Wprowadzenie do ICEberg CMS

Wprowadzenie do ICEberg CMS

ICEberg CMS jest naszym autorskim programem do zarządzania treścią serwisów www. Jest to system, który z sukcesami wdrażamy już od ponad 13 lat. Stale go aktualizujemy i ulepszamy, abyś mógł kierować swoją stroną internetową w łatwy sposób. Dzięki wielości modułów ICEberg można zastosować każdego typu strony internetowej. Jest wykorzystywany m.in. do sklepów internetowych, stron firmowych, blogów, landing page, katalogów, serwisów korporacyjnych, serwisów rezerwacyjnych. Przekonaj się sam jak intuicyjny w obsłudze jest ICEberg CMS.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Foto: Pixabay
Pixabay

System zarządzania treścią ICEberg CMS

ICEberg CMS to narzędzie służące do samodzielnej edycji i zarządzania zawartością strony internetowej, bez konieczności posiadania wiedzy technicznej czy angażowania programistów. Obsługa strony jest możliwa z intuicyjnego, prostego w obsłudze panelu, do którego dostęp mają wyłącznie upoważnione przez właściciela serwisu osoby. To elastyczny system rozwiązujący wszystkie problemy, z którymi najczęściej borykają się administratorzy stron.

silnik do zarządzania treścią ICEberg CMS

Maciej Chmielowski

Stworzyliśmy i rozwijamy ICEberg CMS z myślą o pełnej kontroli właściciela nad swoją stroną www. Pierwszym poziomem kontroli jest możliwość przeedytowania każdej treści w serwisie - nie tylko: treści podstron, elementów menu, slajdów, boksów, stopki, ustawień SEO, ale też: treści komunikatów - wyświetlanych użytkownikom przy poszczególnych akcjach, komunikatach w wyskakujących okienkach, ale także w mailach wysyłanych użytkownikowi.

Maciej Chmielowski, CEO w Krakweb

Cechy ICEberg CMS

Podstawowymi cechami ICEberg CMS są:

 • Zarządzanie podstronami (dodawanie, edytowanie, ukrywanie, usuwanie, ustalanie typu);
 • Zarządzanie menu (układem, kolejnością);
 • Zarządzanie grafikami, filmami, plikami;
 • Konfiguracja strony (nazwa, komunikaty, widgety);
 • Edycja treści na każdym poziomie struktury (kategorie, podkategorie, podstrony);
 • Rozbudowane uprawnienia dostępu (administrator, redaktor…).

Możliwości ICEberg CMS

Intuicyjny panel administracyjny

ICEberg CMS pomimo dużej ilości modułów i funkcjonalności jest systemem niesamowicie prostym w obsłudze. Wyposażony w intuicyjny panel administracyjny, w łatwy i szybki sposób umożliwia wprowadzanie i modyfikacje zawartości strony. Nasi specjaliści dołożyli wszelkich starań, aby praca z ICEberg CMS była bezproblemowa, nawet dla osób, które nigdy nie obsługiwały tego typu systemów.

Responsywność stron

Strony internetowe tworzymy w oparciu o technologię RWD, co umożliwia ich dopasowywanie się do rozdzielczości różnych ekranów, na których są przeglądane. W rezultacie każdy użytkownik, bez względu na urządzenie z którego korzysta oraz rozmiary wyświetlacza, może wygodnie przeglądać i poruszać się po serwisie.

Zastosowanie technologii RWD w wielu przypadkach wymaga przeprojektowania istniejącej strony, w związku z czym serwisy RWD wyróżnia nowoczesna, przykuwająca uwagę szata graficzna oraz wdrożone funkcjonalności.

realizacje Krakweb na różnych ekranach

Serwisy internetowe tworzymy na wszystkie ekrany - na zdjęciu nasze realizacje

Uprawnienia użytkowników

Zadbaliśmy, aby wprowadzane i przechowywane informacje były właściwie zabezpieczone i dostępne tylko dla wybranych osób.

System pozwala stworzyć nieograniczoną liczbę administratorów strony internetowej o określonym poziomie dostępności do danych, wyróżniając administratora głównego. Ma on możliwość dodawania lub usuwania poszczególnych osób oraz nadawania im uprawnień do wyznaczonych sekcji strony. Ponadto administrator również pełen wgląd w historię wszystkich operacji dokonywanych w systemie.

Wybrane moduły i funkcjonalności ICEberg CMS

Moduły odpowiedzialne są za poszczególne funkcje systemu. Umożliwiają one np. tworzenie galerii, aktualności, katalogu produktów i podstron o dowolnej zawartości. To co wyróżnia system ICEberg CMS to możliwość zaprojektowania nowego modułu, przygotowywanego specjalnie na potrzeby konkretnego serwisu.

wybrane moduły ICEberg CMS

Zrzut przedstawiający system ICEberg CMS na przykładzie bloga Marketing101 http://www.marketing101.pl 

Kreator formularza kontaktowego

Strona internetowa bez względu na cele, do których została stworzona, musi ułatwiać kontakt pomiędzy użytkownikiem a właścicielem danego serwisu. ICEberg CMS został wzbogacony o funkcję, umożliwiającą tworzenie i zarządzanie dowolną ilością formularzy na stronie internetowej. Dzięki modułowi generatora formularzy będziesz mógł stworzyć dowolną liczbę formularzy, każdy z innymi polami i wstawić je w dowolnym miejscu w treści, na dowolnej podstronie serwisu, który następnie możesz wykorzystać do:

 • Rejestracji i zapisów,
 • Składania zamówień,
 • Zbierania leadów i próśb o kontakt,
 • Tworzenia ankiet i kwestionariuszy.

formularz kontaktowy stworzony przez Krakweb

Przykład formularza umożliwiający wysłanie wiadomości do wybranego pracownika firmy - źródło: http://www.arrowibmflash.pl/ Realizacja: Krakweb

Zakładka aktualności

Moduł obsługuje wybieranie aktualności z podstron automatycznie lub poprzez wskazanie, który news ma się pojawić na stronie głównej. Dodatkowo prezentacja newsów ma charakter podobny do katalogu produktu - mamy listę aktualności i po rozwinięciu uzyskujemy dostęp do pełnych informacji. Moduł ten jest ważnym elementem dla firm chcących regularnie informować swoich klientów o podejmowanych działaniach. Może on zostać skonfigurowany na wiele różnych sposobów. Najczęściej stosuje się podstronę zatytułowaną "Aktualności" a w nim listę pierwszych grafik artykułów z informacją o dacie dodania i linkiem do całej treści artykułu. Poniżej widoczne są dwie formy wpisów blogowych:

 • grafika + zapowiedź artykułu,
 • nowe artykuły wyświetlane na stronie głównej.

część blogowa - salwatorianie (realizacja Krakweb)

źródło: zrzut podstrony Aktualności ze strony internetowej http://www.salwatorianie.pl/  Realizacja Krakweb

Lead generation - moduł downloadera

Umożliwia wgrywanie poprzez panel administracyjny plików na serwer, dodając do każdego artykułu dowolną liczbę załączników. Content marketing wciąż jest jednym z najbardziej efektywnych narzędzi przy generowaniu leadów. Za przynętę mogą posłużyć: artykuły eksperckie, przewodniki lub raporty z przeprowadzonych badań. W tym przypadku downloader może być wykorzystany jako sposób na pozyskiwanie leadów - umożliwić pobranie pliku w zamian za pozostawienie swoich danych kontaktowych.

lead generation - downloader

Przykład - download widget pozwalającego uzyskać wzrost konwersji: http://www.arrowibmflash.pl/

Pokaz slajdów - moduł slider

Jest stosowany do wyróżnienia najistotniejszych elementów. To element serwisu internetowego, w obrębie którego po upływie określonego czasu następuje zmiana treści lub obrazka. Slidery mogą być stosowane na każdego rodzaju stronach internetowych, jednak najczęściej są one używane na stronach biznesowych, sklepach internetowych czy stronach zawierających portfolio. Dają możliwość zamieszczenia na stronie większej liczby treści/grafik, ponieważ ich część jest niewidoczna. Slidery mogą być uruchamiane automatycznie jako pokaz slajdów, zmieniane poprzez kliknięcie użytkownika lub posiadać niestandardowe efekty przejścia.

Newsletter

Newsletter firmowy to doskonałe narzędzie służące do inicjowania, a następnie utrzymywania kontaktu z potencjalnymi klientami. Nie tylko umożliwia zaprezentowanie swojej oferty, ale również informuje o najnowszych promocjach czy publikacjach na blogu firmowym, tworząc bazę docelowych klientów, w efekcie zwiększając sprzedaż.

marketing 101 - zapisz się na newsletter

Przykład newslettera generującego leady zrealizowanego: www.marketing101.pl

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka tekstowa zamieszczana na stronie internetowej, znacząco ułatwi użytkownikom dotarcie do poszukiwanych informacji. Moduł wyszukiwarki umożliwia szybkie przeszukiwanie katalogu produktów czy zbioru artykułów według określonych słów kluczowych. Funkcja autouzupełniania podpowiada treści z serwisu - kliknięcie w element przenosi bezpośrednio do niego. Kolejną opcją jest autouzupełnianie frazami (hasłami, a nie całymi produktami) + przekierowanie do wyników wyszukiwania. Moduł wyszukiwarki ICEberg CMS:

 • poprawia użyteczność serwisu internetowego,
 • redukuje czas potrzebny na dokonanie transakcji.

 Wyszukiwarka produktów dla firmy produkującej i dystrybuującej sprzęt okulistyczny MDT http://www.mdt.pl/

Wyszukiwarka produktów dla firmy produkującej i dystrybuującej sprzęt okulistyczny MDT http://www.mdt.pl/

Maciej Chmielowski

Wykonaliśmy już ponad 400 serwisów www, ICEberg CMS ma ponad 100 modułów, niestraszne nam: serwisy konkursowe odwiedzane przez pół miliona użytkowników miesięcznie, katalogi z tysiącami produktów, sklepy internetowe z niestandardowym procesem zakupu, blogi firmowe o funkcjach używanych tylko przez portale informacyjne, serwisy korporacyjne dostępne dla osób niepełnosprawnych, serwisy miast i regionów będące katalogami miejsc - połączone z artykułami i aktualnościami. Każdy z nich szybki, dostępny na urządzeniach mobilnych, ułatwiający kontakt i przede wszystkim łatwy w zarządzaniu przez ICEberg CMS. Postaw przed nami nowe wyzwanie!

Maciej Chmielowski, CEO w Krakweb

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Chętnie usłyszymy o Twoim projekcie.

@

Zastanawiasz się jak ICEberg CMS sprawdzi się w przypadku Twojej firmy? Jakie funkcjonalności i moduły będą najskuteczniejsze w osiągnięciu założonych przez Ciebie celów? Skontaktuj się z nami. Pomożemy znaleźć rozwiązanie idealne skrojone na miarę Twoich potrzeb.

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Jesteśmy poza biurem, zostaw telefon a oddzwonimy do Ciebie.

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

We will call you