Social Media Stream - narzędzie dla specjalisty ds. Marketingu, Agencji i Social Media Managera

Social Media Stream - narzędzie dla specjalisty ds. Marketingu, Agencji i Social Media Managera

Jak zapewne się orientujesz, social media w obecnej chwili odgrywają bardzo ważna rolę w komunikacji firmy z klientami. Dobrze prowadzone kanały społecznościowe, są jednocześnie narzędziem PRowym, jak i marketingowym marki. Niestety natłok informacji jaki trafia do użytkowników takich portali jak Facebook, Twitter, czy Instagram, może spowodować, że mimo dobrej treści, i działań prowadzących do zwiększenia zasięgów i tak duża liczba fanów Twojej marki, nie widzi postów, które umieszczasz. Dlatego w dzisiejszym nagraniu chcę Ci przedstawić social media stream. Narzędzie, które umieszczone na Twojej stronie internetowej, spowoduje, że zainteresowane osoby będą mogły sprawdzić najświeższe, dodawane przez Ciebie posty w mediach społecznościowych. Sam moduł przedstawię na podstawie naszego własnego wdrożenia na stronie www.krakweb.pl. ZACZYNAJMY!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Odtwórz film w full HD

Ta kafelkowa mozaika, którą widzisz teraz na ekranie, to właśnie social media stream. To w tym miejscu osoby odwiedzające Twoją stronę, będą mogły sprawdzić, co ostatnio publikowałeś na Facebook’u, Google +, Instagramie, Twitterze czy Youtubie - czyli w 5 najbardziej popularnych kanałach społecznościowych w sieci.

Wygląd

Jeżeli chodzi o wygląd social media stream, to układ okien, ich liczba wyświetlana na podstronie, jest tylko i wyłącznie zależna od Ciebie. To Ty ustalasz i ustawiasz w ICEberg CMS wielkość wyświetlających się okien i to ile ma ich się wyświetlać.
W pokazywanym przeze mnie przykładzie możesz zauważyć, że maksymalna liczba zasysanych postów to 32, przy czym pierwszy i ostatni są pokazywane na 4 razy większych powierzchniach niż pozostałe.

Twój social media stream jednak może wyglądać zupełnie inaczej. Ogranicza Cię w większości tylko Twoja wyobraźnia.
Co do wyświetlanych treści, to w większości przypadków raczej będą to zdjęcia umieszczane w postach - głównie chodzi o Instagram, Facebook i Google +. Informacja o nowo dodanych filmach na YT, będzie się wyświetlała przy wykorzystaniu okładki filmu. Co w takim wypadku zrobić z informacją o wpisie na Twitterze? Najlepiej ustawić sobie jakieś tło, które Ci się podoba. Definiowanie wyświetlanych “okładek” postów jest robione z poziomu ICEberg CMS. W prezentowanym przykładzie tłem jest kolor kojarzony z Twitterem. Ale tak jak już wspominałem, masz dowolność w ustawianiu tego, co i jak ma się prezentować.

By Social Media Stream był bardziej dynamiczny, można także ustawić np. przesłony. W momencie gdy użytkownik najedzie kursorem na dany boks z grafiką, wtedy może zostać ona zasłonięta przez inne tło, wraz z treścią posta. Ten prosty zabieg powoduje, że zbiór aktualności z Twoich mediów społecznościowych stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Podlinkowanie

Każdy z kafelków social mediowej mozaiki jest podlinkowany - bo o to właśnie nam wszystkim chodzi, niezależnie czy jesteśmy właścicielami strony, czy jej użytkownikami. Po kliknięciu w dany element, użytkownik przeglądający Twój Social media stream, może zostać przeniesiony do miejsca, do którego linkuje post, bądź do danego postu. I to jest to, o czym wspominałem na samym początku. Social media stream, pozwala na to by osoby korzystające z Twojej strony, które są zarazem fanami marki w mediach społecznościowych, nie przegapiły żadnej opublikowanej przez Ciebie nowości. Widząc interesujący ich wpis, po kliknięciu, od razu zostaną przeniesieni do odpowiedniej treści. Na Twojej stronie internetowej, nikt nie będzie zakłócał Twojego przekazu i wtrącał się w Twoja komunikację z klientami - przyszłymi czy też obecnymi.

Podsumowanie

Niestety nie widzę wyrazu Twojej twarzy, ale wydaje mi się, że social media stream wywarł na Tobie pozytywne wrażenie. I racja. To dlatego, że takie rozwiązanie pozwala Ci wydłużyć czas obcowania użytkownika z przygotowanymi przez Ciebie treściami.

Ułatwienie dotarcia do informacji w Internecie jest niepodważalnym plusem, gdyż nie jesteśmy przyzwyczajeni do cierpliwości podczas przeszukiwania sieci, a tutaj użytkownik ma wszystkie potrzebne informacje, czyli aktywności twojej marki w mediach społecznościowych, zebrane w jednym miejscu. A wszystko to dostosowane do Twoich potrzeb tak, by podstrona z elastycznym narzędziem jakim jest social media stream, pasowała do reszty Twojego serwisu.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak social media stream wygląda od strony administratora, to zapraszam na nasz kanał na YT, gdzie jest to dokładnie przeze mnie przedstawione. Natomiast gdybyś miał jeszcze jakieś pytania, lub chcesz porozmawiać o tym jak może wyglądać Twój social media stream to zapraszam do kontaktu z nami.

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Jesteśmy poza biurem, zostaw telefon a oddzwonimy do Ciebie.

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

We will call you