Czym są tagi i jak dobrze tagować artykuły?

Czym są tagi i jak dobrze tagować artykuły?

Czy wiesz, że dodawanie do artykułów tagów i zdjęć poprawia ich pozycję w wyszukiwarce oraz ułatwia użytkownikowi znalezienie potrzebnych treści? Sprawdź jak to zrobić w ICEberg CMS.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
{[description]}

Czym są tagi?

Tagi to krótkie hasła lub słowa kluczowe przypisane do danego tekstu, zdjęcia, filmu lub innego pliku multimedialnego. Stosuje się je powszechnie w bazach danych oraz przy opisywaniu informacji tekstowej. Znane są nam z Instagrama, Twittera i innych kanałów social media, gdzie służą do katalogowania treści, nawigacji, ale też do przekazywania dodatkowych informacji.

Tagi pełnią rolę odnośników do list innych treści w tym samym serwisie o podobnej tematyce i zawartości w danej witrynie. Pomagają czytelnikowi jeszcze przed lekturą tekstu, dają mu ogólne rozeznanie w jego treści. Dodatkowo porządkują wpisy na stronie, przypisując je do odpowiednich kategorii. Nadawanie tagów odgrywa ważną rolę w pozycjonowaniu witryny. Dzięki nim nasza strona pojawia się wysoko w wyszukiwaniach w przeglądarkach.

Jak dobierać tagi na podstawie artykułu i jego spisu treści?

Głównym źródłem dobierania tagów do artykułu jest jego tytuł, spis treści i wyróżnione elementy tekstu. Słowa kluczowe muszą dotyczyć głównych wątków artykułu. W pewnym sensie są one streszczeniem artykułu. Zazwyczaj wybieramy ich 3-5 (to minimum), czasem 7-9 w zależności od stopnia rozbudowania danej publikacji.

Jak tagujemy artykuły w ICEberg CMS?

Przejdź do zakładki „Moduły” i wybierz moduł „Artykuły”

Następnie wybierz interesujący Cię artykuł i przejdź do jego edycji

Wybierz zakładkę Tagi. Możesz tutaj dodać tagi, rozdzielając je znakiem „ ; ”.

Przeglądnij artykuł i wybierz odpowiednie słowa kluczowe.

Po dodaniu tagów, zobaczysz je na dole artykułu

Zobacz jak stworzyć artykuł w ICEberg CMS.

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie za darmo w 3 minuty?

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

Odebranych telefonów dzisiaj: 1

03:00Powered by KRAKWEB
and ICEBERG
We will call you