Przewaga zawartości trójkolumnowej nad jednokolumnową

Przewaga zawartości trójkolumnowej nad jednokolumnową

Moduł “Zawartość tekstowa 3 kolumnowa” służy do tworzenia podstron złożonych z dwóch - trzech kolumn. Może też być wykorzystywany do tworzenia dwóch - trzech sekcji ułożonych w inny sposób.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Odtwórz film w full HD

Na początku pokażę Tobie, jak stworzyć zawartość trójkolumnową w ICEberg CMS.

W strukturze tak jak w przypadku artykułów, galerii czy formularzy, stwórz katalog, w którym będziesz umieszczał zawartości trójkolumnowe. Gdy jest on już gotowy, naciśnij na jego nazwę. We wnętrzu katalogu, z prawej strony w oknie “Dodaj zawartość” w polu “Typ” naciśnij na grot skierowany w dół i wybierz “ Zawartość tekstowa 3kolumnowa”, a następnie w polu niżej nadaj jej nazwę i naciśnij Dodaj Element.

Zawartość  tekstowa 3 kolumnowa składa się z trzech pól tekstowych.

Każde z nich posiada osobny edytor tekstu. Jest to podstawowa różnica w stosunku do zwykłej zawartości tekstowej. Inaczej mówiąc na jednej podstronie zamiast jednego, masz wtedy aż trzy pola tekstowe, których możesz używać. Mogą być one ułożone pod sobą, obok siebie albo w inny sposób zdefiniowany przez dewelopera.

Domyślnie są to trzy kolumny ułożone obok siebie. W zależności od potrzeb projektu możemy jednak wykorzystać możliwości tego modułu do różnych celów.

Dobrą praktyką jest tworzenie tylko i wyłącznie stron trójkolumnowych zamiast podstawowych jednokolumnowych. Nie musisz od razu korzystać z dodatkowych kolumn, natomiast dzięki temu zabiegowi będziesz przygotowany na ewentualne zmiany na Swojej stronie internetowej, kiedy to z jednej, szerokiej kolumny, bedzięsz potrzebował zrobić trzy wąskie.

Przewaga podstrony z zawartością tekstową trójkolumnową od jednokolumnowej jest taka, że w momencie, gdy będziesz potrzebować, dodać kolejną kolumnę z treścią na stronie będzie to możliwe do zrobienia w bardzo prosty sposób. Wystarczy wtedy, że zjedziesz na dół tej zakładki w CMSie, i klikniesz ‘Włącz zawartość”. Wtedy zgodnie z tym, co zostało zdefiniowane w kodzie, włącza się druga kolumna. Kreacja podobna jest jak ta w landingpage, z tym że zamiast kolejnej sekcji tworzymy kolejną kolumnę.

W związku z powyższymi argumentami właściwie w każdym serwisie używamy teraz  do tworzenia podstron tekstowych tego właśnie modułu. Dzięki niemu zmiana układu podstrony jest łatwa i szybka.

 

ICEberg CMS - Możesz!

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Jesteśmy poza biurem, zostaw telefon a oddzwonimy do Ciebie.

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

We will call you