Galerie w systemie ICEberg CMS. Wzbogać swój serwis.

Moduł galerii w systemie ICEberg CMS

Galeria obrazów to świetny sposób, żeby urozmaicić swoją stronę internetową. Wykorzystują je np.: największe portale informacyjne w naszym kraju, sklepy internetowe podczas prezentacji produktu, serwisy regionów (miast, powiatów, gmin), by zaprezentować swoje największe atrakcje. Zobacz szybką prezentację możliwości systemu ICEberg CMS i odkryj jak w łatwy sposób zarządzać i edytować z jednego miejsca wszystkimi galeriami na swoim serwisie, za pomocą modułu "Galerie" w ICEberg CMS.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Odtwórz film w full HD

Ustawienia globalne galerii

Ustawienia modułu “galeria” znajdziesz w zakładce “Moduły”. By móc dokonać edycji i zmiany ustawień, kliknij moduł “Galeria”.

Opcje Galerii

Pierwszą czynnością, jaką możesz wykonać, jest ustawienie szerokości i wysokości miniaturek zdjęć. Wymiary, które są automatycznie wpisane w polach, są maksymalnymi parametrami miniaturki.

Poniżej masz do wyboru sposób generowania takiej miniatury. Zdjęcie może być pomniejszane bądź przycinane i pomniejszane. Wygodniejszym rozwiązaniem, jest korzystanie z drugiej opcji. Samo pomniejszenie spowoduje, że gdy będziesz miał obok siebie zdjęcia, jedno poziome drugie pionowe, to wtedy miniaturki będą miały różną wysokość. Opcja przytnij / pomniejsz powoduje, że zdjęcia zostaną przycięte do wskazanego wymiaru.

Poniżej znajdziesz ustawienie związane ze sposobem wyświetlania listy obrazów w galerii. Pole "kolumna" określa, w ilu kolumnach ma wyświetlać się galeria na stronie.

Następnie w polu “ilość na stronie”, wybierasz liczbę elementów, po których zostanie włączone stronicowanie. “Typ galerii” daje możliwość wybrania jednej z czterech metod jej prezentacji. Są nimi:

  • Galeria "klasyczna" - dzięki której na stronie wyświetlać się będzie duże zdjęcie, a pod nim miniaturki pozostałych zdjęć w galerii
  • Galeria "Bez miniatur" - gdzie wyświetlać się będą tylko duże zdjęcia
  • “Slider” - który pozwala na pokaz slajdów animowanych, z przewijaniem zdjęć w prawo i w lewo,
  • Galeria "flip page" (gazetkowa) - służąca często do przedstawiania obecnie oferowanych produktów, bądź promocji.  

Lista Galerii

Po przejściu do drugiej zakładki, wyświetli Ci się lista wszystkich stworzonych dotychczas galerii w serwisie. To tu będziesz mógł w łatwy sposób wyszukać interesującą Cię galerię i edytować ją. O tym, jak edytuje się galerię powiem Ci w następnym odcinku.

ICEberg CMS - Możesz!

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Jesteśmy poza biurem, zostaw telefon a oddzwonimy do Ciebie.

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

We will call you