Podium rankingu wyszukiwarek

Podium rankingu wyszukiwarek

Internet jako medium informacyjne i reklamowe systematycznie rośnie w siłę. Liczba surfujących przekroczyła już miliard i poszerza się z miesiąca na miesiąc zgodnie z przewidywaniami ekspertów.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Foto: shutterstock
shutterstock

Korzystanie z Internetu dla coraz większej grupy ludzi zaczyna od skorzystania z wyszukiwarki.  Internauci wybierając narzędzie do wyszukiwania kierują się przede wszystkim szybkością wyszukiwania, użytecznością,
dokładnością  i zgodnością wyników wyszukiwania z oczekiwaniami użytkownika.
Jest to szczególnie istotne, gdyż sieć rozrasta się bardzo szybko i trudno z gąszczu danych uzyskać właściwe informacje.
Dlatego nie dziwi szybko rosnący trend w korzystaniu z wyszukiwarek.

 

Kilka liczb ze statystyk wyszukiwarek

Jak opublikowała w raporcie firma comScore zajmująca się badaniem Internetu,  w odniesieniu do grudnia roku poprzedniego
liczba wyszukiwań na świecie wzrosła o 46%.
Jedynie w miesiącu grudniu ubiegłego roku odnotowano 131,35 mld wyszukiwań, co dało ponad 4 mld zapytań dziennie,
175 milionów zapytań na godzinę, 29 milionów zapytań co minutę. Imponujące osiągnięcia tego narzędzia. Internet bez wyszukiwarek nie miałby tak świetlanej przyszłości i takiej popularności.

 

Gigant Google na czele popularności

Największą popularnością wśród wyszukiwarek cieszy się Google. Wynik : 87,81 mld wyszukań w grudniu i ponad 66% udziału w rynku wyszukiwarek.Drugie miejsce zajmuje Yahoo z 9,44 mld wyszukań, trzecie Baidu z wynikiem 8,53 mld. Kolejne miejsca należą do wyszukiwarki Bing ( 4,09 mld), oraz Yandex. ( 1,89 mld wyszukiwań na świecie).

Zaskakujące wyniki wśród dynamiki popularności

Biorąc pod wagę dynamikę wzrostu poszczególnych wyszukiwarek, Google nie przewodzi stawce. 
Rosyjska wyszukiwarka Yandex zostawiła daleko w tyle konkurentów ze wzrostem 91%, na miejscu drugim jest wyszukiwarka Microsoftu Bing 70%, a trzecie zajmuje Google z 58%. 
 

Kto najczęściej szuka informacji w Internecie

Wśród państw, w których Internauci najczęściej korzystają z wyszukiwania należą USA, gdzie mieszka 18% surfujących po sieci. 

Na drugim znajdują się Chiny. Internauci z tego kraju są największą grupą użytkowników Internetu. 

Na kolejnym miejscu znajduje się Japonia. Ogólnie rejon Azji i Pacyfiku to miejsce pochodzenia aż 42% użytkowników sieci.  

Dalsze miejsca zajmują państwa europejskie: Wielka Brytania, Niemcy, Francja. W Europie mieszka 28% internetowej społeczności.
Stawkę 10-ciu największych rynków wyszukiwania zamykają: Korea Południowa, Brazylia, Kanada i Rosja.

 

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie za darmo w 3 minuty?

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

Odebranych telefonów dzisiaj: 1

03:00Powered by KRAKWEB
and ICEBERG
We will call you