Strona www serwisu wypoczynkowego - Villa Bellvedere Calabria

Nie od dziś wiadomo, że dla ludzi bardzo ważne jest to jak coś wygląda lub ktoś. Przecież nikt nie pomyśli - "Twoja strona nie wygląda dobrze, ale liczy się wnętrze!". Choć to może się sprawdzić w przypadku kontaktów międzyludzkich, to przy konktakcie użytkownika ze stroną www prawdopodobieństwo tego jest bliskie zeru.

Gdy jedziemy na wakacje to chcemy, aby było tam przede wszystkim ładnie

I to możemy wykorzystać na naszą korzyść kreując piękną stronę internetową. Strona musi podkreślać atrakcyjność miejsca wakacji. Strona musi zawierać wiele materiałów wizualnych przedstawiających miejsce wypoczynku w jak najlepszy sposób. 

Wpis będzie prezentował jak powinna wyglądać strona internetowa serwisu wypoczynkowego. Zobaczysz z czego powinna się składać taka strona i pokażemy Ci jak my to robimy.

Opis został przygotowany na podstawie naszej najnowszej realizacji z branży wypoczynkowej - Villa Belvedere Kalabria.

Zobacz realizację

Użytkownik po wejściu na stronę widzi slajder. Preferujemy umieszczanie na stronie głównej slajdera, bo daje on największe możliwości w zakresie wykorzystania przestrzeni. To stronę główną użytkownicy najczęściej odwiedzają, a slajder pozwala na pokazanie wielu informacji na ograniczonym obszarze. Można go polubić jeszcze z innego względu - prezentacja slajdów daje nieograniczone możliwości. Możemy na nim umieścić wiele elementów. Oprócz oczywiście grafiki można zamieścić na nim przyciski - mogą posiadać one dodatkową animację, która podkreśli nowoczesność serwisu. 

Dla naszego klienta stworzyliśmy slajder, który umieszczony jest po prawej stronie ekranu. Zmieniają się wybrane zdjęcia z miejsca wypoczynku. Po lewej stronie widoczne jest hasło zachęcające do wakacji, dodatkowo informuje ono klienta, gdzie ten wypoczynek się znajduje. Na środku, jest przycisk "Cennik", po kliknięciu, w który klient będzie mógł zarezerwować termin pobytu. 

Każda nasza realizacja jest przygotowana w oparciu o indywidualny projekt graficzny, dzięki czemu strony, które tworzymy wyróżniają się :)

Dobrze zrobione wideo pozwala na atrakcyjne zaprezentowanie Twojej usługi. Z drugiej strony klient może zdobyć więcej informacji o planowanym miejscu wakacji. Zapewne chciałbyś na swoją stronę dodać wideo w jak najlepszej rozdzielczości. Jednak im wideo w lepszej jakości, tym strona będzie się dłużej ładowała. Na szczęście umiemy połączyć szybkość strony z wysoką jakością wideo. Stosujemy technologię tzw. doładowywania. Polega to na tym, że na początku ładują się treści ze strony, co pozwala się poruszać użytkownikowi po serwisie, a dopiero po kilku sekundach zaczyna się ładować wideo. Tym sposobem można połączyć film o bardzo dobrej jakości z szybkością ładowania strony.

Piękne fotografie - najważniejsza rzecz w serwisie wypoczynkowym. Ludzie kupują oczami, a oczy wydają pieniądze... - chyba nie tak to szło. Tak czy inaczej jest to element nieodzowny i najlepiej wpływający na sprzedaż. Warto zainwestować i zatrudnić naprawdę dobrego fotografa, który zrobi z naszego serwisu wystawę fotografii (Zobacz galerię). 

W sekcji tej jest opis i trzy galerie, do których może przejść użytkownik. Jest to pokazane za pomocą aparatu, który się wyświetla na zdjęciu tytułowym galerii. Jednak po najechaniu kursorem na "aparacik" osunie się i wyświetli się tytuł galerii (największe zdjęcie po lewej). 

Serwis zrealizowaliśmy w oparciu o nasz autorski system do zarządzania treścią ICEberg CMS. Posiada on bardzo dobrze działający moduł do tworzenia galerii, w którym będziesz mógł stworzyć dowolną galerię. W trakcie realizacji projektu tworzymy unikatowe szablony galerii, na których będziesz mógł pracować po zakończeniu wdrożenia. Umożliwiamy Ci pełne zarządzanie serwisem, dzięki systemowi ICEberg CMS.  

Tworzenie galerii jest bardzo łatwe - bez dodawania opisów galerię można stworzyć w mniej niż minutę (na naszym kanale na Youtube udostępniamy szereg poradników do obsługi CMS'a).

Zobacz jak szybkie jest tworzenie galerii w naszym programie - Zobacz!

Ofertę przedstawiliśmy w formie minimalistycznych ikon. Pokazywanie różnych treści za pomocą ikon jest bardzo popularne i można to zaobserwować na wielu stronach internetowych. Uważamy, że ta forma prezentacji dobrze się sprawdza - szczególnie, że na stronie jest dużo zdjęć i dodanie kolejnych mogłoby być mniej czytelne. Ta część strony przedstawia udogodnienia, które znajdą się w jego willi. Jeżeli klient chce zobaczyć więcej, to może przejść do podstrony za pomocą przycisku.

Bardzo ważne jest dopracowanie nawet najmniejszych elementów w serwisie internetowym. To detale budują przyjemny wizerunek witryny i zawsze dbamy, aby były one spójne z przekazem Twojej strony. 

W kolejnej sekcji treść wyświetla się w jeszcze innej formie. Poprzednio był to slajder, film, galeria, ikony. Teraz jest to boks zawierający tytuł, krótki opis i możliwość przejścia dalej za pomocą przycisku. Pełni on dwie funkcje - po pierwsze jest to kolejna zachęta dla osób przeglądających stronę, bo pokazuje najciekawsze atrakcje w okolicy. A po drugie jest informacją dla użytkownika. 

Mapka z oryginalnymi ikonami pozwoli Ci na wyróżnienie Twojej strony. Użytkownik zobaczy, gdzie dokładnie znajduję się miejsce wypoczynku oraz pozna atrakcje w okolicy. Pokazywanie tego na kolorowych, wyróżniających się ikonach bardzo dobrze oddziałuje na wyobraźnie. Podnosi to również nowoczesność serwisu i pozwala sprawniej poruszać się po mapie. 

Użytkownikowi naciskającemu na ikonę zostanie pokazana trasa dojazdu i krótki opis miejsca. Jest to spore uproszczenie dla klientów i na pewno je doceni. Chcemy, aby serwis, po którym będzie się przemieszczał użytkownik był wygodny i przejemny w obsłudze.

Bez tej części nie może obejść się strona główna - formularz kontaktowy. O czym pamiętać?

Formularz przede wszystkim musi być widoczny. Mieć duże pola i zawierać odpowiednią ilość pól - nie może tych pól być za dużo, bo to zniechęci użytkowników. Okienek powinno być dokładnie tyle, ile minimalnie potrzebujemy od użytkownika.

Formularz jest walidowany za pomocą reCAPTCHA - jest to bardzo szybka forma weryfikacji i skutecznie zabezpiecza przed spamem. 

ICEberg CMS ma bardzo rozbudowany moduł do tworzenia formularzy, pozwala on na stworzenie praktycznie dowolnego formularza. W tej sekcji widzimy, że użytkownik wybiera datę przyjazdu i wyjazdu za pomocą interaktywnego kalendarza. Do formularza kontaktowego możesz dodać dowolną ilość zgód i zaznaczyć czy mają być obowiązkowe czy nie. W Twoim serwisie będziesz mógł stworzyć wiele formularzy na dowolnej podstronie i każdy może zawierać inne pola do uzupełnienia i różne zgody. 

Tworzenie formularzy tak samo jak galerii jest bardzo proste. Zobacz w wideo jak szybko można stworzyć formularz - Kliknij!

Stopka jest dodatkową nawigacją i powinna nawiązywać stylistycznie do strony. Na stopce oprócz menu dobrze jest umieścić zapis do newslettera, bądź numer telefoniczny i dodatkowe informacje kontaktowe. Pamiętaj, że niektórzy klienci wolą zadzwonić niż uzupełnić formularz kontaktowy, dlatego jest to wartościowy element serwisu. Wygoda w kontakcie dla klienta jest naszym priorytetem.

Potrzebujesz strony www bazującej na unikatowych projektach graficznych odzwierciedlających Twoją wizję?

Chcesz móc po wdrożeniu samemu zarządzać całą stroną za pomocą intuicyjnego silnika CMS ICEberg? 

Uzupełnij brief


Portfolio
Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe