Mapa strony - Instrukcja modułu ICEberg CMS

Mapa strony - Instrukcja modułu ICEberg CMS

Mapa strony pomaga użytkownikom w poruszaniu się po serwisie - ułatwia odnalezienie pożądanych informacji. Moduł ten automatycznie generuje strukturę strony, ukazując wszystkie kategorie i podkategorie w formie drzewa. Dodatkową funkcją mapy strony jest wsparcie szybkości indeksowania serwisu przez wyszukiwarkę Google. Google szybciej indeksuje stronę jeśli umieścimy w niej mapę strony. Mapa strony jest bowiem listą wszystkich ważnych podstron w serwisie.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

mapa strony - ICEberg CMS

Mapa strony jest w ramach wdrożenia zawsze tworzona domyślnie w strukturze serwisu. Możesz jednak ją umieścić w innym miejscu. W tym celu należy zalogować się w panelu administratora, a następnie wejść w zakładkę Struktura, znajdującą się w górnym menu. Po prawej stronie wyświetla się struktura strony internetowej. Na samym dole listy, w pustym polu należy wpisać: Mapa strony i potwierdzić utworzenie katalogu. Mapa strony została dodana.

mapa strony - ICEberg CMS

Obok folderu znajdują się ikony funkcyjne. Po wejściu w ikonę Edytuj zawartość elementu pojawi się strona, na której wyświetla się okno zawierające listę typu zawartości. Należy wybrać z listy opcję Mapa strony, nadać jej taką samą nazwę i kliknąć Dodaj. Zawartość została dodana automatycznie.

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Jesteśmy poza biurem, zostaw telefon a oddzwonimy do Ciebie.

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

We will call you