Google AMP i Facebook Instant Articles w ICEBerg CMS

Google AMP i Facebook Instant Articles w ICEBerg CMS

Tworzenie treści to nie tylko odpowiedni dobór tematyki, ciekawych przykładów i próba dopasowania ich do wymagań odbiorcy. To także podanie jej odbiorcy w użyteczny, przystępny sposób. To też dopasowanie jej do jego wymagań i umożliwienie korzystania z niej na preferowanych przez niego urządzeniach.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Foto: Maciej Chmielowski
Maciej Chmielowski

To, w jaki sposób użytkownicy korzystają z Internetu bezustannie ulega zmianom. Jeśli spojrzysz na raport Digital Yearboook przygotowany przez We are Social dowiesz się, że użytkowników mobilnych jest więcej niż mieszkańców Polski. Samo użytkowanie urządzeń mobilnych wzrasta każdego roku o conajmniej kilka procent. Według danych na rok 2016 to aż 36,8% stron dowiedzanych za pomocą urządzeń mobilnych.

Szybkość i dostępność strony www

Z pewnością sam także korzystasz z urządzeń mobilnych i na nich czytasz niektóre treści. Na czym zależy Ci najbardziej? Szybkie załadowanie treści, łatwy do niej dostęp to z pewnością jedna z najważniejszych rzecz. Nawet najciekawszy artykuł nie wynagradza użytkownikowi długiego czasu oczekiwania. Z punktu widzenia wydawcy ważna jest także estetyka artykułu. Nie po to przecież przygotowywane są odpowiednie grafiki, infografiki czy video by użytkownik nie mógł się z nimi zapoznać.

Instant Articles - Facebook dostosowuje się do użytkowników mobilnych

Nie tak dawno, na prowadzonym przez nas blogu na temat marketingu temat Instant Articles poruszył Michał. Najprościej ideę wspomnianych artykułów wytumaczyć można jako szybko ładujące się treści, które dodatkowo mogą zostać urozmaicone w ciekawy sposób. Na przykład o video. Ich minusem z punktu widzenia wydawcy jest na pewno to, że użytkownik nie przechodzi na witrynę docelową. Z drugiej jednak strony, wzrasta prawodpodobieństwo, że zapozna się on z treścią artykułu.

Kluczowe cechy Instant Articles:

  • 10x szybsze od standardowych artykułów (pod względem czasu oczekiwania na załadowanie)
  • 20% więceń przeczytań artykułu
  • 70% mniejsze prawdopodobieństwo porzucenia czytanego artykułu

Instant Articles - ustawienia i generowanie treści w CMS

W CMS ICEBerg generowanie tego typu treści nie jest trudnym zadaniem. Wchodząc w menu główne wybiera się opcje generowania RSS. Stan publikacji artykułu sprawdzić należy już w menagerze na Facebooku.

Intant articles wymagają wstępnej konfiguracji - połączenia pomiędzy fanpage'm a stroną, uzyskania klucza w aplikacji One Signal oraz zdefiniowania komunikatów.

Instant Articles w CMS ICEberg

AMP - rozwiązanie wprowadzone przez Google

Wprowadzonym przez Google rozwiązaniem jest AMP. Podobnie jak to, stosowane przez Facebook jego zadaniem jest pozytywny wpływ na szybkość i dostępność treści. Co ciekawe, zastosowanie go może mieć wpływ na pozycjonowanie, a także na szybkość ładowania strony co wydaje się w tym wypadku dość jasnym. Nie można także zapomnieć o tym, że stosowanie rozwiązań, które usprawniają i czynią szybszym korzystanie ze strony ma realny wpływ na konwersję - na co powołuje się chociażby Neil Patel w swoim artykule.

Wykorzystanie AMP w CMS

W naszym CMS możliwym jest wykorzystanie AMP do wszystkich podstron treściowych. Dzięki jego zastosowaniu, ładują się one szybciej i są bardziej przyjazne dla użytkowników mobilnych.

Możliwości Instant Articles i AMP

CMS dostępny i użyteczny

Napisz do nas!

@
Załącz brief
Wspomniane powyżej działania wspierają doświedczenia użytkownika i umożliwiają mu łatwy dostęp do treści. Pozornie niewielkie udogodnienia, zmiany wprowadzane regularnie w Systemie CMS mają realny wpływ nie tylko na User Expierience, ale także na pozycjonowanie i to do jakiego stopnia czytelnicy zapoznaja się z przygotowanym tekstem.

Chcesz dowiedzieć się więcej o stosowanych przez nas rozwiązaniach w ICEBerg CMS? Śledź naszego bloga, oraz kanały w mediach społecznościowych.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
Lub po prostu zostaw namiary na siebie - pozwól nam odpowiedzieć na Twoje pytania na webinarze lub spotkaniu osobistym i złożyć niezobowiązującą ofertę.

ICEberg CMS - możesz! :)

Źródła i ciekawe artykuły nt. Instant Articles i AMP

  1. https://blog.bufferapp.com/facebook-instant-articles
  2. https://instantarticles.fb.com/
  3. http://www.slideshare.net/wearesocialsg/2016-digital-yearbook?ref=https://mobirank.pl/2016/01/27/mobile-digital-w-polsce-na-swiecie-2016/
  4. https://www.ampproject.org/ 
Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Jesteśmy poza biurem, zostaw telefon a oddzwonimy do Ciebie.

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

We will call you