Skracanie adresu fanpage na Facebooku

Skracanie adresu fanpage na Facebooku

Trudny do zapamiętania, mało profesjonalny. Z tym zazwyczaj kojarzy nam się przestarzały, długi adres do fanpage’a. Dlatego też, aby uniknąć oceny naszego fanpage’a po “okładce”, warto zatroszczyć się o dobrze wyglądający, krótki i spójny URL strony.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Foto: Flickr
Flickr
Tylko dla orłów

Tylko dla orłów ;)


Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów Krakweb. Żeby czytać dalej podaj Twój biznesowy adres mail. Nie martw się - nie spamujemy ;) Wysyłamy wartościowe materiały i zawsze możesz się wypisać! Jeżeli jesteś już subskrybentem - podaj mail, a uzyskasz dostęp do artykułu.

PS. Podaj proszę Twój istniejący adres mail. Podanie nieistniejącej skrzynki niestety nie wystarczy do uzyskania dostępu - potrzebne jest potwierdzenie subskrypcji :).


PS. Ty też możesz zbierać leady dzięki technologii dostarczanej przez Krakweb

Zmiana adresu fanpage'a na krótszą to jedynie kilka prostych kroków wykonanych za pośrednictwem Facebooka. Ten łatwy sposób pozwala nie tylko na skrócenia adresu z długiego tj. np.: https://www.facebook.com/pages/M%C3%B3wi%C4%99-po-krakowsku/162314800631277 na adres krótszy (również w tym przypadku przykładowy) w postaci: www.facebook.com/mowiepokrakowsku22, ale również na stworzenie takiego adresu strony, jaki użytkownik sam wybierze.

Zmiana adresu fanpage na stałe

Podczas wprowadzania nazwy strony fanpage'a należy pamiętać, że zaakceptowana przez nas nazwa jest trwała i nie podlega późniejszej zmianie. Dzieje się tak, ponieważ jedna strona z założenia może posiadać tylko jedną nazwę. Co do samej nazwy, podczas jej tworzenia, mamy do dyspozycji cyfry, litery oraz kropki, które mogą służyć do rozdzielnia poszczególnych wyrazów.

Skracanie adresu fanpage - kolejne kroki:

  1. Zaloguj się na swoje konto prywatne (nie na stronę fanpage’u.)
  2. Wybierz opcję: “Korzystaj z Facebooka jako” umieszczonej w prawym górnym rogu po rozwinięciu strzałki menu.





  3. Odnajdź na liście powyższej fanpage’a, którego nazwę zamierzasz zmienić.
  4. Po automatycznym przełączeniu na wybraną przez Ciebie stronę, kliknij na opcję “Informacje” umieszczoną w górnej, lewej części portalu.





  5. Kliknij na “Utwórz adres internetowy dla tej strony






  6. Wprowadź dowolną nazwę adresu strony, a następnie sprawdź jej dostępność.




  7. Potwierdź akceptację wybranej nazwy, jeżeli jest ona dostępna.





Na tym kończy się cały proces zmiany adresy strony fanpage'u na krótszy. Od tej chwili problem długiego, nieczytelnego adresu strony fanpage’a masz już za sobą. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytania skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy rozwiązać każdy problem.

Szkolenie social media

Tagi:
Facebook
Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie za darmo w 3 minuty?

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

Odebranych telefonów dzisiaj: 1

03:00Powered by KRAKWEB
and ICEBERG
We will call you