Dobry webdesign - nie tylko dla największych

Dobry webdesign - nie tylko dla największych

Mogłoby się wydawać po dotychczasowych artykułach, że na dobrze zaprojektowane strony internetowe mogą sobie pozwolić tylko najwięksi gracze. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne serwisy www leżą także w zasięgu budżetów mniejszych miasta.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
{[description]}

Nie tylko województwa i największe miasta w regionie mogą pozwolić sobie na posiadanie nowoczesnej i przyjaznej dla użytkownika strony. Poniżej kilka przykładów na to, że mniejsze miejscowości, gminy i powiaty także mogą pochwalić się dobrze przygotowanymi kreacjami stron internetowych.

  • Świecie - http://www.swiecie.eu/

Ta gmina, położona na pojezierzu pomorskim, może pochwalić stroną www z prostą nawigacją i parametrami wyświetlania dostosowanymi do różnych odbiorców. Osoby słabowidzące mogą skorzystać z szablonu z wysokim kontrastem lub w prosty sposób powiększyć czcionkę - bez konieczności zmieniania ustawień przeglądarki. Strona gminy Świecie jest także zgodna z identyfikacja wizualną marki dzięki umieszczeniu loga i zastosowanej kolorystce. Została wyposażona w moduły prezentujące informacje, którymi mogą być zainteresowani mieszkańcy - kalendarium wydarzeń, wiadomości, ciekawostki. Okazyjnie umieszczane są również sondy, które pozwalają na interakcję z mieszkańcami i poznanie ich zdania, na przykład na temat tego, gdzie i czy w ogóle powinien odbyć się sylwester.

zrzut portalu Swiecie.eu

Zrzut ze strony: http://www.swiecie.eu/ 

  • Rypin - http://www.rypin.eu/

Strona Rypina została zaprojektowana zgodnie z identyfikacją wizualną marki tego miasta - nie tylko poprzez umieszczenie loga, herbu i hasła "poznaj, pokochaj, pozostań", ale także poprzez stworzenie tła nawiązującego do loga. Dodatkowo strona, podobnie jak omawiany wcześniej serwis gminy Świecie, posiada ustawienia dostosowujące motyw do potrzeb osób słabowidzących - poprzez zwiększenie kontrastu lub powiększenie czcionki . Rypin wyposażył swój serwis we wszystkie informacje, które mogłyby interesować mieszkańców - poczynając od tych dotyczących pogody i lokalizacji, poprzez newsy z życia miasta i dotyczących go projektów, a na kalendarium wydarzeń kończąc. Dzięki przejrzystości łatwej nawigacji użytkownik strony bez problemu może dotrzeć do poszukiwanych informacji. Dodatkowym plusem jest możliwość ściągnięcia aplikacji mobilnej dla mieszkańców na systemy Android i IOS. Widać ze władze Rypina mają świadomość tego, że ich strona jest ich wizytówką.

zrzut portalu rypin.eu

Zrzut ze strony: http://www.rypin.eu/

  • Kutno - http://www.um.kutno.pl/

Kutno, miasto róż - to pierwsza informacja, która rzuca się w oczy po otwarciu spójnego kolorystycznie z logiem biało-różowego portalu. Informacje na stronie podzielone są na te dla mieszkańców, turystów i inwestorów. Użytkownik szukający informacji o pogodzie  lub  wydarzeniach w Kutnie, czy też chce zobaczyć mapę miasta, lub poczytać ciekawe artykuły znajdzie wszystko w jednym miejscu. Wielkim plusem jest także fakt, że portal został przystosowany do urządzeń mobilnych (jest responsywny), dzięki czemu użytkownicy smartfonów czy tabletów będą mogli swobodnie poruszać się po czytelnej kreacji. Posiada także wersję kontrastową, odpowiednią dla osób słabowidzących.

zrzut portalu um.kutno.pl

Zrzut z portalu: http://www.um.kutno.pl

zrzut portalu um.kutno.pl

Zrzut z portalu: http://www.um.kutno.pl

  •  Jarocin - http://jarocin.pl/pl

Władze Jarocina nie osiadły na laurach - mimo że sam festiwal w Jarocinie jest świetną wizytówką tego miasta, to postanowiono stworzyć także profesjonalną stronę Internetową. Minimalistyczny charakter strony oraz kafelkowe rozłożenie, wyglądają dobrze zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach przenośnych. Informacje na stronie są posegregowane na odpowiednie kategorie, dzięki czemu i mieszkaniec i turysta, szybko znajdą tu to, czego potrzebują. Dzięki możliwości wyboru wersji kontrastowej, a także rozmiaru czcionki, z obsługą strony poradzą sobie także osoby słabowidzące.

zrzut portalu jarocin.pl

Zzrzut z portalu: http://jarocin.pl

zrzut portalu jarocin.pl

Zrzut z portalu: http://jarocin.pl

  • Karpacz - http://www.karpacz.pl/

Kolejna bardzo dobrze wykonana strona, wpasowująca się w obecne standardy webdesignu. Jeżeli chodzi o walory wizualne, to z pewnością będzie to czytelne rozmieszczenie informacji, wykorzystanie obecnie panujących trendów w tworzeniu stron oraz zgodna z zasadami marketingu identyfikacja wizualna maraki. Dodatkowym plusem jest opcja wyświetlenia strony w wysokim kontraście. Jeżeli chodzi o treść strony, to jest ona głównie przeznaczona dla turystów, którzy Karpacz chcieliby odwiedzić i dla których strona ta będzie obszernym źródłem wiedzy o regionie.

zrzut portalu karpacz.pl

Zrzut z portalu: http://www.karpacz.pl/

zrzut portalu karpacz.pl

Zrzut z portalu: http://www.karpacz.pl/

  • Wągrowiec - http://www.wagrowiec.eu/

Strona Wągrowca przejrzysta na urządzeniach o większej rozdzielczości, w swojej kreacji odwołuje się do identyfikacji wizualnej marki. Główne zakładki umożliwiają użytkownikom szybkie dotarcie do skierowanych do nich informacji - w zależności od tego, czy są mieszkańcami, turystami czy inwestorami. Po lewej stronie znajduje się już bardziej uszczegółowione menu. Na portalu Wągrowca znajdziemy między innymi: wirtualny spacer, mapę miasta, kalendarium. Dodatkowo wszystko to możemy przeglądać po polsku, angielsku i niemiecku, a także w wersji kontrastowej.

zrzut portalu wagrowiec.eu

Zrzut z portalu: http://www.wagrowiec.eu/

  • Dzierżoniów - http://www.dzierzoniow.pl/

Skromny wizualnie, za to dobrze zaprojektowany od strony technologicznej serwis. Treść skierowana jest raczej do mieszkańców, natomiast w zakładce kultura, bądź przy pomocy kalendarium, turysta także może znaleźć coś dla siebie. Dodatkowymi dogodnościami są mapa miasta, wirtualny spacer czy pogoda.

zrzut portalu dzierzoniow.pl

Zrzut z portalu: http://www.dzierzoniow.pl/

Webdesign Twojego regionu

Mam nadzieję, że te przykłady pomogły Ci zrozumieć, co powinno się znajdować na stronie internetowej regionu i jakie trendy obecnie panują w projektowaniu takich serwisów. Jeżeli uważasz, że Internetowa wizytówka Twojego regionu nie jest atrakcyjna dla odbiorcy i chciałbyś ją odświeżyć - śmiało, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy stworzyć portal Twojego miasta / gminy / powiatu itd., zgodnie z panującymi obecnie trendami webdesignu.

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie za darmo w 3 minuty?

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

Odebranych telefonów dzisiaj: 1

03:00Powered by KRAKWEB
and ICEBERG
We will call you