Allegro: paczkomaty Allegro, pożar w OVH, nie działał Baselinker

Allegro jako główna firma e-commerce w Polsce wciąż myśli jak ułatwić swoim klientom zakupy, aby jeszcze częściej korzystali z platformy. Ostatnio wystąpiły problemy z serwisem związane z pożarem. Poznaj szczegóły.
2021-03-26 00:00
2 minuty czytania

Paczkomaty Allegro

Allegro przedstawiło ambitne plany, które mają pomóc firmie w umocnieniu jej pozycji, jako lidera rynku e-commerce i pozwolą na dywersyfikację działalności. W połowie 2021 roku sieć zamierza rozpocząć instalację automatów paczkowych, dzięki którym możliwy będzie odbiór oraz nadawanie przesyłek. Do końca 2021 roku Allegro planuje zainstalować 1 500 tzw. paczkomatów. Za dostawę urządzeń odpowiedzialna będzie zajmująca się produkcją wyposażenia dla sprzedawców detalicznych oraz e-commerce spółka Modern-Expo – Allegro podpisało już list intencyjny w tej sprawie. Modern-Expo posiada 25-letnie doświadczenie, dlatego też nie przewiduje się problemów we współpracy.

Firma podjęła już działania prowadzące do zainstalowania automatów paczkowych. Jedną z takich aktywności jest umożliwienie właścicielom atrakcyjnych powierzchni na terenie miast, za pośrednictwem strony internetowej allegro.pl/nasze-punkty, potencjalnej współpracy z Allegro. Na razie jednak nie ma jeszcze informacji, jaka będzie ostateczna liczba nowych paczkomatów oraz w jakich miejscowościach one powstaną. Wiadomo jednak, że rok 2021, w którym zostanie przeprowadzony pilotaż projektu, będzie rokiem decydującym dla całego przedsięwzięcia.

Pożar w OVH. Centrum przetwarzania danych firmy OVH w Strasburgu stało w płomieniach

Groźny pożar przyczynił się do zniszczeń w centrum przetwarzania danych OVHcloud (Strasburg, Niemcy) – firmie, która obsługuje 400 tys. serwerów zlokalizowanych w 31 centrach danych. Zniszczeniu uległy m.in. istotne dla całej infrastruktury obiekty SBG 2 oraz część SBG 1. Wydarzenie to spowodowało trudności u przedsiębiorstw m.in. z branży e-commerce, które używają takich programów, jak Senuto czy Baselinker (z tego ostatniego korzysta serwis Allegro; pożar w OVH spowodował trudności u wielu sprzedawców dokonujących sprzedaży za pomocą platformy Allegro).

Kłopoty dotyczyły jednak nie tylko e-commerce, na niedogodności narzekali także użytkownicy serwisu Wykop.pl czy fani zawodów MMA.

Centrum przetwarzania danych OHV w Strasburgu powstało w 2015 roku i zajmuje się obsługą m.in. start-upów. OVH jest w Polsce, po takich liderach, jak Nazwa.pl oraz Home.pl, jedną z najpopularniejszych firm zajmujących się hostingiem.

W ciągu kilku ostatnich lat także inne centra danych miały trudności związane z pożarami i ochroną przeciwpożarową. Do groźnych zdarzeń doszło m.in. w data center należącym do T-Mobile w Warszawie oraz w sieci Netia.


Blog Artykuły
Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe