Optymalizacja SEO - standard w ICEberg CMS

ICEberg CMS to system świetnie zoptymalizowany pod SEO. Jego optymalizację dla pozycjonowania rozpoczęliśmy już w 2007 roku. Od tego czasu na bieżąco wprowadzamy modyfikacje służące uzyskaniu przez strony naszych klientów wysokich pozycji w Google. W tym artykule prezentujemy podstawowe jego parametry w zakresie SEO.
2019-04-10 00:00
3 minuty czytania

Mapa strony

 1. Sitemap.xml. Witryna zawiera plik sitemap.xml. CMS umożliwia dynamiczne generowanie pliku sitemap.xml na podstawie wybranych linków z różnymi wartościami odświeżania linków.
 2. Mapa w postaci podstrony. Witryna zawiera dynamiczne generowaną stronę ze spisem wybranych linków witryny. Struktura spisu treści jest generowana na podstawie struktury nawigacji w witrynie. Wyświetlana nazwa linku w spisie treści jest brana z parametru title dla danej strony. W przypadku działów nazwa pobierana jest z nazwy działu wyświetlanej w nawigacji witryny.  

Szybkość strony www

 1. Pagespeed. Witryna jest zoptymalizowana pod względem szybkości działanie na poziomie minimum 90% wg PageSpeed Insights zarówno na urządzenia mobilne jak i urządzenia desktop.
 2. Unikalne linki. Wszystkie linki w witrynie są unikalne i nie ma zduplikowany linków (duplicate content).
 3. Linki zewnętrzne. Wszystkie linki prowadzące do serwisów zewnętrznych mają być oznaczane z atrybutem nofollow. Linki wewnętrzne do treści nieistotnych z punktu widzenia przeglądarki (np. polityka prywatności) mogą również być oznaczone atrybutem nofollow. CMS umożliwia ustawienie dla wybranych linków atrybutu nofollow.
 4. Nagłówki. CMS wspiera tworzenie i edytowanie opisów nagłówków różnego poziomu H1, H2, H3 itd.
 5. Przekierowania. Serwis prawidłowo używa przekierowań 301, np. www.domena.pl na domena.pl
 6. Błąd 404. Strony nieistniejące w serwisie (np. skasowane) są przekierowane na dedykowaną stronę obsługującą kod błędu (404). CMS umożliwia stworzenie odpowiedniej strony obsługującej błąd 404 z możliwością edycji wyświetlanej treści.
 7. Znaczniki SEO. CMS ma umożliwiać indywidualną edycję dla każdej strony następujących znaczników:
  • tytuł strony (title)
  • wyświetlany w przeglądarkach link (semantic url)
  • opis (description)
  • słowa kluczowe (keywords)
  • CMS umożliwia dodanie dla każdej strony tagów dla Facebook / Open Graph:
   • fb:admins, fb:app_id, og:url, og:type, og:title, og:image, og:description, og:site_name, article:author, article:publisher
  • CMS umożliwia dodanie dla każdej strony tagów dla Google+ / Schema.org:
   • author, publisher, name, description, image
  • CMS ma umożliwiać indywidualną edycję dla każdej grafiki w serwisie:
   • atrybutu alt
   • atrybutu title
 8. Długość znaczników SEO. CMS ostrzega redaktora przed zbyt dużą ilością znaków użytych w metatagach title oraz description. Ilość znaków przy których generowane jest ostrzeżenie CMS powinno być parametryzowane w CMS rozłącznie dla title i description.

Przyjazne adresy podstron serwisu

 1. Rozszerzenia plików. Linki podstron w witrynie mają format bez rozszerzeń wskazujących na użytą technologię (np. html, php, itp.).

  Napisz do nas

 2. Separatory w linkach. Linki budowane są poprzez użycie znaków alfanumerycznych bez znaków diakrytycznych a odstępy między słowami wykonane są przy użyciu znaku „-”, nigdy przy użyciu „_”
 3. Przyjazne adresy podstron. CMS umożliwia tworzenie linków do podstron (treści) serwisu w postaci: domena.pl/przyjazny-link niezależnie od miejsca w strukturze nawigacji witryny. CMS weryfikuje unikalność linku w skali całego serwisu.
 4. Przekierowania po zmianie adresu podstron. W momencie zmiany adresu podstrony CMS automatycznie tworzy przekierowanie 301 ze starego adresu na nowy.

Integracja aplikacji zewnętrznych

 1. GTM. CMS umożliwia szybkie i proste podłączenie kodu Google Tag Manager w formie generowanej przez GTM oraz zgodnie z zaleceniami Google. 
 2. Facebook. CMS umożliwia szybkie i proste podłączenie kodu Facebook w formie generowanej przez Facebook zgodnie z zaleceniami Facebook’a.
 3. Inne kody śledzące. CMS pozwala na szybkie wklejenie dodatkowych kodów trackingowych w jednym miejscu w panelu administracyjnym.

To tylko wybrane, podstawowe elementy optymalizacji ICEberg CMS dla SEO. Nasz system jest stworzony z myślą o doskonałym pozycjonowaniu, więc jest tych opcji znacznie więcej. Skontaktuj się z nami, a nasz ekspert przedstawi Ci pełne możliwości SEO - jak ICEberg CMS wspiera budowę serwisów zoptymalizowanych dla pozycjonowania w wyszukiwarce Google. A gdyby ICEberg nie miał jeszcze potrzebnych Ci z zakresu SEO funkcji - z pewnością szybko je wprowadzimy bo SEO jest dla nas bardzo ważne. Zapraszamy do rozmowy :)


Blog Artykuły
Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe