Amazon: debiut w Polsce, Amazon Local Shops

Ciekawy jesteś jak wygląda wkroczenie na rynek Amazon i czy różni się od Allegro? Czy ceny są porównywalne i gdzie lepiej dokonywać transakcji?
2021-03-17 00:00
2 minuty czytania

Amazon w Polsce

Amazon, globalny lider w sektorze handlowym, rozpoczął 1 marca 2021 ekspansję także w Polsce, która z jednej strony może stanowić atrakcyjny rynek zbytu, a z drugiej – jest rynkiem cechującym się wysoką wrażliwością cenową. Mimo skali działania sieci Amazon, wkroczeniu na polski rynek nie towarzyszyła potężna kampania marketingowa. Platforma została dostosowana do krajowych warunków - wprowadzono polską wersję językową oraz elementy graficzne zawierające symbole charakterystyczne dla Polski. Eksperci z firmy Dealavo dokonali porównania cen oferowanych na platformie Amazon z cenami produktów na najpopularniejszej platformie e-commerce na polskim rynku, jaką jest Allegro.pl. Konkluzja jest oczywista: generalnie, ceny produktów u nowego gracza na polskim rynku, tzn. Amazon, nie są niższe od cen na platformie Allegro.

Ceny na Allegro niższe niż na Amazon

Ceny produktów na Allegro są zdecydowanie bardziej konkurencyjne w przypadku m.in. elektroniki (w tym obszarze smartfony są nawet 18% tańsze od produktów na platformie Amazon). Także w przypadku produktów z segmentu: zdrowie i uroda cechują się na Allegro znacznie niższymi cenami (są one tańsze o około 15%). W skrajnych przypadkach, różnice w cenach niektórych produktów sięgają nawet 40%, czego przykładem są niektóre książki.

Amazon Local Shops

Globalny potentat w sektorze handlu jest zadowolony z rezultatów działania sieci Amazon Local Shops. Pilotażowy program uruchomiony w kwietniu 2020 roku w Indiach okazał się wielkim sukcesem i szybko przerodził się w prężnie działającą sieć, umożliwiając lokalnym sprzedawcom na rozwój ich stacjonarnej sprzedaży o działalność za pośrednictwem sieci internetowej. Obecnie sieć skupia około 50 tysięcy sprzedawców z ponad 450 miast zlokalizowanych na terenie całego kraju (Amazon Local Shops działa m.in. w takich miastach, jak: Osmanabad, Jabalpur, Kanchipuram czy Tumkur). Sklepy te oferują klientom szeroki asortyment produktów. Największym zainteresowaniem cieszą się produkty z takich kategorii, jak: książki, artykuły gospodarstwa domowego, artykuły przemysłowe i wiele innych.


Blog Artykuły
Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe