Wodociąg Marecki - projekt i wdrożenie portalu internetowego

Wdrożenie strony Wodociągu Mareckiego to jeden z tych projektów, w których najważniejszy jest docelowy użytkownik strony oraz możliwość prezentacji dużej ilości zmiennych informacji. Na tego typu portalach ważne wiadomości pojawiają się często kilka razy dziennie i dostęp do nich musi być jak najbardziej ułatwiony.

Zapraszamy do przeglądnięcia efektów naszej pracy: www.wodociagmarecki.pl.

Strona główna Wodociągu Mareckiego wyróżnia się przede wszystkim dużym, przejrzystym slajderem, który pozwala na publikację dowolnej ilości zdjęć wraz z linkami i krótkimi opisami. W każdym momencie można dokonać zmiany lub dodać nową informację co pozwala na zaprezentowanie najważniejszych informacji w formie graficznej, zwracającej uwagę odwiedzających.

Slajder na ekranie standardowego laptopa zajmuje niemal cały pierwszy ekran strony, jednak pomimo tego bardzo widoczne są też najważniejsze odnośniki. Górne menu strony zawiera kilka różnych mniejszych modułów pozwalających na publikację i zarządzanie najważniejszymi na stronie linkami. Każdy użytkownik zauważy od razu po wejściu na stronę linki takie jak komunikaty o awariach, link do Biura Obsługi Klienta czy duży, czytelny numer pogotowia wodociągowego. Są to elementy, które uznaliśmy za najważniejsze i zadbaliśmy aby wyświetlały się one wystarczająco czytelnie na ekranie każdego urządzenia.

Dla naszego klienta ważne również było odpowiednie wyróżnienie linków do projektów unijnych oraz aktualnie prowadzonych inwestycji, dlatego też dodaliśmy również dodatkową, stale widoczną "belkę" zawierającą wymagane przez zespół projektwy logotypy.

Kolejny ekran strony głównej poświęcony jest ważnym informacjom przedstawionym w formie nieco mniej graficznej. Pierwszy boks wyświetla najnowszy artykuł z wybranych działów - Komunikaty i Aktualności. Natomiast drugi jest okienkiem mniej formalnym - prezentującym artykuły z działu "Do poczytania".

ICEberg CMS pozwala na stworzenie dowolnej ilości tego typu modułów, które po prostej konfiguracji pozwalają na wyświetlanie najnowszych lub losowych zawartości z różnych działów strony.

Obok najnowszych artykułów prezentowana jest stała informacja kontaktowa wraz z mapką, która pozwala odwiedzającym stronę szybko znaleźć zarówno adres z godzinami otwarcia, jak i telefon do Biura Obsługi Klienta.

Strona Wodociągu Mareckiego zawiera mnóstwo przydatnych informacji. Podczas jej tworzenia pomogliśmy również przy organizacji struktury. Zadbaliśmy o to, aby drzewko strony oraz działy zawierające listę podkategorii były czytelne i posiadały również krótkie "intro" wraz z ikonkami, co pozwala użytkownikom od razu zlokalizować poszukiwane informacje.

Na stronie zawsze widoczna jest również wyszukiwarka umiejscowiona w prawym dolnym rogu ekranu.

Jak każda instytucja, również nasz klient - Wodociąg Marecki - jest zobowiązany do prezentacji wielu danych tabelarycznych. Najważniejszymi z nich są tabele jakości wody zawierające wszystkie najważniejsze jej parametry. Dla celów tej prezentacji przygotowaliśmy przejrzysty szablon tabeli pasujący do klimatu i kolorystyki strony.

Dzięki systemowi ICEberg CMS klienci mogą tworzyć dowolną ilość tego typu tabeli jak również swoje własne szablony.

ICEberg CMS pozwala na stworzenie w obrębie strony dowolnej liczby formularzy zarówno takich, które będą integralną częścią podstrony jak i formularzy o dowolnej pozycji. W obecnej wersji posiadamy mnóstwo różnego typu pól, których konfiguracja podczas tworzenia formularza nie sprawia problemu. Są to m.in. pola pozwalające na podanie standardowych danych, ale również pola załączania pliku (np. fotografii stanu licznika) lub zgody marketingowe.

Na stronie Wodociągu Mareckiego powstało kilka stron z formularzami, dzięki którym użytkownicy mogą w łatwy sposób przesłać do odpowiedniego działu swoje zapytanie lub zgłosić awarcję czy podać aktualny stan licznika. W przypadku akcji konkursowych lub rekrutacji pracowników odpowiedni formularz przypisany do konkretnego adresu e-mail pozwoli na łatwą identyfikację zgłoszeń w skrzynce mailowej osób za nie odpowiedzialnych.

Strona Wodociągu Mareckiego zawiera bardzo dużą ilość treści tekstowych, z których znaczną większość stanowią artykuły. CMS, który skonfigurowaliśmy dla tego klienta pozwala na umieszczanie artykułów w różnych działach i wyświetlanie ich zgodnie z przeznaczeniem. Każdy artykuł może zawierać zdjęcie, wstęp i treść główną. Dodatkowo oznaczony jest datą i opcjonalnie autorem.

Listy artykułów również mogą, ale nie muszą zawierać zdjęcia. Zdjęcie na liście może być również zupełnie inne niż zdjęcie na podstronie z pełną treścią publikacji co pozwala na prezentację wybranego fragmentu fotografii i kontrolę nad miniaturkami.

Podczas pracy nad stroną pomogliśmy zaimportować treści ze starej strony i uporządkować je tak, aby stanowiły integralną, archiwalną część serwisu.

W ramach każdego portalu nie może zabraknąć działu z treściami multimedialnymi. ICEberg CMS pozwala na stworzenie kilku typów galerii, których lista prezentowana jest w formie miniaturek z tytułami.

W zależności od typu treści galeria może być bardzo standardową listą powiększalnych po kliknięciu miniaturek lub gazetką - książeczką pozwalającą na przeczytanie np. komiksu.

Dodatkowo przy pomocy edytora tekstowego na stronie można w łatwy sposób opublikować filmy i prezentacje multimedialne.

Stopka serwisu zawiera kilka zarządzanych osobno menu. Pozwala to na uporządkowanie ważnych linków.

Z racji udziału Wodociągu Mareckiego w wielu projektach unijnych, bardzo ważnym elementem strony było miejsce na dodatkowe logotypy związane z prowadzonymi aktualnie działaniami. Dzięki modułowi "grafik linkowanych" klienci mogą łatwo dodawać i aktualizować logotypy w przestrzeni stopki.

POTRZEBUJESZ PODOBNĄ STRONĘ? Uzupełnij brief


Portfolio
Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe