Woocommerce - silnik sklepu czy dodatek do Wordpress?

Woocommerce - silnik sklepu czy dodatek do Wordpress?

WooCommerce to wtyczka e-commerce na licencji open source dla witryn opartych o najpopularniejszy na świecie CMS WordPress. Swój debiut miała we wrześniu 2011 roku, a dzięki łatwości instalacji i obsługi szybko podbiła rynek. Według szacunków BARN2 obecnie ponad 26% wszystkich sklepów online wykorzystuje wtyczkę WooCommerce.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Foto: Woocommerce

WooCommerce - Plugin Wordpress

Plugin od WooThemes (obecnie firma należy do Automattic - właściciela całego WordPressa) pozwala w banalnie prosty sposób ze zwykłej witryny stworzyć sklep online. Jego instalacja przebiega standardowo - wystarczy kilka kliknięć w bibliotece wtyczek WP, aby zainstalować i aktywować WooCommerce. Dzięki temu na stronie można utworzyć sklep internetowy, system sprzedaży subskrypcji czy rezerwacji biletów. Dodatkowo zapewnia pełną optymalizację pod kątem SEO - między innymi wygeneruje przyjazne wyszukiwarkom adresy do stron.

Darmowy sklep internetowy

Wtyczka WooCommerce jest w pełni darmowa, a licencja open source pozwala modyfikować jej kod - czyli między innymi w znacznym stopniu personalizować ustawienia sklepu - bez ponoszenia opłat. Prosta, intuicyjna obsługa, którą można wzbogacić masą rozszerzeń (zarówno darmowych, jak i płatnych) gwarantuje, że nawet początkujący przy odrobinie pracy poradzi sobie ze stworzeniem własnego sklepu. Prawie wszystkie popularne motywy sklepów WooCommerce są też responsywne i zapewnią prawidłowe działanie także na urządzeniach mobilnych. 

Silnik sklepu internetowego dla małych i średnich firm

Ten silnik sklepu internetowego idealnie nada się do wykorzystania przez małe i średnie sklepy. Intuicyjna obsługa i wykorzystanie popularnego na całym świecie WordPressa pozwalają znacznie zmniejszyć koszty utworzenia, a także późniejszej obsługi strony sprzedażowej. Jest to jeszcze prostsze jeśli sklep powstaje jako dodatek do istniejącej już witryny WP. Jednocześnie zapewnia pełną kontrolę nad sklepem poprzez między innymi obsługę wielu systemów płatności czy kontrolę stanów magazynowych. 

Rozwój WooCommerce

Zarówno WordPress, jak i WooCommerce są stale rozwijane zarówno przez zespoły za to odpowiedzialne, jak i niezależnych deweloperów. Gwarantuje to wciąż aktualne zabezpieczenia i obsługę najnowszych rozwiązań e-commerce.

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie za darmo w 3 minuty?

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

Odebranych telefonów dzisiaj: 1

03:00Powered by KRAKWEB
and ICEBERG
We will call you