Aplikacja dedykowana: Ankieta doboru instalacji

Aplikacja dedykowana: Ankieta doboru instalacji

Wyzwaniem, które zostało przed nami postawione w projekcie Obywatel z Energią było stworzenie serwisu, który pomoże w doborze najbardziej optymalnych rozwiązań w zakresie odnawialnych źródeł energii. W tym celu stworzyliśmy dla IEO dedykowaną ankietę w formie aplikacji internetowej. Aplikacja jest archiwalną realizacją Krakweb - została wykonana na przełomie lat 2014 i 2015.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Foto: Pixabay
Pixabay

Instytut Energetyki Odnawialnej

Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO) to instytut naukowy, łączący prace badawczo-rozwojowe  z wdrożeniami i działalnością konsultingową dla biznesu w sektorach m.in: energii wiatrowej, energii słonecznej czy biomas. Naszym zadaniem było zaprojektowanie logotypu projektu oraz stworzenie funkcjonalnego serwisu internetowego. 

Serwis internetowy Obywatel z energią

Stworzony przez Krakweb serwis internetowy działa w oparciu o system ICEberg CMS, dzięki czemu jest w łatwy sposób zarządzany. Serwis został wzbogacony formularzem kontaktowym, newsletterem, możliwością zapisu na szkolenia. Nie zapomnieliśmy też o wartościowej dla użytkowników strony treści edukacyjnej z możliwością interakcji -  blog firmowy umożliwia komentowanie, tagowanie czy integracje z social media.

Aplikacja dedykowana

Kluczowym elementem serwisu została wielostopniowa ankieta w formie aplikacji dedykowanej. Umożliwia ona szybką analizę użyteczności różnych mikrostacji odnawialnych źródeł energii oraz wskazanie najbardziej optymalnego rozwiązania w danym przypadku. Mimo że wygląda całkiem niepozornie, jej skomplikowany algorytm jej zawiera w sobie kilkadziesiąt czynników. Użytkownik może skorzystać z ankiety w postaci “szybkiego doboru” (wyniki generowane są automatycznie) i/lub udzielić bardzie precyzyjnych informacji w przypadku “szczegółowego doboru instalacji” (wyniki są dokładnie analizowane przez specjalistę).

Obywatel z Energią

Serwis internetowy Obywatel z Energią www.obywatelzenergia.pl


Spójna identyfikacja wizualna

Pomoc w doborze mikroinstalacji

Infografiki

Modne połączenie ikon i kolorów

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie za darmo w 3 minuty?

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

Odebranych telefonów dzisiaj: 1

03:00Powered by KRAKWEB
and ICEBERG
We will call you