Artykuły ICEberg CMS 5 - nowoczesny i potężny moduł treściowy dla portalu, bloga, strony firmowej, sklepu

Moduł artykułów w ICEberg CMS 5 ma zastosowanie zarówno do krótkich newsów, jak i rozbudowanych artykułów portalowych.  Można go potraktować jako uzupełnienie strony firmowej, ale też zbudować się w oparciu o niego rozbudowany serwis treściowy.

 

Pexels / Andrea Piacquadio

2023-12-12 12:56
4 minuty czytania

Taksonomia - w tym tagowanie

Podobnie jak wszystkie treści w ICEberg CMS 5  jego elementem jest taksonomia, czyli między innymi tagowanie.  Tagowanie zrobione jest na poziomie systemu.  Oznacza to, że tymi samymi tagami oznaczać można zarówno artykuły, jak i produkty, galerie i inne treści w serwisie.  Można więc na przykład zbudować wpierw serwis treściowy - na przykład bloga firmowego i otagować go, a w przyszłości (gdy odkryjemy zalety ICEberg CMS takie jak intuicyjność i duże możliwości) rozbudować ten sam serwis o np. katalog produktów i sklep lub inne treści np. Landing Page ofertowe, galerie ze zdjęciami.  

Wszystkie moduły (wszystkie treści) korzystać będą wtedy z tych samych tagów. Umożliwia to między innymi tworzenie list treści według tagu, które prezentują pomieszane ze sobą treści.  

Na jednej podstronie (liście treści według danego tagu) mogą być prezentowane zarówno artykuły, galerie, produkty, strony tekstowe i inne treści.  

Umożliwia to łatwiejsze budowanie rozbudowanych podstron z danego tematu. 

Integracja ze sztuczną inteligencją openAI

Z ciekawych funkcji modułu treściowego możemy polecić między innymi integrację z ze sztuczną inteligencją openAI, która ułatwia generowanie konspektów artykułów oraz tworzenie artykułów we współpracy ze sztuczną inteligencją. 

Oczywiście nie zachęcamy do generowania artykułów bez wkładu własnego.  Takie artykuły bowiem mają zwykle niską wartość dla czytelnika. 

Integrację tą można jednak wykorzystać do szybkiego tworzenia pomysłów na artykuły, konspektów artykułów i zarysu treści artykułu, które następnie rozbudowujemy o treści, które sami przygotowujemy i piszemy. 

 

Efekty tworzenia artykułów w połączeniu z openAI

Dzięki pisaniu artykułów w połączeniu z openAI w ostatnim okresie zwiększyliśmy znacząco częstotliwość publikacji I liczbę opublikowanych treści na blogu firmowym i zdążyliśmy już zwiększyć widoczność serwisu.

 Poniższe wykresy prezentują nasze wyniki za ostatnie trzy miesiące, kiedy intensyfikowaliśmy pracę i publikowaliśmy treści niemal codziennie.

SEO Krakweb SEMstorm widoczność

Skuteczność pozycjonowanie Krakweb

Integracja z bankami fotografii

Tworząc moduł artykuły i cały system ICEberg CMS 5 stawiamy na automatyzację wielu żmudnych, nudnych, powtarzalnych, zabierających niepotrzebnie czas czynności. Jedną z takich czynności jest wstawianie do artykułu grafiki - okładki artykułu - zdjęcia, które będzie prezentowane w topie artykułu oraz na liście artykułów będzie reprezentować ten artykuł.

Dzięki integracji z API dwóch banków fotografii - Pexels i Unsplash możesz teraz trzema kliknięciami pobrać automatycznie zdjęcie i dodać je do artykułu bez opuszczania edytora tekstowego. 

Wystarczy, że wpierw dodać 2-3 tagi do artykułu (co niedługo będzie też zautomatyzowane). Następnie przy wyborze zdjęcia (okładki) artykułu klikniesz w jedną z ikon. Automatycznie załaduje Ci się kilkadziesiąt zdjęć do wyboru. Jeśli nie będziesz z nich zadowolony(-a) możesz doładować więcej propozycji lub wpisać inne słowo opisujące obrazek, który ma zostać okładką Twojego artykułu. 

Znam to z praktyki i stosuję. Jest to mega ułatwienie w codziennej pracy z content marketingiem i SEO. Jedne problem z głowy - dodawanie zdjęć do artykułu. Maciej Chmielowski 

W niedalekiej przyszłości planujemy też zintegrować w tym miejscu generowanie obrazków przez sztuczną inteligencję - będzie to prawdopodobnie Midjourney lub DALL-E2. Bez względu na to, które narzędzie wybierzemy (a bardzo możliwe, że zintegrujemy oba jak w przypadku automatycznych translatorów i banków fotografii, gdzie masz do dyspozycji dwa zintegrowane narzędzia) grafiki, które będziesz mógł/mogła wygenerować będą kilkoma kliknięciami ustawiały się jako okładka artykułu i będzie to szybkie, zautomatyzowane i darmowe. 

Przykład automatycznego wstawiania zdjęcia z banku fotografii

Automatyczne tłumaczenie treści

Dzięki integracji z dwoma API translatorów możesz teraz automatycznie tłumaczyć z poziomu systemu ICEberg CMS 5 treści na języki obce. Dostępny jest zarówno popularny translator o kilkuset dostępnych językach, jakim jest Google Translate, jak i doskonały komercyjny translator - DEEPL, uważany za najlepsze API tłumaczeń dostępne aktualnie do integracji. 

W każdym przypadku przetłumaczysz swoje treści błyskawicznie (w kilka sekund), bez wychodzenia z CMSa i za darmo*

* oba translatory mają dość dużą dostępną pulę tłumaczeń darmowych, które wystarczają na potrzeby małych serwisów, stron firmowych. W przypadku przekroczenia puli tłumaczenie jest płatne, lecz bardzo tanie- nieporównywalnie tańsze od pracy człowieka. 

** tłumaczenia automatyczne należy weryfikować. Google Translate wymaga nieco więcej pracy, DEEPL tłumaczy na tyle świetnie, że pracy tej jest potrzebne znacznie mniej.

Szybkie wstawianie treści, formularzy, list (komponentów / widgetów)

ICEberg CMS umożliwia łatwe wstawianie w edytorze do treści predefiniowanych komponentów / widgetów. W ten sposób do artykułu można wstawić np. galerię, produkt lub inny artykuł - w jednej z gotowych form - np. lista, element, karuzela. 

Dzięki temu łatwo tworząc artykuł linkować inne treści i budować bogate, rozbudowane, polinkowane ze sobą treści i serwisy. 

 

Przykłady wykorzystania modułu artykuły z systemu ICEberg CMS 5

 Dodawanie artykułów do strony

Dodawanie artykułów do strony prezentuje poniższy film instruktażowy, który nakręciliśmy dla jednego z naszych klientów:

Automatyczny spis treści

Moduł tworzy automatyczny spis treści na podstawie nagłówków - tytułów sekcji. Możesz też ręcznie zdecydować które z nich trafią do spisu treści, a które nie. 

Import treści z Worda, Google Docs, innego edytora tekstu

Moduł artykułów automatyzuje import treści z Worda, Dokumentów Google i innych edytorów. Pozwala też na szybkie czyszczenie formatowania. 

 

Automatyczne listy artykułów wg tagów (podstrony)

Otagowanie artykułu sprawia, że automatycznie trafia on na wszystkie listy według tego tagu. System tworzy automatycznie podstrony list artykułów z poszczególnych tagów. 

Ciekawą funkcją jest jednak tworzenie dowolnych list treści wg tagów. Dzięki tej funkcji możesz np. na stronie głównej (wstawiając np. z edytora kilkoma kliknięciami listę wg tagu) dodać artykuły z bloga z tagiem promocja itp. List takich możesz tworzyć wiele, samodzielnie, bez znajomości zagadnień technicznych. System automatycznie na takich listach zamieści nowo dodawane artykuły po ich odpowiednim otagowaniu. 

Backlog, czyli najbliższe planowane nowości, prace i udoskonalenia

  • dalsza rozbudowa integracji z openAI - tworzenie dłuższych, lepiej sformatowanych treści. Integracja z modelem GPT 4. (aktualnie jest to GPT 3.5).
  • automatyzacja optymalizacji SEO - sugerowanie słów kluczowych, generowanie opisów description itp. 

 

Backlog - planowane prace w systemie mające pośredni wpływ na artykuły

  • Wyszukiwarka wewnętrzna jak w ICEberg 4 CMS - najszybsza metoda do nawigacji po panelu administracyjnym CMS.

 


Blog Artykuły
Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe