Jak tworzyć i edytować galerie w systemie ICEberg CMS

Tworzenie i edycja galerii w ICEberg CMS

Moduł galerii to moduł typu treściowego (content), czyli umożliwiający tworzenie podstron. Treścią galerii jak możesz się domyślić, są grafiki, ilustracje, zdjęcia. W tym filmie zaprezentuję Ci jak stworzyć galerię w systemie ICEberg CMS, i przedstawię jak wyglądają stworzone i wdrożone galerie.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Odtwórz film w full HD

Dodawanie nowych galerii

Po zalogowaniu do ICEberg CMS przejdź do struktury. By móc dodać treści typu galeria, w strukturze musi istnieć co najmniej jedna kategoria zawierająca galerię. Jeżeli jeszcze nie posiadasz tego typu kategorii w Swoim serwisie, musisz ją najpierw stworzyć. By to zrobić, na samym dole struktury, pod ostatnim katalogiem, wpisz nazwę nowej kategorii i wciśnij plus. Wejdź do nowo utworzonego folderu. Teraz możesz tu umieścić dowolną treść, to właśnie jej rodzaj będzie definiował, co dalej będziesz mógł umieszczać w tej kategorii. W naszym przypadku wybierzemy typ “galerie”.
By stworzyć nową galerię, w ramce “Dodaj zawartość” po prawej stronie wybierz typ treści “Galeria”, nazwij ją i kliknij przycisk “+ Dodaj element”.

Treści typu galeria możesz użyć do pokazania np. nowych wdrożeń Twojej firmy czy zdjęć z targów.

Dodawanie zdjęć do galerii

Pierwszą zakładką w “Galerii”, jest “Dodaj nowe zdjęcia”. Po stworzeniu galerii otworzy się ona właśnie w tym miejscu. Teraz będziesz mógł stworzyć i uzupełnić jej zawartość.
Najważniejszą funkcją w tym miejscu jest dodawanie zdjęć. Możesz to robić pojedynczo poprzez formularz “Wyślij pojedynczy obraz”. Kliknij przycisk “Wybierz plik’. Następnie wybierz z dysku zdjęcie, które chcesz umieścić w galerii. Po wybraniu odpowiedniego pliku możesz teraz nadać mu nazwę i podlinkować go tak, by po kliknięciu odsyłał w wybrane przez Ciebie miejsce w sieci. Poniżej, w polu edytora tekstu, możesz dodać opis dodawanego zdjęcia. By zakończyć dodawanie obrazu do galerii, kliknij przycisk “wyślij”. Możesz także przesyłać zdjęcia masowo. W tym celu kliknij  pole na górze z informacją “Przeciągnij i upuść  tutaj Twoje zdjęcia”. Postęp ładowania dodawanych zdjęć pokazuje sie w oknie, poprzez wyświetlanie nazwy przesyłanego pliku i procentowej wartości jego ładowania.

Gdy zdjęcia zostaną dodane, wyświetlą się one w zakładce numer 2 - “Edytuj zdjęcia".

Zakładka Edytuj zdjęcia

W tej zakładce możesz edytować dodane do galerii zdjęcia.
Po kliknięciu przycisku “Edytuj”, zostaniesz przeniesiony do edytora wybranego obrazu. Tak jak podczas dodawania zdjęć, możesz nazwać zdjęcie, podlinkować je, ustawić jego kolejność w galerii i dopisać do niego tekst. Jak w przypadku każdej edytowanej treści, możesz podglądnąć jej widok klikając w prawym górnym rogu przycisk “pokaż edytowaną stronę”.  

Edytuj galerię

Trzecia zakładka służy do edytowania ustawienie całej galerii. Klikając w pasek zatytułowany “Zmień typ galerii” możesz ustawić najbardziej pasujący Tobie układ galerii, tym samym nadpisując ustawienia globalne z modułu. Możesz też stworzyć opis galerii. Treść umieszczona w “Polu opisu galerii” występować będzie na stronie galerii w serwisie pod jej nazwą. Pole opisu posiada standardowy panel do edycji tekstu, który umożliwia jego formatowanie.
Po wypełnieniu ustawień, by zapisać zmiany, kliknij przycisk “edytuj”.

Efekt końcowy - widok od strony użytkownika serwisu

Gdy skończysz tworzyć i edytować galerię, najprawdopodobniej ja opublikujesz na Swojej stronie. Teraz będziesz mógł w wygodny i przyjemny dla oka użytkownika sposób, przedstawiać to, co masz do pokazania. na zakończenie pokażę Ci teraz kilka galerii stworzonych w ICEberg CMS i opublikowanych na stronach internetowych.

ICEberg CMS - Możesz!

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Jesteśmy poza biurem, zostaw telefon a oddzwonimy do Ciebie.

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

We will call you