Profesjonalny audyt wydajności stron internetowych i usługi testowania wydajności CMS

Zapewnienie tego, że Twoja strona internetowa nie tylko świetnie wygląda, ale także optymalnie działa, jest sprawą najwyższej biznesowej wagi. Profesjonalne usługi audytu wydajności strony internetowej i testowania wydajności CMS to Twoja przepustka do płynnej, wydajnej obecności w Internecie. Przyjrzyjmy się zaletom tych usług i sposobom, w jaki mogą one podnieść komfort korzystania z Twojej strony internetowej i rankingi w wyszukiwarkach.

 

Unsplash / Andrew Neel

2023-11-27 14:07
8 minut czytania

Spis treści

Kiedy testować wydajność swojej strony internetowej?

Regularne, zaplanowane audyty

Regularne audyty wydajności strony powinny być częścią Twojej rutyny, niezależnie od tego, czy przeprowadzane są co kwartał, co dwa lata, czy co roku. To proaktywne podejście pozwala wykryć i rozwiązać problemy z wydajnością, zanim nastąpi eskalacja problemu.

Po znaczących aktualizacjach

Po większych aktualizacjach, zarówno dotyczących treści, projektu, jak i funkcjonalności, niezwykle ważne jest przeprowadzenie testów wydajności. Zmiany mogą czasami powodować nieprzewidziane problemy, które wpływają na szybkość i responsywność strony.

Skoki ruchu - spadki i wzrosty

Jeśli w Twojej stronie występują nagłe wzrosty ruchu, być może spowodowane udaną kampanią marketingową lub wydarzeniami zewnętrznymi, jest to odpowiedni moment na przeprowadzenie testów wydajności. Zapewnienie, że strona wytrzyma zwiększone obciążenie, ma kluczowe znaczenie dla zadowolenia użytkowników. Gdy natomiast ruch spada, należy przetestować wydajność i szybkość serwisu internetowego, ponieważ to niska wydajność serwera i wolny serwis internetowy mogą powodować frustracje użytkowników zwiększać współczynnik odrzuceń skracać wizyty i w efekcie prowadzić do spadku  widoczności serwisów Google oraz spadku ruchu.

Aktualizacje CMS-a

Ponieważ systemy zarządzania treścią (CMS) często publikują aktualizacje, rozsądne jest testowanie po każdej aktualizacji CMS. Problemy ze zgodnością lub zmiany w wymaganiach systemowych mogą mieć wpływ na wydajność Twojej strony. Problem ten jest szczególnie nasilony i znane w przypadku najpopularniejszego systemu cns jakim jest WordPress.  wynikano w szczególności z tego że w projektach stosowane są duże liczby rozszerzeń których aktualizacja może powodować problemy w postaci spadku wydajności wynikającej z niezgodności pluginów ze sobą,  spadku wydajności pluginu,  podatności i włamań oraz innych częste występujących problemów. 

Jak przeprowadzić audyt wydajności strony internetowej

Szybkość ładowania strony

Zmierz czas ładowania stron. Długi czas ładowania może skutkować wysokim współczynnikiem odrzuceń. Narzędzia takie jak Google PageSpeed ​​Insights lub GTmetrix mogą dostarczyć szczegółowych informacji. 

Responsywność mobilna

Sprawdź, jak dobrze Twoja strona radzi sobie na urządzeniach mobilnych. Ponieważ znaczna część użytkowników Internetu korzysta z urządzeń mobilnych, zapewnienie płynnej obsługi mobilnej nie podlega negocjacjom. Test responsywności możesz przeprowadzić zarówno za pomocą swojego urządzenia -  smartfona i tabletu,  jak i możesz poprosić klientów oraz znajomych o sprawdzenie.  nie jest to jednak wydajna metoda.  efektywniejsza jest wykorzystanie zautomatyzowanych narzędzi do przeprowadzania masowych testów,  symulujących różne urządzenia i rozdzielczości. 

Czas odpowiedzi serwera

Oceń czas potrzebny serwerowi na udzielenie odpowiedzi na żądanie. Długie czasy reakcji serwera mogą powodować pogorszenie komfortu użytkowania. Narzędzia takie jak Pingdom lub WebPageTest mogą pomóc w tej ocenie. 

Zgodność przeglądarki

Sprawdź, jak Twoja strona radzi sobie w różnych przeglądarkach. Niespójności w renderowaniu mogą mieć wpływ na wygodę użytkownika. Narzędzia takie jak BrowserStack lub CrossBrowserTesting mogą pomóc w testowaniu w różnych przeglądarkach.  Sprawdzaj pod kątem najpopularniejszych przeglądarek.  Wiedz  też, z jakich przeglądarek korzystają twoi użytkownicy.  Możesz się tego dowiedzieć między innymi z Google Analytics.  Warto więc mieć włączoną analitykę i procedury sprawdzające. 

Wydajność sieci dostarczania treści (CDN).

Jeśli korzystasz z sieci CDN, oceń jej wydajność. Sieci CDN mogą znacznie zwiększyć prędkość ładowania strony, ale ich skuteczność powinna być regularnie monitorowana.  cdn nadają się jednak przede wszystkim do Trans statycznych.  należy mieć tego świadomość że wykorzystywać je trzeba z umiarem i rozsądkiem.  w przypadku dynamicznych stron mogą bowiem zaszkodzić -  utrudnić użytkownikom korzystania z funkcji z serwisu związanych na przykład z filtrowaniem i prezentacją dynamicznych treści.

Testowanie wydajności CMS

Wpływ wtyczki/rozszerzenia

Jeśli Twoja strona opiera się na wtyczkach lub rozszerzeniach, zwłaszcza na platformach CMS takich jak WordPress, oceń ich wpływ na wydajność. Dezaktywuj niepotrzebne wtyczki lub znajdź lekkie alternatywy.  Deweloperzy bardzo często stosują wtyczki bezmyślnie i bez umiaru.  Efektem tego bywa pozostawienie w uruchomionym serwisie kilkudziesięciu włączonych wtyczek, co ma dramatyczny wpływ na wydajność serwisu.  w ramach audytu należy wtedy sprawdzić realne zapotrzebowanie na wtyczki oraz wpływ wtyczek na szybkość serwisu.  Wtyczki w WordPress pochodzą od różnych deweloperów.  Często aktualizacja zmniejsza szybkość serwisu i powoduje potencjalne problemy z bezpieczeństwem. Zalecamy więc minimalizm w zakresie stosowania wtyczek lub skorzystania z systemu CMS, w którym nie jest konieczne instalowanie kilkudziesięciu wtyczek do tego, żeby serwis realizował podstawowe funkcjonalności.  Przykładem systemu CMS, w którym podstawowe jego wersja z kilkoma podstawowymi modułami zastępuje wdrożenie serwisu WordPress z kilkudziesięcioma pluginami jest ICEberg CMS 5.  W swojej podstawowej wersji jest zoptymalizowane dla SEO, w efekcie nie potrzebuje wtyczek SEO.  posiada wbudowana cache’owanie skutkiem czego nie jest potrzebne stosowanie planów do tego. 

Optymalizacja bazy danych

Systemy CMS często opierają się na bazach danych. Regularnie optymalizuj i czyść swoją bazę danych, aby zapewnić efektywne wyszukiwanie danych. Narzędzia lub wtyczki specyficzne dla CMS mogą pomóc w tym procesie.

Skuteczność pamięci podręcznej

Wykorzystaj mechanizmy buforowania dostarczone przez Twój CMS. Efektywne buforowanie może radykalnie skrócić czas ładowania strony. Testuj i optymalizuj ustawienia pamięci podręcznej w oparciu o specyficzne wymagania Twojej strony.

Wydajność motywu

Twój motyw CMS może mieć wpływ na wydajność. Wybierz lekkie i dobrze zoptymalizowane motywy. Upewnij się, że motyw jest responsywny i kompatybilny z najnowszą wersją CMS.

Narzędzia do audytów wydajności stron internetowych

Statystyki Google PageSpeed

Zapewnia ocenę wydajności Twojej strony wraz z praktycznymi spostrzeżeniami dotyczącymi ulepszeń.

GTmetrix

Oferuje szczegółowe raporty wydajności, w tym czasy ładowania strony i zalecenia dotyczące optymalizacji.

Pingdom

Ocenia czas reakcji serwera i identyfikuje wąskie gardła w wydajności Twojej strony.

Test strony internetowej

Umożliwia przetestowanie szybkości strony z wielu lokalizacji i zapewnia szczegółowe zestawienie czasów ładowania.

BrowserStack

Umożliwia testowanie w różnych przeglądarkach, zapewniając spójne działanie Twojej strony w różnych przeglądarkach i urządzeniach.

Podsumowanie

Wydajność strony internetowej jest podstawą sukcesu. Regularne audyty wydajności stron internetowych i testy wydajności CMS to nie tylko najlepsze praktyki; są koniecznością. Wykorzystując odpowiednie narzędzia i przeprowadzając testy w strategicznych momentach, możesz mieć pewność, że Twoja strona nie tylko spełni, ale nawet przekroczy oczekiwania użytkowników, przyczyniając się do wyższych rankingów i poprawy zadowolenia użytkowników.

 

Często zadawane pytania (FAQ)

Jak często przeprowadzać audyt wydajności strony internetowej?

  • Zalecane są regularne audyty, kwartalne, półroczne lub roczne. Dodatkowo, po znaczących aktualizacjach lub skokach ruchu, niezbędne jest przeprowadzenie audytów.

Czy istnieje specjalne narzędzie do testowania wydajności CMS?

  • Chociaż można używać ogólnych narzędzi do testowania wydajności, niektóre narzędzia i wtyczki specyficzne dla CMS, w zależności od platformy CMS, obsługują specjalnie testowanie wydajności CMS.

Czy wydajność strony internetowej może mieć wpływ na SEO?

  • Tak, wydajność strony, w tym czynniki takie jak prędkość ładowania strony, bezpośrednio wpływa na SEO. Wyszukiwarki priorytetowo traktują w swoich rankingach strony szybkie i przyjazne dla użytkownika.

Co powinienem zrobić, jeśli podczas audytu zostaną zidentyfikowane problemy z wydajnością?

  • Natychmiast rozwiąż problem. W zależności od charakteru problemu może to obejmować optymalizację obrazów, czyszczenie bazy danych lub modyfikację ustawień serwera. Regularnie monitoruj wpływ zmian po wdrożeniu.

Czy istnieją zautomatyzowane narzędzia do aktualizacji CMS i optymalizacji wydajności?

  • Tak, niektóre platformy CMS oferują wbudowane narzędzia do automatycznych aktualizacji, a różne wtyczki lub rozszerzenia pomagają w optymalizacji wydajności. Zawsze wybieraj do tego celu narzędzia renomowane i dobrze sprawdzone.
 

Profesjonalny audyt wydajności stron internetowych i usługi testowania wydajności CMS

Zapewnienie tego, że Twoja strona internetowa nie tylko świetnie wygląda, ale także optymalnie działa, jest sprawą najwyższej biznesowej wagi. Profesjonalne usługi audytu wydajności strony internetowej i testowania wydajności CMS to Twoja przepustka do płynnej, wydajnej obecności w Internecie. Przyjrzyjmy się zaletom tych usług i sposobom, w jaki mogą one podnieść komfort korzystania z Twojej strony internetowej i rankingi w wyszukiwarkach.

Istota usług audytu wydajności stron internetowych

Kompleksowa ocena wydajności strony

Profesjonalne usługi audytorskie zapewniają dokładne zbadanie wydajności Twojej strony. Obejmuje to ocenę czasu ładowania strony, reakcji serwera, responsywności na urządzeniach mobilnych i ogólnego doświadczenia użytkownika. 

Identyfikacja wąskich gardeł

Eksperci wskazują wąskie gardła w wydajności, które mogą ograniczać szybkość i responsywność Twojej strony. Ta szczegółowa analiza pozwala na ukierunkowane ulepszenia, zapewniając płynną podróż użytkownika.

Zalecenia strategiczne

Specjaliści nie tylko identyfikują problemy, ale dostarczają praktycznych zaleceń. Od optymalizacji obrazów po udoskonalenie konfiguracji serwerów – ich spostrzeżenia pomogą Ci zwiększyć ogólną wydajność Twojej strony.

W zależności od wyników audytu zalecenia eksperta mogą obejmować wprowadzenie drobnych poprawek w ramach istniejącej struktury istniejącego systemu CMS lub przeprowadzenia projektu re designu i przekodowania serwisu lub jego fragmentu lub rekomendowana może być całkowita wymiana i realizacja serwisu od nowa.

 W krakweb, realizując audyty w zależności od celów elastycznie dostosowujemy metody pracy.  Mały, nowy rozpoczynający dopiero działalność serwis internetowy może otrzymać listę szybkich i kluczowych do wprowadzenia rekomendacji i małych zmian co w efekcie pozwoli niewielkim kosztem dokonać istotnych kroków w zwiększeniu wydajności serwisu.

 Często właściciel firmy sama wie, że liczba błędów wyskakujących na co dzień i ich wpływ na pracę firmy Jest tak duży, że rozsądnym wyborem będzie realizacja serwisu na nowo.  Możemy wtedy zacząć od czystej karty a wymiana silnika i wyglądu pozwala skokowo zwiększyć wydajność oraz poprawić doświadczenia użytkowników. 

Kluczową decyzją do podjęcia i najważniejszym czynnikiem do oceny jest wielkość i zakres błędów i koniecznych poprawek w połączeniu z oczekiwanym celem planowanych zmian oraz budżetem i czasem, jaki na wprowadzenie są przewidziane. 

Regularne monitorowanie i raportowanie

Ciągłe monitorowanie może być częścią usługi i zapewnić szybkie rozwiązywanie wszelkich pojawiających się problemów z wydajnością. Regularne raporty informują Cię o stanie działania Twojej strony. 

Usługi testowania wydajności CMS

Analiza wtyczek i rozszerzeń

Platformy CMS często opierają się na wtyczkach lub rozszerzeniach. Profesjonalne testy wydajności CMS oceniają wpływ tych dodatków na wydajność Twojej strony, umożliwiając strategiczne dostosowania. Niemal w każdym przypadku, gdy zauważamy niewystarczającą wydajność serwisu, jednym z trzech głównych winowajców, są wtyczki.  Wynika to z tego, że deweloperzy stosują wtyczki istniejącego gotowe i nie mają kontroli nad ich funkcjonalnością.  Wtyczki też często są wielofunkcyjne, a serwisy wykorzystują jedynie ułamek ich możliwości. Ta wielkość i wielofunkcyjność oznaczają dużą ilość kodu oraz mniejszą wydajność.  W szczególności we  wdrożeniach WordPress  stosowane są dziesiątki wtyczek, co  powoduje problemy z szybkością i wydajnością. 

Optymalizacja bazy danych

Wydajność bazy danych jest kluczowa dla optymalnej wydajności CMS. Usługi testowe obejmują optymalizację baz danych, zapewniając, że pobieranie danych będzie skuteczne i nie wpłynie negatywnie na szybkość działania Twojej strony.

Dokładna ocena szablonu (motywu)

Motywy CMS mogą znacząco wpłynąć na wydajność. Specjaliści oceniają skuteczność wybranego motywu, zalecając zmiany lub alternatywy w celu poprawy wydajności bez uszczerbku dla estetyki. Dla szybkości, ale też bezpieczeństwa serwisu kluczowe jest wybór odpowiedniego szablonu.  Decyzja dewelopera o tym, który szablon wybrać oraz czy w ramach wprowadzonych modyfikacji zablokować jego aktualizacje ma kolosalne skutki w przyszłości. 

Optymalizacja buforowania

Skuteczne mechanizmy buforowania mogą znacznie skrócić czas ładowania strony. Usługi testowania wydajności CMS analizują i optymalizują ustawienia buforowania, aby zapewnić optymalną wydajność.

Dlaczego warto inwestować w profesjonalny audyt strony?

Wiedza i doświadczenie

Profesjonalne usługi audytów w zakresie wydajności strony internetowej  zapewniają dogłębną wiedzę i doświadczenie. Zrozumienie zawiłości działania strony internetowej zapewnia kompleksowy i skuteczny proces audytu lub testowania.

W Krakweb mamy kilkunastoletnie doświadczenie w audytowaniu systemów CMS i serwisów internetowych. Posiadamy szeroką znajomość wielu systemów i kompetencje w zakresie analizy i raportowania. 

Indywidualne rozwiązania

Każda strona internetowa jest wyjątkowa. Profesjonalne usługi zapewniają rozwiązania dostosowane do Twoich konkretnych potrzeb, uwzględniające niuanse struktury i treści Twojej strony.

Efektywność czasu i zasobów

Outsourcing audytów i testów wydajności pozwala skoncentrować się na podstawowej działalności biznesowej. Profesjonaliści skutecznie radzą sobie ze zawiłościami działania strony, oszczędzając czas i zasoby.

Wyprzedź konkurencję

W szybko zmieniającym się świecie cyfrowym wyprzedzenie  konkurencji ma kluczowe znaczenie. Profesjonalne usługi audytu stron www pomogą Ci zachować konkurencyjność, zapewniając, że Twoja strona internetowa będzie w czołówce standardów wydajności.

Podsumowanie

Inwestycja w profesjonalne usługi Audytu wydajności strony i testowania wydajności CMS to inwestycja w długoterminowy sukces Twojej obecności cyfrowej. Oprócz rozwiązywania bieżących problemów usługi te zapewniają plan ciągłej optymalizacji, dzięki czemu Twoja strona stale spełnia, a nawet przekracza oczekiwania użytkowników.

Wzmocnij swoją cyfrową podróż dzięki profesjonalistom, którzy rozumieją zawiłości testowania wydajności. Zwiększ szybkość, responsywność i ogólne wrażenia użytkownika swojej strony, zapewniając sobie sukces w stale rozwijającym się środowisku cyfrowym.

 

Często zadawane pytania (FAQ)

Jak często powinienem rozważać usługę profesjonalnego audytu wydajności strony internetowej?

  • W zależności od aktywności i aktualizacji Twojej strony zalecane są profesjonalne audyty kwartalne lub półroczne. Regularne oceny zapewniają optymalną wydajność.

Czy usługi testowania wydajności CMS mogą rozwiązać problemy z określonymi wtyczkami?

  • Tak, usługi testowania wydajności CMS mogą analizować wpływ wtyczek na wydajność Twojej strony i dostarczać rekomendacje, w tym alternatywy lub dostosowania.

Czy profesjonalne testy wydajności CMS są odpowiednie dla wszystkich platform CMS?

  • Tak, profesjonalne usługi testowania wydajności CMS są zaprojektowane tak, aby obsługiwać różne platformy CMS, w tym między innymi WordPress, Drupal, Joomla i inne.

Jak długo trzeba czekać na poprawę po audycie strony www i wdrożeniu jego zaleceń?

  • Harmonogram wprowadzenia ulepszeń różni się w zależności od zidentyfikowanych problemów. Niektóre zmiany, takie jak optymalizacja obrazów, mogą dać natychmiastowe rezultaty, podczas gdy inne, jak dostosowanie konfiguracji serwera, mogą zająć nieco więcej czasu.

Czy mogę przeprowadzić testy wydajnościowe na mojej stronie internetowej bez profesjonalnych usług?

  • Chociaż dostępne są narzędzia do samooceny, profesjonalne usługi zapewniają dogłębną analizę i dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania, które wykraczają poza to, co mogą zaoferować zautomatyzowane narzędzia. Specjaliści wnoszą wiedzę i doświadczenie, aby sprostać konkretnym wyzwaniom charakterystycznym dla Twojej strony.

 


Blog Artykuły
Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe