Przekierowania 301 - zarządzanie i import w ICEberg CMS

ICEberg CMS umożliwia zarządzanie przekierowaniami poprzez panel CMS. Jest to podstawowa funkcjonalność dostępna w każdym serwisie internetowym opartym o ICEberg CMS. Znajduje się ona w zakładce opcje.
2021-01-13 11:52
1 minuta czytania

Przekierowania w panelu ICEberg CMS

ICEberg CMS od kilku lat umożliwia:

  • automatyczne przekierowania - przy zmianie nazwy elementu (podstrony - contentu) automatycznie tworzeone jest przekierowanie
  • ręczne przekierowania - możliwość dodania samodzielnie przez panel przekierowania 301. Podajemy stronę z której przekierowujemy oraz na którą przekierowujemy. Aktualnie możliwość ta dotyczy nie tylko adresów wewnątrz witryny, ale też dowolnego adresu zewnętrznego. 

Masowy import przekierowań 301

Nowością w przekierowaniach jest możliwość masowego importu wielu przekierowań. Jest to opcja przydatna dla specjalistów SEO, rzecz często niezbędna w systuacji migracji serwisu internetowego na nowy system. Dzięki temu możemy zaimportować setki, tysiące przekierowań. Np. możesz pobrać listę starych adresów - np. ze starego systemu CMS, z mapy sitemap.xml lub z Google Search Console, następnie stworzyć arkusz (Excel / Arkusz Google itp), wpisać w drugiej kolumnie adresy docelowe, zapisać plik jako plik CSV i zaimportować przekierowania do nowego serwisu poprzez panel ICEberg CMS.

Zarządzanie przekierowaniami 301 w ICEberg CMS


Blog Artykuły
Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe