócz mapy na danej podstronie znalazł się jakiś tekst należy wypełnić pole Opis strony. Po skończonej edycji trzeba nacisnąć przycisk Edytuj, aby zapisać zmiany.

Do pracy z modułem niezbędna jest znajomość lokalizacji geograficznej punktu, na który ma zostać wycentrowana mapa. Lokalizację GPS można odczytać znajdując odpowiednie miejsce na stronie www.maps.gogle.com, a następnie klikając na mapie prawym przyciskiem myszy i wybierając z menu opcję „Co tu jest?”. W pasku wpisywania adresu pojawią się wtedy współrzędne punktu, który został wybrany.

Można również użyć np. dostępnego na stronie: www.geofinder.web4you.com.pl narzędzia, którego opcje opisane zostały na poniższym rysunku.

opis narzędzia www.geofinder.web4you.com.pl

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Jesteśmy poza biurem, zostaw telefon a oddzwonimy do Ciebie.

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

We will call you