Zrzuty ekranu pochodzą ze strony internetowej przedszkola Lajkonik nr 87 w Krakowie. lajkonik87.com.pl - zrealizowanej przez Krakweb w sierpniu 2023r.
Przejrzysta i angażująca strona główna
- Żywe obrazy: Wykorzystaj wysokiej jakości obrazy - zdjęcia, grafiki, ikony, rysunki, które odzwierciedlają wesołe i opiekuńcze środowisko przedszkola. Obrazy te dostarczy Ci projektant, który zaprojektuje Twoją stronę główną, ale posiadasz je też w swoim otoczeniu. Możesz (za odpowiednimi zgodami) wykorzystać prace dzieci oraz zespołu przedszkola.
- Elementy marki: Należy uwzględnić logo, kolory i branding przedszkola, aby stworzyć spójną tożsamość wizualną. Zadbaj o dostarczenie projektantowi logo w pliku wektorowym dla większej elastyczności. Jeśli nie posiadasz logo w odpowiedniej formie, poproś projektanta o przerysowanie go / redesign. Tworzenie nowej strony internetowej przedszkola może być świetną okazją do rebrandingu / odświeżenia identyfikacji wizualnej.
Sekcja O nas
- Misja i wartości: Jasno określ misję, wartości i filozofię edukacji przedszkola. Opublikuj je na stronie głównej w widocznej sekcji lub wygospodaruj na nie dodatkową, dedykowaną podstronę serwisu.
- Wiadomość od założyciela: Podziel się serdeczną wiadomością od założyciela lub dyrektora, aby nawiązać bardziej osobistą więź.
Program nauczania
- Omówienie programu: Przedstaw przegląd programu nauczania przedszkola, podkreślając kluczowe obszary nauczania.
- Program zajęć grup: Zaprezentuj zajęcia w grupach, programy zajęć dodatkowych i wydarzenia specjalne za pomocą zdjęć i opisów. Warto też podlinkować relacje z sekcji aktualności / blog oraz galerie, o ile Twoja strona internetowa posiada takie miejsca i możliwości.
Informacje o przyjęciach
- Proces rejestracji: szczegółowo opisz etapy zapisywania dzieci, w tym formularze zgłoszeniowe i terminy. Rozważ wprowadzenie rejestracji online poprzez nowoczesne formularze rejestracyjne. Udostępnij wzory tradycyjnych formularzy rejestracyjnych do pobrania w formie plików PDF. Dzięki temu dasz rodzicom dzieci szerokie możliwości, duże wsparcie i odciążysz sekretariat z udzielania non stop informacji telefonicznych rodzicom. Sytuacje takie są szczególnie uciążliwe na początku roku przedszkolnego oraz przed startem oraz w trakcie trwania rekrutacji. W ramach bloga i aktualności opisz proces rejestracji, informuj o kolejnych etapach, odpowiadaj na najpopularniejsze pytania (FAQ). Wszystkie te możliwości da Ci ICEberg CMS 5 wraz z odpowiednimi modułami. Sprawdź stronę przedszkola 87 w Krakowie zrealizowaną przez Krakweb, opartą o ICEberg CMS 5.
- Czesne i opłaty: Jasno określ stawki czesnego, opłaty i wszelkie dostępne rabaty.
Personel - strona o kadrze pedagogicznej
- Profile nauczycieli: Przedstaw nauczycieli i personel za pomocą krótkich profili i ich wykształcenia. Możesz opublikować zdjęcia każdej z osób osobno lub zdjęcie grupowe. Warto, żeby pochodziły one z jednej sesji i były spójne ze sobą oraz z całą stroną
- Kwalifikacje: Podkreśl kwalifikacje i wiedzę specjalistyczną nauczycieli, aby budować zaufanie wśród rodziców.
Udogodnienia i środowisko
- Wirtualna wycieczka: Zaproponuj wirtualną wycieczkę po terenie przedszkola, aby rodzice mogli rzucić okiem na obiekty. WIele jest form w których możesz przedstawić wycieczkę po przedszkolu. Istnieją zarówno wirtualne spacery 3d oparte o panoramy sferyczne, możesz wykorzystać filmy wideo, ale możesz też pokazać wirtualny plan pięter i całęgo budynku podobnie jak w inwestycjach mieszkaniowych robią to deweloperzy.
- Środki bezpieczeństwa: Zapewnij rodzicom protokoły bezpieczeństwa i przyjazne dzieciom środowisko w przedszkolu. Opisz je na stronie, załącz linki do odpowiednich dokumentów.
Referencje - Świadectwa rodziców
- Referencje od rodziców: Przedstaw opinie rodziców na temat pozytywnych doświadczeń ich dzieci w przedszkolu. Pomoże to w rekrutacji. Jest to element szczególnie ważny w przedszkolach komercyjnych. Warto jednak w ten sposób budować wizerunek placówek zarówno publicznych, jak i prywatnych.
- Historie uczniów: dziel się historiami sukcesu dotyczącymi rozwoju uczniów. Przedstaw słynnych absolwentów i ich dalsze losy. Jest to częsta praktyka wśród szkół średnich i uniwersytetów, dlaczego by jednak nie zastosować jej na stronie przedszkola?
Wiadomości i aktualizacje
- Ogłoszenia: Informuj rodziców o ważnych datach, wydarzeniach i aktualnościach za pośrednictwem dedykowanej sekcji. Wykorzystaj nowoczesny system CMS do łatwego dodawania i publikacji newsów, ogłoszeń i wpisów
- Posty na blogu: udostępniaj pouczające i wciągające artykuły dotyczące rodzicielstwa, rozwoju dziecka i edukacji.
Informacje kontaktowe
- Dane kontaktowe: Podaj jasne informacje kontaktowe, w tym numery telefonów, adresy e-mail i adres fizyczny. Podstawowe dane kontaktowe powinny być dostępne na każdej podstronie - w zasięgu odwiedzającego stronę rodzica. Najczęściej prezentujemy je
- w topie strony - często znajduje się tam numer telefonu w celu szybkiego nawiązania kontaktu telefonicznego,
- stopce - tam najczęściej znaleźć można nazwę placówki, adres, numery telefonów, mail
- bocznej kolumnie - jw.
- Interaktywna mapa: Umieść interaktywną mapę, która pomoże rodzicom łatwo zlokalizować przedszkole. Najczęściej wykorzystywane w tym miejscu są Mapy Google lub OpenStreetMaps. Przydatną funkcją jest przycisk wyznaczający trasę do przedszkola - kierujący do Google Maps.
Integracja z mediami społecznościowymi
- Ikony społecznościowe: Link do profili przedszkola w mediach społecznościowych w celu wspierania zaangażowania i interakcji w Internecie. Jest to spotykane głównie w przypadku przedszkoli prywatnych. Przedszkola publiczne rzadko prowadzą kanały social media.
- Udostępnianie społecznościowe: umożliwia odwiedzającym udostępnianie treści ze strony internetowej na platformach mediów społecznościowych.
Responsywność mobilna
- Projekt przyjazny dla urządzeń mobilnych: Upewnij się, że witryna jest w pełni responsywna i funkcjonalna na różnych urządzeniach. Jest to w dzisiejszych czasach standard. Jednak wiele zrobionych przed latami stron przedszkoli nie posiada wersji responsywnej.
Formularz rejestracyjny
- Wniosek online: Zapewnij rodzicom możliwość przesyłania formularzy rejestracyjnych i wniosków online. W ramach wniosków online warto dać rodzicom możliwość zgłoszenia prośby, sugestii czy też problemu.
Formularz opinii i opinii
- Opinia rodziców: Umożliwia rodzicom dzielenie się opiniami i sugestiami za pośrednictwem formularza internetowego.
Podsumowanie: Ostrożne kształtowanie obecności cyfrowej
Strona internetowa nowoczesnego przedszkola wykracza poza rozpowszechnianie informacji – to cyfrowy portal, który przekazuje istotę Twojej instytucji i ciepło Twojego środowiska edukacyjnego. Dzięki przemyślanej integracji tych elementów tworzysz kompleksową platformę internetową, która informuje, angażuje i przemawia do rodziców, opiekunów i gości. W epoce cyfrowej dobrze wykonana strona internetowa staje się przedłużeniem etosu Twojego przedszkola i narzędziem budowania zaufania i więzi z rodzinami.
WCAG - dostępność cyfrowa obowiązki prawne przedszkola i jego dyrekcji
Przedszkola publiczne i samorządowe objęte są obowiązkiem prawnym posiadania strony internetowej dostępnej dla osób z niepełnosprawnościami. W szczególności obejmuje ona wersję kontrastową, zwiększanie czcionki, czytanie treści przez czytnik głosowy, wyłączanie animacji i inne udogodnienia.
Dowiedz się więcej - porozmawiaj z ekspertem WCAG w sprawie wdrożenia na stronie internetowej Twojego przedszkola, szkoły, żłobka - WCAG. Dostępna jest za równo kompleksowa modernizacja całej strony internetowej jak i wdrożenie WCAG bez zmian silnika strony i wyglądu serwisu, a jedynie w postaci dodatku, który można włączyć na niemal każdej stronie internetowej utrzymywanej na własnym serwerze.
ICEberg CMS 5 dla zarządzania stroną przedszkola
ICEberg CMS 5 to nowoczesny system zarządzania treścią gotowy do wdrożenia na stronie przedszkola. W ciągu kilku dni uruchomimy serwis internetowy Twojego przedszkola dostosowany do potrzeb Twoich, rodziców i zespołu. Doradzimy jak lepiej komunikować się jako przedszkole i jakie elementy musi zawierać strona internetowa przedszkola ze względów prawnych, a jakie są standardem, którego oczekują rodzice. Umów się na bezpłatną konsultację z ekspertem.