Rozpoczęcie sprzedaży produktów cyfrowych

Rozpoczęcie sprzedaży produktów cyfrowych

Moduł katalogu produktów ICEberg CMS umożliwia sprzedaż produktów cyfrowych - czyli np. dokumentów elektronicznych, książek, lub dowolnych innych materiałów, które dostępne są w postaci pliku komputerowego. Uruchomienie go w CMSie jest stosunkowo proste, wymaga niezbyt skomplikowanej konfiguracji. Co jednak zrobić gdy moduł już został zainstalowany i włączony?

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
{[description]}

Co sprawdzić i zrobić przed startem sprzedaży produktów cyfrowych (nie tylko w ICEberg CMS)?

  1. Sprawdź czy dane do płatności internetowych są wypełnione. (zacznij od sprawdzenia czy jest podpisana umowa z platformą płatności elektronicznych np. Dotpay). 
  2. Przetestuj sklep. Zrób jedną testową transakcję jako niezalogowany oraz jedną jako zalogowany użytkownik. Sprawdź czy maile dochodzą do Ciebie jako użytkownika oraz czy dochodzą do administratora. Czy wszystko jest i czy wszystko jest zrozumiałe.
  3. Przeprowadzenie testowej transakcji. Testową transakcję przeprowadź przy włączonym statusie  Sandbox(tryb testowy) tutaj:  /admin/module_disp.php?name=orders&layer=-1&action=editpaymentmodule&key=dotpay  Po czym wyłącz z powrotem sandbox.  Sprawdź czy maile transakcyjne dochodzą prawidłowo i czy cała transakcja działa i wygląda dobrze. Podczas transakcji testowej użyj danych konta testowego w systemie płatności (nie docelowego). 
  4. Wypełnij opisy SEO produktów. Czyli klikamy w kółeczko zębate i przechodzimy do np.   admin/structure.php?action=editconname&id=4637&secid=293 i tam zakładka optymalizacja SEO.
  5. Jeśli baza produktów jest duża warto ją zaimportować. Do importu za pomocą modułu importer potrzeba pliku - arkusza z wypełnionymi wszystkimi parametrami. 1 produkt = 1 wiersz. 1 kolumna = 1 parametr. Co najmniej nazwa produktu, cena, opis, zdjęcie (nazwa pliku zdjęcia) i te pola, które są wypełniane - związane z maszyną - pewnie jest to producent i model.  
  6. Wypełnij ceny! I uzupełnić pozostałe ważne parametry produktów .
  7. Próbne uruchomienie sprzedaży na małej bazie. Udostępnij linka części klientów. (nie całej bazie) Wyślij zaproszenie do kupowania i poproś o komentarz. 
Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie za darmo w 3 minuty?

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

Odebranych telefonów dzisiaj: 1

03:00Powered by KRAKWEB
and ICEBERG
We will call you