Jak zmienić nazwę strony na FB?

Jak zmienić nazwę strony na FB?

Jednym z problemów, jaki możesz napotkać prowadząc fanpage na Facebooku jest brak możliwości zmiany jego nazwy po osiągnięciu więcej niż 200-u polubień. Czasami jednak zmiana nazwy jest konieczna ze względu na rebranding, rozszerzenie działalności czy zmianę profilu jej działalności. Kiedy nazwa nie zostanie dobrze przemyślana i nie niesie ze sobą wystarczającej ilości informacji - jest to powód dla którego najlepiej całkowicie ją zmienić lub choć delikatnie zmodyfikować. W tym artykule przedstawię Ci kilka rozwiązań tej sytuacji - sprawdź co możesz zrobić sam i do kogo ewentualnie zwrócić się o pomoc.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
{[description]}

Zenmate

Pierwszy sposób polega na wykorzystaniu klienta sieci VPN (Wirtualna Sieć Prywatna) - Zenmate, dostępnego jako rozszerzenie do popularnych przeglądarkek internetowych jak Chrome, Mozilla Firefox czy Opera. Rozszerzenie to pozwala na obejście blokady terytorialnej serwisów WWW,  w tym wypadku Facebooka. Ustawienie USA jako lokalizacji  daje dostęp do formularza zmiany nazwy.

Aby zmienić nazwę musisz być administratorem strony. Nazwę możesz zmienić tylko raz. Pamiętaj, że adres URL pozostanie taki sam. Jeśli jesteś zdecydowany postępuj zgodnie z następującymi krokami:

 • Zmień język Facebooka na English (US), a następnie się wyloguj.
 • W przeglądarce zainstaluj rozszerzenie Zenmate. 
 • Podaj swój adres e-mail. Hasło zostanie automatycznie wygenerowane.

 • Zamknij przeglądarkę, a następnie uruchom ją ponownie.
 • Sprawdź, czy rozszerzenie Zenmate jest włączone i ustaw lokalizację na USA.

 • Zaloguj się na Facebooka i wejdź na swój fanpage
 • Wejdź w ustawienia (Settings), a następnie informacje o stronie ( Page Info).

 

 • W polu nazwy kliknij Edit, a następnie Request Change.

 • Zapoznaj się ze wskazówkami formatu nazwy i zaznacz, co reprezentuje Twoja strona.

 • Aby zmienić nazwę potrzebujesz dokumentów potwierdzających zasadność tej zmiany.

 • Podaj nową nazwę, zaznacz powód zmiany i załącz dokument uzasadniający zmianę. Może to być rachunek, na którym jest widoczna nazwa firmy i jej adres. Jeśli Twoja strona nie reprezentuje żadnej firmy załącz PDF wyjaśniający Twoją sytuację.

Nowa nazwa powinna zaczynać się od dużej litery. W jednym słowie nie może się znajdować więcej niż jedna duża litera.Nie może zawierać symboli, słowa official, facebook i obraźliwej treści. Nie akceptowane są także długie opisy - np. slogany reklamowe. 

Im lepiej uzasadniony powód zmiany tym większe prawdopodobieństwo, że Twój wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony. O pozytywnej decyzji w tej sprawie zostaniesz poinformowany nie tylko Ty, a także osoby, które ją polubiły.  Jeśli nazwa nie spełnia wytycznych Twój wniosek najprawdopodniej zostanie odrzucony. W takim wypadku otrzymasz taką informację:

 

 

Facebook Business

Istnieje szansa, że jeśli wykupisz reklamę na Facebooku, chociażby za kwotę 2 zł, zostaniesz potraktowany jako reklamodawca, a tym samym odblokowana zostanie opcja, która może Ci pomóc w z zmianie nazwy. Jeśli posiadasz już reklamę sprawdź na stronię https://www.facebook.com/business/resources opcję “Contact us for help” (może ona pojawić się z opóźnieniem po wykupieniu reklamy - od kilku godzin do kilku dni), a na kolejnym ekranie zaznacz rodzaj zgłoszenia - w tym wypadku wariant “Managing your page” i “Changing my Page’s name”. Przejdź dalej i uzupełnij formularz - wybierz stronę, której nazwę chcesz zmienić i jej kategorię. Wpisz nową nazwę i powód zmiany. W tym przypadku także musi być dobrze uzasadniona. Po pozytywnym rozpatrzeniu Twojej prośby nazwa Twojej strony powinna być zmieniona w ciągu 14 dni. Jeśli zależy Ci także na zmianie URL strony skorzystaj z tego samego sposobu, zaznaczając na początku właściwą opcję.

 

 

 • Przejdź dalej i uzupełnij formularz - wybierz stronę, której nazwę chcesz zmienić i jej kategorię. Wpisz nową nazwę i powód zmiany.

Zmiana nazwy tym sposobem nie wymaga załączania dokumetu. Po pozytywnym rozpatrzeniu Twojej prośby nazwa Twojej strony powinna być zmieniona w ciągu 7 dni. Akceptacja wniosku wygląda następująco:

Jeśli zależy Ci także na zmianie URL strony skorzystaj z tego samego sposobu, zaznaczając na początku właściwą opcję.

Pomoc z zewnątrz

Jeśli nie udało Ci się osiągnąć pożądanych rezultatów powyższymi sposobami, nie jesteś do nich przekonany lub potrzebujesz pomocy kogoś z zewnątrz możesz nawiązać kontakt z agencją social media, reklamową czy interaktywną. Na rynku funkcjonuje wiele tego typu przedsiębiorstw. Choć głównie zajmują się one marketingiem na portalach społecznościowych, w swojej ofercie posiadają także profesjonalną obsługę techniczną z zakresu social media.  Prawie każda z nich  w swojej ofercie posiada usługę zmianę nazwy fanpage. Przykładem takiej agencji jest Smoking Social www.smokingsocial.pl . Wszelkie potrzebne w tym celu informacje, w tym formularz kontaktowy, znajdziesz tutaj

Szkolenie social media

Źródła

 1. https://www.facebook.com/help/262981810477512/
 2. http://www.stronydlafirm.eu/blog,95,jak_zmienic_nazwe_fanpage_powyzej_200_fanow_.htm
 3. http://pijarukoksu.pl/jak-zmienic-nazwe-fanpage.html
 4. http://blog.mimigroup.pl/zmienic-nazwe-fanpage-facebooku/
 5. http://www.download.net.pl/zenmate-prosty-w-obsludze-klient-vpn-dla-przegladarki-chrome/n/1843/
Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Jesteśmy poza biurem, zostaw telefon a oddzwonimy do Ciebie.

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

We will call you