Interaktywna strona www w formie animacji

Po wejściu na stronę internetową smarcity.otwartyplan.org odwiedzający zapoznaje się z instrukcją. Strona bowiem przybiera formę opowiadania, gdzie możemy wcielić się w głównego bohatera - albo jak kto woli, nawigować bohaterem. Poruszać po Krakowie możemy się więc za pomoca myszy, bądź strzałek na klawiaturze.  

Na swojej drodze bohater spotyka wiele informacji - wymagają on jednak reakcji ze strony sterującego. Tekst ukryty za elementami interaktywnymi to informacje dotyczące źródeł i typów smogu. W przystępnej formie zaprezentowaliśmy więc istotne informacje, które mają zostać zapamiętane przez odwiedzających stronę.  W ten sposób balon przy Moście Grundwaldzkim podaje nam definicję smogu, a smok wawelski przedstawia jego najbradziej szkodliwe skladniki.

Poza tekstem, który możliwy jest do wyświetlenia jedynie po wykonaniu konkretnej akcji, wkomponowaliśmy równiez wiele informacji w elementy grafiki. Odpowiednio wyróżniliśmy te części od pozostałych tak, aby wszystko było czytelne. Jak wszyscy dobrze wiemy, wyróżniające się elementy są znacznie lepiej odbierane i przysywajane przez czytelników. Zwłaszcza jeśli przedstawione sa w sposób graficznie atrakcyjny. Cała wiedza zawarta na stronie smartcity.otwartyplan.org jest więc zaprezentowana w przyjazny dla oka odwiedząjących sposób.

Warto zwrócić uwagę na dynamikę całej animacji - nasz bohater podróżując po Krakowie zmienia środki transportu. Poznajemy go kiedy korzysta z auta osobowego, następnie przesiada się na tramwaj żeby w końcu móc skorzystać z roweru. Ponadto, zmienia się równiez jego otoczenie - tło podózy to wszystkie sztandarowe elementy, które kojarzymy z miastem królów. Niezależnie od tego w którym momencie podróży się znajdujemy, nie będziemy mieć żadnych wątpliwości odnośnie miejsca którego dotyczny projekt.

Strona zintegrowana jest ze wszystkimi kanałami mediów społecznościowych naszego klienta. Tak naprawdę stanowia one jedyny stały element strony (poza oczywiście samym bohaterem). Tak więc stronę możemy od razu polubić przez Facebook'a, udstostępić na stwojej tablicy, Twitterze, czy koncie Google+. W ten sposób bardzo łatwo możemy przyciągnąć osoby zainteresowane projektem na social media

Technologie jakie wykorzystaliśmy przy realizacji tego projektu to CSS jQuery, HTML/HTML5. Właśnie dzięki nim mogliśmy uzyskać interaktywną, prostą w formie i przekazie grafikę. Głównym jej celem było wzbudzenie świadmości odwiedzająych. Dlatego też, na każdym kroku realizacji dbaliśmy o to, aby forma przekazywanych informacji była jak najmniej skomplikowana, ale tym samym wzbudzała ciekawość. 

Podsumowanie

Takie informacyjne strony internetowe w postaci interatywnych grafik nie są częstym przedmiotem pracy naszego zespołu - za każdym razem sprawiają nam jednak tyle samo przyjemności podczas realizacji, jak i również po osiągnięciu efektu finalnego. Możliwe do realizacji sa oczywiście dzięki wszechstronności naszego zespołu.

Chociaż projekt został zrealizowany już kilka dobrych lat temu ciągle jesteśmy z niego dumni i ciągle chcemy wspierać inicjatywę podjętą przez naszego klienta. Zadbajmy o czyste powietrze w Krakowie!


Portfolio
Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe