SSO - Single Sign On - logowanie do ICEberg CMS za pomocą konta Google

SSO - Single Sign On - logowanie do ICEberg CMS za pomocą konta Google

Od dziś nie musisz już pamiętać swojego loginu i hasła do Twojego firmowego serwisu internetowego. Nie musisz też regularnie zmieniać hasła. Nie muszą haseł pamiętać ich też Twoi pracownicy czy koledzy z pracy. Szef nie będzie prosił zaś o reset hasła. Logowanie do ICEberg CMS zintegrowaliśmy z kontami Google.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Foto: Zdjęcie kłódki: pexels.com
Zdjęcie kłódki: pexels.com

Integracja logowania do CMS z Google

Dlaczego zrobiliśmy integrację ICEberg CMS z Google?

Google to zaufany partner. Jest to jedna z największych firm na świecie. Gwarantuje to większe bezpieczeństwo naszych haseł i kont. Google podczas logowania stosuje kilkustopniowe sprawdzenie bezpieczeństwa w tym rozpoznaje urządzenia z których się logujemy, żeby zablokować próby ewentualnych włamań. Dzięki temu zostaniemy powiadomieni np. o próbie logowania z nietypowej lokalizacji. Wreszcie Google posiada kilka rodzajów dwustopniowej autentykacji. Np. wykrywając podejrzane logowanie poprosi nas o użycie do weryfikacji smartfona używanego przez na codzień na którym to używamy tego samego konta. Dla nieco bardziej zaawansowanych użykowników polecamy też dodatkową aplikację - Google Authenticator. Dzięki tym i innym zabezpieczeniom spada ryzyko włamań na nasze konta i kradzieży poufnych danych czy też pieniędzy. 

sso iceberg cms

Duopol Google - Facebook

Nie da się ukryć, że żyjemy teraz w oligopolu. Wielkie amerykańskie firmy zdominowały usługi online. W logowaniu typu SSO (Single Sign On) do serwisów internetowych najpopularniejszymi rozwiązaniami są logowanie Google'm i Facebook'iem. Wprowadziliśmy logowanie kontem Google w pierwszej kolejności ponieważ to w nim mamy my oraz nasi klienci pocztę (Google Suite). Kolejną planowaną integracją jest integracja z Facebookiem. Zrobimy ją w jednym z najbliższych projektów. 

Poniżej kilka pytań i odpowiedzi związanych z integracją logowania do serwisu internetowego przez Google. 

Koszt integracji logowania na stronę z Google

Za integrację logowania z kontami Twojego zespołu nie dopłacasz nic ponad cenę swojego wdrożenia ICEberg CMS. To od dziś standardowa funkcja CMSa. 

Koszt integracji logowania przez Google z istniejącym serwisem internetowym

Aby otrzymać aktualizację zawierającą tą funkcję musisz mieć wykupione wsparcie techniczne, gwarancję i aktualizacje. Jeśli tak jest - napisz do nas ws. ustalenia terminu aktualizacji. Jeśli w tym momencie nie posiadasz wykupionej gwarancji - skontaktuj się z nami w sprawie oferty. 

Jak to działa (technicznie)?

Integracja polega na stworzeniu dla każdego serwisu internetowego małej aplikacji w Google. Zrobimy to za Ciebie podczas aktualizacji lub instalacji nowego CMSa. 

Czy musisz logować się kontem Google?

Nie, nie musisz logować się kontem Google. Nie musimy tej integracji włączać w Twoim serwisie. Uważamy jednak, że zdecydowanie warto, bo oszczędza to czas i zwiększa bezpieczeństwo. 

Czy Google mnie śledzi?

Google nie używa Twoich danych - w szczególności niepublicznych danych dostępnych po zalogowaniu. Usługa logowania za pomocą konta Google ma na celu ułatwienie użytkownikom życia - poprzez przede wszystkim przyspieszenie logowania we wszystkich serwisach za pomocą jednego konta i jednego hasła. 

Przechowywanie hasła do konta Google i danych użytkownika w CMS

Twoje hasło nie jest przechowywane w CMSie. Logujesz się za pośrednictwem serwera Google. CMS i serwis internetowy otrzymuje jedynie uwiarygodnione potwierdzenie od Google Twojego adresu mail. Czyli w skrócie wiemy, że Ty to Ty na podstawie Twojego adresu mail, którym jesteś zalogowany(-a) do Google. 

Szybkość logowania

Logowanie jest bardzo szybkie w sytuacji gdy na codzień korzystasz z konta Google i logujesz się na nie. Jeśli zalogowałeś się wcześniej tego dnia do Google (Gmaila, dokumentów, czy innej usługi) to zalogowanie do CMSa zajmie Ci 2 kliknięcia i kilka sekund. 

Jeżeli masz inne pytania - zadaj je w komentarzu poniżej, a odpowiemy na nie :)

Zapraszamy też na (oczywiście bezpłatną) prezentację ICEberg CMS w formie webinaru. 

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Jesteśmy poza biurem, zostaw telefon a oddzwonimy do Ciebie.

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

We will call you