Tworzenie artykułu połączonego z galerią

2019-10-17 11:00
1 minuta czytania

Tworzenie galerii i wgrywanie do niej zdjęć

  1. Stwórz galerię poprzez CMSa w zakładce struktura. Najlepiej zrobić w tym celu nową kategorię, w której będziesz przechowywać wszystkie galerie.Następnie dodaj nową zawartość (podstronę) typu Galeria.
  2. Wejdź do nowo stworzonej galerii. Jeśli masz w serwisie włączoną automatyczną publikację i wtyczka jest zielona (galeria nowo stworzona jest opublikowana automatycznie) to najlepiej wyłącz na czas tworzenia galerii publikację tego elementu i indeksowanie.
  3. Następnie wgraj zdjęcia, które mają się w niej znajdować. Możesz to zrobić metodą drag & drop, bądź wgrywać je po kolei. Jeżeli chcesz zmienić kolejność zdjęć możesz to zrobić w zakładce "Edytuj zdjęcia". Typ galerii zmienia się w zakładce "Edytuj galerię", tam też można dodać jej opis.
  4. Kiedy galeria będzie gotowa możesz włączyć publikację i indeksowanie.

Dodawanie galerii do artykułu

  1. Wejdź do edycji artykułu, do którego chcesz dodać galerię i przejdź do zakładki "Galeria". W polu "Wpisz nazwę galerii" proszę wpisać nazwę galerii, którą chcesz dodać. Po wpisaniu pierwszych znaków pojawią się podpowiedzi - lista galerii zawierających ten tekst na liście rozwijanej. Na koniec kliknij jedną z nich i kliknij Powiąż.
  2. Nad polem powiązania pojawi się dodana galeria. W części "Akcje" możesz usunąć powiązanie lub zarządzać dodaną galerią (edytować ją, wyłączyć publikację itp.). 

Możesz też stworzyć galerię z poziomu zakładki artykułu służącej do wiązania artykułu z galerią  - znajduje się tam skrót do stworzenia nowej galerii. 


Blog Artykuły
Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe