Etapy współpracy z deweloperem budowlanym

Etapy współpracy z deweloperem budowlanym

Profesjonalna, przejrzysta współpraca pomiędzy deweloperem budowlanym, a agencją interaktywną jest fundamentem, na którym opieramy projekt nowej strony inwestycji. Właściwa komunikacja tworzy lepsze projekty, co zarówna dla Państwa jak i dla nas jest najważniejsze. Wypracowaliśmy sprawdzoną ścieżkę współpracy, w której kluczową rolę trwa skupiliśmy się na efektywnym komunikowaniu się.

Następny artykuł
Foto: grafika z naszymi realizacjami
grafika z naszymi realizacjami

 

1. Początek współpracy

1.1. Konsultacje

  • Wstępny brief - podstawowe informacje o wyglądzie serwisu i funkcjonalności.
  • Analiza - poznajemy Państwa potrzeby i umawiamy się na 20-30 minutową darmową konsultację. W niej rozmawiamy o Twoim projekcie, pokazujemy swój punkt widzenia i doradzamy odnośnie możliwych rozwiązań w nowym serwisie.

1.2. Prezentacja warunków współpracy

  • Swoją wizję nowego serwisu przedstawiamy w 3 pakietach - każdy z nich zawiera różne moduły - funkcjonalności serwisu.
  • Po wyborze odpowiedniego przez Państwa pakietu przechodzimy do szczegółów dotyczących projektu nowej strony inwestycji. Doprecyzowujemy jak ma wyglądać i jakie ma posiadać funkcje - w tym momencie uzgadniamy i spisujemy warunki współpracy.

2. Wdrożenie

Po rozpoczęciu współpracy przechodzimy do etapu projektowania graficznego - layoutu strony inwestycji. Z naszej strony deklarujemy, że serwis będzie wyglądał nowocześnie. 

2.1. Trzyetapowy projekt graficzny

  1. inspiracja - etap, w którym mówisz nam jak ma wyglądać Twój serwis internetowy. Rozmawiamy, również my staramy się podsuwać różne pomysły klientom.
  2. makietowanie - pierwszy etap tworzenia strony internetowej. Makieta jest to szkic strony internetowej, wstępny opis, który można stworzyć na zwykłej kartce papieru lub w programie do tworzenia makiet. 
  3. projekt - przygotowujemy w oparciu, o to co ustaliliśmy wcześniej na makiecie. W tym momencie plan wyglądu strony inwestycji z poprzedniego etapu przechodzi serię poprawek i udoskonaleń. Stworzony zostaje indywidualnie zaprojektowany projekt graficzny strony inwestycji, który przede wszystkim jest nowoczesny, minimalistyczny oraz posiada animacje.

2.2 Instalacja systemu i modułów

Instalujemy system CMS i moduły, które będą tworzyć serwis internetowy. W tym etapie często konfigurujemy nasze moduły, aby najlepiej pasowały do wizji strony internetowej.

2.3. Programowanie dodatkowych modułów lub modyfikacja

Wybrane i uzgodnione w pakiecie moduły tworzące serwis internetowy mogą zostać zmodyfikowane. Programowanie strony jest procesem, w którego trakcie możemy zaprogramować dodatkowy moduł, jeżeli uznają, że go potrzebujesz do startu serwisu.

2.4. Migracja danych

Dostarczają nam Państwo dane lub do nich dostęp, które będą potrzebne w nowym serwisie, a my zajmujemy się ich przeniesieniem.

2.5. Wdrożenie projektu graficznego

Kreacja, która zostanie przygotowana w oparciu o Twoje wytyczne będzie wyglądać, tak jak wyglądała na projekcie. Nie dopuszczamy nawet myśli, że projekt przygotowany przez grafików nie będzie odzwierciedleniem tego, co będziesz widział na swojej stronie internetowej po wdrożeniu. Naszym zadaniem jest odwzorowanie projektu graficznego i funkcjonalności, a następnie przeniesienie tego na stronę www.

2.6. Responsywność

Etap, w którym dostosowujemy witrynę do każdej rozdzielczości i każdego urządzenia.

2.7. Testowanie

Przy finiszu odbywa się kilka rund poprawek - sprawdzamy, czy każdy element witryny działa i wyświetla się jak powinien. Efektywne wykrywanie zapewnia nam program do ich zgłaszania. Dzięki niemu możemy szybko poprawiać niedoskonałości.

2.8. Szkolenie

Przed publikacją nowej strony inwestycji przeprowadzamy szkolenie, które nagrywamy, jeżeli się Państwo zgodzą. Ono jest dla Państwa, będziecie mogli z niego później skorzystać.

2.9. Instalacja na serwerze

Ostatni etap, po którym strona inwestycji zaczyna działać i na siebie zarabiać - pojawia się w Internecie.

3. Opieka powdrożeniowa

  • W ramach pakietu gwarancji zapewniamy aktualizacje, rozwiązywanie problemów i szybką pomoc telefoniczną oraz dostęp do centrum wsparcia. Instrukcje w formie wideo i artykułów oraz FAQ.
  • Wsparcie marketingowe - po wdrożeniu świadczymy szereg usług związanych z marketingiem - budowa wizerunku dewelopera, pozycjonowanie, Reklamy Google oraz działania w Social Media. 

Program, na którym opieramy efektywną współpracę

Redmine jest programem do zarządzania projektami i zadaniami. Umożliwia zarządzanie projektem i podprojektami - na przykład pojedynczymi elementami wizualnymi na stronie jak slider, makieta 3D inwestycji, strona główna, galeria, mapa interaktywna itp. Używając tego programu deweloper może na bieżąco śledzić postępy w realizacji swojej strony inwestycji i dodawać komentarze w czasie realnym. Dzięki czemu uwagi są szybko wdrażane i realizacja projektu przebiega znacznie szybciej, a co najważniejsze umożliwia lepszą komunikację na linii agencja - deweloper budowlany. 

Redmine jest aplikacją internetową - nie trzeba go pobierać.

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Jesteśmy poza biurem, zostaw telefon a oddzwonimy do Ciebie.

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

We will call you