ICEberg CMS - moduły podstawowe

Najczęściej używane na stronach firmowych moduły ICEberg CMS - cz. 1

Firmowe serwisy internetowe są w dużej części podobne do siebie. Niemal wszystkie strony firmowe potrzebują: formularzy kontaktowych, menu, slajdera, galerii. Większość potrzebuje: bloga. Często spotykana jest też wyszukiwarka. Prezentujemy moduły, które najczęściej umieszczamy na firmowych stronach internetowych. To, że elementy te powtarzają się w kolejnych realizacjach nie oznacza jednak bynajmniej, że wyglądają nudno, ani tak samo w kolejnych serwisach.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Foto: Photo by rawpixel.com from Pexels
Photo by rawpixel.com from Pexels

Część pierwsza - slajder, formularz, artykuły, wyszukiwarka, menu, galeria.

Slajder

Jest stosowany do wyróżnienia najistotniejszych elementów. Slidery są spotykane na każdego rodzaju stronach internetowych. Spotykamy je zarówno na stronach firmowych, sklepach internetowych, serwisach treściowych. Dają możliwość umieszczenia dużej ilości informacji na ograniczonym obszarze. Slidery mogą być uruchamiane automatycznie jako pokaz slajdów, zmieniane poprzez kliknięcie użytkownika i posiadać niestandardowe efekty przejścia. Slajdery w kolejnych realizowanych prez nas serwisach różnią się od siebie animacjami oraz kreacją. Mogą bowiem wyglądać w zasadzie dowolnie czego przykładem niech będzie efekt na zdjęciu poniżej. 

slajder z reahabilitacja falenty (realizacja Kraweb)

zrzut ekranu ze strony www.rehabilitacjafalenty.pl (realizacja Krakweb)

Formularz kontaktowy

Strona internetowa bez względu na cele, do których została stworzona, musi ułatwiać kontakt pomiędzy użytkownikiem, a właścicielem danego serwisu. ICEberg CMS wśród modułów podstawowych posiada moduł umożliwiający tworzenie i zarządzanie dowolną liczbą formularzy na stronie internetowej. Dzięki modułowi generatora formularzy redaktor strony możę stworzyć dowolną liczbę formularzy, każdy z innymi polami i wstawić je w dowolnym miejscu w serwisie. Moduł poza wysyłką maili zbiera też dane z możliwością ich eksportu. 

Możesz go wykorzystać  moduł m.in. do:

  • Przesyłania zapytań o ofertę i próśb o kontakt,
  • Rejestracji i zapisów np. na wydarzenia,
  • Składania zamówień oraz zapytań o produkty

formularz kontaktowy stworzony przez Krakweb

Przykład formularza umożliwiający wysłanie wiadomości do wybranego pracownika firmy - źródło: http://www.arrowibmflash.pl/ Realizacja: Krakweb

Artykuły - moduł content marketingowy

Tworząc moduł artykułu inspirowaliśmy się portalami, które tworzą treści - zarabiają na ich pisaniu i publikacji. Pozwoli on na zaspokojenie potrzeb nawet najbardziej wymagających autorów. Edytor treści posiada oczywiście wszystkie niezbędne podstawowe opcje takich jak wybór nagłówka, czcionki, jej rozmiaru, wklejanie z możliwością wyczyszczenia formatowania. Artykuły opisywać można tagami, ale również przyporządkowywać do tematów. Artykuły można łączyć z galeriami i produktami, dzięki czemu są one automatycznie atrakcyjnie prezentowane w artykule. 

edytor treści ICEberg CMS

edytor treści ICEberg CMS

Przykłady wyglądu artykułów

artykuł z bloga pracowni sushi w warszawie

zrzut ekranu z www.pracowniasushi.pl/lubimy-powiedzenie-zmiany-na-lepsze (realizacja Krakweb)

fdpa widok artykułu

zrzut ekranu z www.fdpa.org.pl/krajowy-program-wsparcia-pszczelarstwa-na-lata-2020-2022 (realizacja Krakweb)

Tagi

Przy tworzeniu artykułu możemy wykorzystać tagi, które będą służyły do nawigacji po naszym serwisie. Pod artykułem będą wyświetlane tagi i po kliknięciu w nie użytkownik przeniesie się do danej podkategorii.  

Użytkownik po kliknięciu w tag "SUSHI" zostanie przeniesiony do artykułów, które były tym tagiem oznaczone (pokazane na zrzutach ekranu poniżej).

tagi z pracowni sushi w warszawie (realizacja Krakweb)

zrzut ekranu z www.pracowniasushi.pl (realizacja Krakweb)

widok artykułów z tagiem (realizacja Krakweb)

zrzut ekranu z www.pracowniasushi.pl (realizacja Krakweb)

Aktualności

Moduł artykuły można też wykorzystać do stworzenia działu w serwisie (i sekcji na stronie głównej) Aktualności, która jest ważnym elementem dla firm chcących regularnie informować swoich klientów o podejmowanych działaniach. Może on zostać skonfigurowany na wiele różnych sposobów. Najczęściej stosujemy podstronę zatytułowaną "Aktualności" a w niej listę złożoną z nagłówków i okładek grafik artykułów z linkiem do pełnej treści artykułu. Aktualności w przeciwieństwie do artykułów powinny być oznaczone datą. 

aktualności ze strony arrowecs

zrzut ekranu ze strony www.arrowecs.pl/61,aktualnosci (realizacja Krakweb)

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka tekstowa zamieszczana na stronie internetowej, znacząco ułatwia użytkownikom dotarcie do poszukiwanych informacji. Moduł wyszukiwarki umożliwia szybkie przeszukiwanie wszystkich treści w serwisie - w tym struktury strony, katalogu produktów, stron tekstowych oraz artykułów według określonych słów kluczowych. Funkcja autouzupełniania podpowiada użytkownikowi treści z serwisu, a kliknięcie w element przenosi bezpośrednio do niego. Alternatywną opcją jest autouzupełnianie wpisywanego słowa tylko frazami + przekierowanie do wyników wyszukiwania.

Moduł wyszukiwarki ICEberg CMS:

  • poprawia użyteczność serwisu internetowego,
  • redukuje czas potrzebny na dotarcie do treści
  • zwiększa satysfakcję użytkowników

wyszukiwarka nowoczesna strona internetowa ares.com.pl (realizacja Krakweb)

zrzut ekranu ze strony www.ares.com.pl (realizacja Krakweb)

Menu

Odpowiednie dobranie menu do strony internetowej ułatwia użytkownikom poruszanie się po niej. Tworzymy każdy rodzaj menu. W serwisie opartym o ICEberg CMS zaprojektować i wdrożyć można różnorodne rodzaje menu, m.in.:

Menu boczne chowane

menu z jasminowewzgorze (realizacja Krakweb)

zrzut ekranu ze strony www.jasminowewzgorze.com (realizacja Krakweb)

Menu górne rozwijane

menu z arrowecs

zrzut ekranu ze strony www.arrowecs.pl (realizacja Krakweb)

Galeria

W każdym wdrożeniu staramy się zaprojektować i wdrożyć unikatowy szablon galerii i różnorodne animacje zdjęć - tak, aby Twoje galerie prezentowały się ciekawie.

Tworzenie galerii w ICEberg CMS jest bardzo łatwe - wystarczy, że wgrasz zdjęcia z folderu komputera kilkoma kliknięciami.

Poniżej zobaczysz dwie galerie o różnych układach z naszych realizacji. Pierwsze i ostatnie zdjęcia prezentują widget zdjęć z galerii na stronie głównej. Zdjęcie środkowe przykładową podstronę galerii. 

galeria villa belvedere calabira (realizacja krakweb)

zrzu ekranu ze strony www.villabelvederecalabria.pl (realizacja Krakweb)

galeria basenu ze stroni villi belvedere calibiria

zrzu ekranu ze strony www.villabelvederecalabria.pl/basen (realizacja Krakweb)

galeria realizacji - wojtyszki.pl

zrzut ekranu ze strony ostojawawer.pl (realizacja Krakweb)

To tylko 6 spośród 100 modułów ICEberg CMS. Zapisz się na nasz newsletter, żeby poznawać kolejne i dowiadywać się więcej o systemie i jego możliwościach. 

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie za darmo w 3 minuty?

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

Odebranych telefonów dzisiaj: 1

03:00Powered by KRAKWEB
and ICEBERG
We will call you