Portfolio: Strona www developera z katalogiem mieszkań

Strona www dewelopera z katalogiem mieszkań

W roku 2012 w wyniku współpracy Krakweb z zaprzyjaźnioną agencją reklamową Made in Brain powstała strona dla developera, a dokładnie dla inwestycji "Dębowe Tarasy" w Katowicach. Made in Brain było odpowiedzialne za projekt graficzny, natomiast my zajęliśmy się jej wdrożeniem i oprogramowaniem. Zapraszamy do zobaczenia tego archiwalnego dziecka dwóch krakowskich agencji, odpowiedzialnych za powstanie nie jednej firmowej strony internetowej.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
{[description]}

Dość późno prezentujemy tą realizację. Minęło już bowiem 5 lat od tego projektu. Chcemy ją jednak pokazać ze względu na to, że rozwiązania techniczne zastosowane przez nas w 2012 roku do dziś nie są wykorzystywane przez wielu developerów. To przykład powtarzającej się w wielu projektach sytuacji, gdy nasz silnik wyprzedza rynkowe standardy. 

Projekt graficzny wykonali koledzy z Made in Brain. My odpowiadaliśmy natomiast za wdrożenie strony i system CMS będący jej silnikiem. 

Silnik strony inwestycji mieszkaniowej dewelopera

Oprócz podstawowych modułów, takich jak:

  • edytor tekstowy
  • galeria
  • slider
  • mapa Google
  • formularz kontaktowy

które znajdują zastosowanie w niemal każdym wdrożeniu, na stronie Dębowych Tarasów, znalazły się także dwie, idealnie pasujące do branży i oferty moduły, za które odpowiedzialne były moduły w ICEberg CMS.

Są to:

  • katalog mieszkań
  • wirtualne zwiedzanie (zdjecia 360)
  • wyszukiwarka mieszkań

Katalog mieszkań, katalog inwestycji

Katalog to moduł wykorzystywany do prezentacji oferty w uporządkowany sposób i zarządzania nią. W przypadku katalogu mieszkań daje on możliwość bardzo łatwego edytowania np. statusu mieszkań czy też masowego importu nowej oferty. 

Z modułem tym powiązany jest moduł zapytania oraz moduł handlowcy - służący agencjom nieruchomości do prezentacji agentów, a deweloperom do powiązania pracowników z odpowiednimi elementami oferty za które są odpowiedzialni - mieszkaniami lub budynkami. Osoba taka może być np. prezentowana na karcie tego mieszkania / nieruchomości - w widgecie (boksie) z np. zdjęciem, stanowiskiem, numerem telefonu, mailem. Mail ten możemy też ukryć - umieścić w formularzu załączonym do karty mieszkania na podstronie. ICEberg CMS pozwala na skonstruowanie tego serwisu w taki sposób, że wiadomości mailowe oraz SMSy z podstrony ofertowej będą otrzymywali tylko handlowcy / agenci odpowiedzialni za tą część oferty. W ten sposób pozwalamy tym osobom na większą kontrolę nad procesem sprzedaży i skracamy dystans między klientem, a sprzedawcą. Leady takie (zapytania) są też gromadzone w silniku strony z możliwością eksportu. Komunikacja jest częściowo automatyzowana - możemy zdefiniować np. treść maila idącego automatycznie do klienta przesyłającego zapytanie lub smsa wysyłanego po rozmowie telefonicznej z agentem. 

Wirtualne zwiedzanie inwestycji i mieszkania

Spacer wirtualny występujący też w odmianie "Google Street View" est to możliwość oglądania interaktywnego zdjęcia panoramicznego przy pomocy obracania kursorem z możliwością przejścia do kolejnych punktów. W rezultacie sprawia to wrażenie, że oglądający znajduje się w środku, i może obejrzeć pomieszczenie w miarę dokładnie, nie ruszając się sprzed swojego komputera. Jest to rozwiązanie, które pomóc może w podjęciu wstępnej decyzji osoby zainteresowanej ofertą. A gdy wirtualne zwiedzanie się skończy, a mieszkanie się spodoba łatwiej o umówienia spotkania w realu.

Wyszukiwarka mieszkań

Użytkownik odwiedzający stronę może skorzystać z wyszukiwarki mieszkań. Jest to narzędzie, które umożliwia szybkie nawigowanie i dotarcie do tego, czego się szuka. By zdefiniować odpowiedni obiekt za pomocą narzędzia na stronie Dębowych Tarasów wystarczyło podać jeden lub kilka z parametrów: określić budynek, piętro, metraż i liczbę pokoi. Po wybraniu parametrów wyświetlane były przefiltrowane pozycje spełniające zadane kryteria. Takie narzędzie ułatwia kupującemu wybór mieszkania, a także angażuje użytkownika strony, zatrzymując go na niej na dłużej.

Wdrożenie ICEberg CMS dla Dębowe Tarasy

Poniżej, przygotowaliśmy galerię, stworzoną z zrzutów ekranu strony Dębowych Tarasów. Za projekt graficzny strony odpowiadała zaprzyjaźniona agencja Made in Brain, natomiast my dokonaliśmy jej wdrożenia na ICEberg CMS. Obecnie strona została zmodernizowana przez inną agencję. 


Strona główna specjalnie dla developerów

O inwestycji

Wybierz mieszkanie krok po kroku

Galeria zdjęć

Edytor tekstowy potrzebny jest zawsze

Przedstaw swoich partnerów

Ułatwianie nawigacji za pomocą tagów

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Jesteśmy poza biurem, zostaw telefon a oddzwonimy do Ciebie.

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

We will call you