Longpage dla inwestycji w Zielonkach pod Krakowem

W najnowszej galerii przedstawiamy sekcje serwisu typu longpage - inwestycji Popielove. To nasza najnowsza realizacja, a zarazem pierwsza dla firmy InvestIn. Z racji specyfiki branży deweloperskiej, postaraliśmy się, żeby strona była jak najprostsza, ale także użyteczna i czytelna. Wychodząc z takich założeń, wybraliśmy formę jednoodsłonowej, długiej strony - longpage, na którym znajdują się podane w krótki, zwięzły sposób najważniejsze informacje.Funkcje strony wybraliśmy po przeanalizowaniu trendów i potrzeb w branży deweloperskiej. Strona wykorzystuje system ICEberg CMS. By zobaczyć całość, zapraszamy na stronę popielove.pl.

Przejdź do realizacji

Pierwszy ekran strony popielove.pl to przede wszystkim duża wizualizacja przygotowana przez architekta. Wykorzystaliśmy to, że klient otrzymał zdjęcia zarówno w scenerii nocnej jak i dziennej co pozwoliło nam na zaimplementowanie mechanizmu ustawiającego zdjęcie w zależności od pory dnia jaka jest aktualnie u odwiedzającego stronę. W ten sposób osoby wchodzące na stronę w ciągu dnia zobaczą na starcie wersję jasną, słoneczną, natomiast osobom, które otworzą ją po zmroku pokazana zostanie wizualizacja nocna. Dzięki ikonkom w lewym dolnym rogu ekranu można również ręcznie zmienić "oświetlenie" i zmienić porę dnia.

W sekcji opis osiedla wypunktowaliśmy krótko najkorzystniejsze cechy, będące jednocześnie wyróżnikami inwestycji. Po prawej stronie na 3 ikonografikach (po najechaniu na nie) ukazują się użytkownikowi kluczowe parametry dostępnych dokupieniadomów. W tej sekcji podobnie jak w pozostałych umieściliśmy przycisk pozwalający przejść do kolejnej sekcji. Ułatwia to życie użytkownikowi - upraszcza nawigację po stronie.

W tej sekcji użytkownik znajdzie zdjęć, a dokładniej wizualizację inwestycji. To rozwiązanie pozwala zaangażować użytkownika i zatrzymać go dłużej na stronie, ale także powoduje, że dostaje on materiały, które pozytywnie wpłyną na jego proces decyzyjny przy zakupie lokum. Galeria składa się z jednego dużego zdjęcia i trzech miniatur po prawej stronie. Kolejne zdjęcia można przeglądać przewijając za pomocą strzałek lub klikając na miniaturki. W wersji mobilnej miniaturki zastąpiliśmy efektem "swipe".

W tej sekcji przedstwiliśmy makietę 3D osiedla - zrealizowaną w oparciu o dostarczone przez architekta wizualizacje. Do wizualizacji wykorzystaliśmy nowy moduł dedykowany branży deweloperskiej. Po najechaniu kursorem na budynek zostaje on podświetlony, natomiast po wybraniu danego lokum, na ekranie wyświetla się boks ze specyfikacją domu, jego ceną i dostępnością. Dostępność ma w tym przypadku 3 wartości: niedostępny (kupiony), dostępny, oraz zarezerwowany. Dodatkowo, za pomocą przycisku użytkownik może pobrać na urządzenie kartę obiektu. Takie rozwiązanie jest łatwe w obsłudze i intuicyjne dla potencjalnych klientów, a przedstawione w taki sposób także atrakcyjne wizualnie.

Pod makietą osiedla znajdziesz sekcję z listą budynków. Tak jak w poprzedniej sekcji, każdy budynek opisany jest parametrami. Dostępna są też karty budynków. Dodatkowo przy każdym z nich, znajdują się ikony, pozwalające na kontakt smsowy, telefoniczny i mailowy. Najważniejszą funkcją w tej części jest jednak wyszukiwarka z filtrami, która pozwala użytkownikowi wyświetlić informacje o tylko takich budynkach, które go interesują. Skraca to czas potrzebny na znalezienie interesującej oferty.

Dla firmy InvestIN przygotowaliśmy również karty budynków, na których pokazane są uproszczone rzuty domów i lokali wchodzących w skład osiedla. Nasza graficzka przygotowała rysunki na podstawie rzutów architektonicznych i zadbała o to, aby wygląd kart był spójny z kreacją strony. Każdy zainteresowany może wyświetlić lub pobrać kartę wybranego budynku w formie pliku pdf.

Zjeżdżając niżej, po liście budynków na użytkownika czeka mapa. Umieszczone są na niej znaczniki wskazujące lokalizację osiedla oraz najbliższych ważnych miejscach w Krakowie. Z prawej strony, znajduje się także box z informacjami o odległościach, które dzielą inwestycje od tych właśnie miejsc. Kliknięcie na ikonę powoduje wyznaczenie trasy z Osiedla Popielove do ww. miejsc. Do stworzenia mapy wykorzystaliśmy technologię API Google Maps oraz stworzone w oparciu o nią moduły ICEberg CMS - takie jak m.in. katalog miejsc. Ułatwiają one zarządzanie mapą, obiektami na niej oraz edycję i dodawanie elementów.

Zbliżając się do końca strony użytkownik natknie się jeszcze na szczegółowe informacje na temat inwestycji. Przedstawione zostały w postaci listy punktowanej.

W tej części strony znajduje się miejsce na aktualności. Newsy pojawiają się w boksach, w których prezentowane są zdjęcia (okładki artykułów), a także nagłówki i wstępy do dalszej treści. Po kliknięciu danego boksu, użytkownik zostaje przeniesiony do pełnego artykułu. Co ciekawe dwa z trzech boksów to standardowe aktualności a jedno stałe miejsce przeznaczone jest na aktualności dotyczące statusu budowy.

Po opisie inwestycji, na stronie www Popielove umieściliśmy także sekcję poświęconą deweloperowi - firmie InwestIN.

W sekcji "Kontakt" oprócz danych teleadresowych dewelopera znajdziesz także moduł pozwalający na wysłanie zapytania. By tego dokonać, użytkownik musi wypełnić pole z Imieniem i Nazwiskiem, a także podać adres e-mail. Podanie numeru telefonu jest opcjonalne. By doprecyzować pytanie, użytkownik może wybrać także numer budynku. Pole opisowe pozwala np. na zadanie przedstawicielowi firmy pytania. Co ciekawe: do formularza przekazywany jest dynamicznie numer budynku o który chce zapytać klient. Po kliknięciu w dymkach domków przycisku - wysyłamy zapytanie o konkretny domek.

Na samym dole strony, znajduje się stopka, w której znalazło się miejsce na dodatkowe menu. Takie rozwiązanie pomaga użytkownikowi łatwiej poruszać się po stronie - nie musi on ponownie jej przewijać. Wystarczy, że wybierze on interesująca go nazwę sekcji. Po kliknięciu powróci do odpowiedniego miejsca na stronie. W tym miejscu w zależności od celów i potrzeb umieszczamy często dodatkowe informacje takie jak uprawnienia i licencje posiadane przez firmę, dane księgowe, oświadczenia czy zapis na newsletter.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Chętnie usłyszymy o Twoim projekcie.

Osiedle Popielove posiada również prosty, typograficzny logotyp, który przygotowaliśmy dla klienta w różnych plikach zarówno wektorowych jak i rastrowych. Odświeżyliśmy również logotyp samego dewelopera - firmy InvestIN.

Zainspirowałem Cię? A Ty jak chcesz, żeby wyglądała Twoja strona? Napisz o tym do mnie :)


Portfolio
Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe