Moduł social media stream

Moduł social media stream (czyli strumień treści z mediów społecznościowych) jest często wykorzystywany (przez nas w Krakweb i naszych klientów) do stworzenia tak zwanego brand journal’a. Ten moduł w ICEberg CMS służy do szybkiego i automatycznego stworzenia podstrony serwisu firmowego, będącej zbiorem treści z kanałów marki w social mediach. W naszym przypadku, w serwisie Krakweb jest to podstrona podlinkowana banerem, ze strony głównej.
2016-10-24 11:00
3 minuty czytania

Brand Journal Krakweb

“Pewnego razu w Krakweb” jest to podstrona naszego serwisu firmowego zbierająca opublikowane przez nas informacje z takich kanałów jak: Instagram, Twitter, YouTube, Google Plus, Facebook. Tak właśnie prezentowane są kanały, w których publikujesz materiały w social mediach. Układ tego modułu jest niemal dowolny i łatwy do ułożenia przez developera. Pobierane treści z kanałów prezentowane są w zdefiniowany wcześniej sposób, który nie musi być jednak szablonowy i może znacznie różnić się od tego prezentowanego.
Wygląd takiej strony i jej działanie możemy zdefiniować i zaprogramować - dostosowując go tym samym do swoich preferencji.

Wygląd social media stream

Domyślny układ tej strony (czyli szablon) stworzony jest w taki sposób, że wyeksponowane są zdjęcia z publikowanych postów. Dzieje się tak zarówno w przypadku treści z Instagrama, Facebooka Google Plusa, czy Twittera. Jeżeli tylko we wpisie istnieje zdjęcie, to pokazywane jest ono jako tło boksu - w module na stronie. Po najechaniu na obrazek wyświetla się treść postu. W przypadku kiedy zdjęcia we wpisie nie ma, pokazuje nam się od razu treść danego wpisu. Jest to kolejny element, który możesz skonfigurować. Przykładowo - wpisy z Twittera są tylko tekstowe, albo wpisy z Twittera i z Google Plusa są prezentowane tekstowo,a pozostałe graficznie. Możliwości konfiguracji tego modułu sprawiają, że możesz stworzyć swój social media stream czy też brand journal w dowolnym niemal układzie.

Dostosowanie modułu social media stream

Możesz od razu zaprezentować odwiedzającemu tekst na zdjęciu, ale także możesz wykorzystać animacje - po najechaniu na zdjęcie pojawia się tekst zjeżdżający z góry zdjęcia razem z nałożonym na obraz filtrem.
Social Media stream automatycznie, cyklicznie odczytuje dane z wszystkich kanałów social media i prezentuje je chronologicznie. Jeżeli pojawiły się tego samego dnia dwa posty, najpierw post na Instagramie, a następnie post na Twitterze to w takiej też kolejności zostaną one wyświetlone.
Przy zastosowaniu modułu Social media stream, warto pamiętać, żeby w różnych kanałach publikować różne okładki, w momencie, gdy treść postów dotyczy tego samego tematu. Rozwiązanie to pozwoli Tobie, nie rezygnować z publikacji tych samych informacji w wielu social mediach, a jednocześnie sprawi, że social media stream będzie wyglądać ciekawie poprzez różnorodność zdjęć.

Linkowanie do wpisów lub miejsc docelowych

Po kliknięciu w pobrany post, użytkownik zostanie przeniesiony do pobranego linku. Jest to oczywiście opcja możliwa do konfiguracji. Linki w tym miejscu mogą prowadzić do oryginalnego postu w social media w danym kanale albo prowadzić do miejsca, które jest w tym poście wskazane - podlinkowane - np. strony internetowej.

Konfiguracja social media stream

Konfigurować możesz też, np liczbę elementów w wyświetlanym module. Możesz zdefiniować, że zaczytywanych ma być od kilkunastu do kilkudziesięciu elementów. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że im więcej elementów jest zaczytywanych, tym dłużej trwa załadowanie się strony. Całość treści podstrony przechowywana jest w pamięci podręcznej dzięki czemu treści te ładują się szybko.

Moduł social media stream

Moduł social media stream jest modułem  MCP. Oznacza to, że okno (widget) z tymi treściami możesz opublikować w dowolnym miejscu w serwisie. Co więcej możesz takich strumieni stworzyć nieograniczoną ilość.
Zwykle jest to jednak jedna podstrona w serwisie i ewentualnie mały boks w jednym miejscu na stronie głównej. Konfiguracja social media stream zaczyna się od uzupełnienia ustawień - podania kanałów które chcemy na stronie prezentować.

Start z  social media stream

Zacznij od podania adresów profili - na Facebooku, na Twitterze, Google Plus, Instagramie itd. Poza podaniem linków do profili musisz też jednorazowo podać kilka ustawień z poszczególnych serwisów - uwierzytelnić stronę po to, by były pobierane potrzebne informacje. Na przykład Twitter wymaga wygenerowania i wklejenia klucza API Twittera. Są to ustawienia techniczne potrzebne w tych serwisach po to żeby zewnętrzna aplikacja mogła  pobierać treści na naszą stronę. Możesz też zdefiniować ilość elementów wyświetlanych i ich wielkość - zarówno wyróżnionych jak i pozostałych elementów.

ICEberg CMS - Możesz!


Blog Artykuły
Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe