Jak założyć stronę internetową

Jak założyć stronę internetową

Zastanawiasz się, po co Ci strona internetowa? Uważasz, że doskonale się bez niej obejdziesz? A może sądzisz, że stworzenie własnej witryny jest bardzo drogie i skomplikowane? Jedno jest pewne, jeżeli nie ma Cię w internecie, to nie istniejesz. Dlatego bardzo ważne jest, abyś dowiedział się, jak założyć stronę internetową i czerpał profity ze swojej obecności w sieci.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Foto: shutterstock
shutterstock

Ponad 90% internautów uważa internet za pierwsze i najważniejsze źródło informacji. To w nim użytkownicy szukają wiadomości, specjalistów, firm, porównują produkty i ceny. Dlatego tak ważne jest, aby zaistnieć w sieci i świadomości użytkowników. Najlepszym i stosunkowo tanim sposobem na takie opanowanie internetu jest stworzenie własnej witryny.


Pierwsze kroki w zakładaniu strony internetowej

 

Tworząc swoją pierwszą stronę internetową musisz zadbać o miejsce, w którym ją umieścisz. Wybór serwera jest bardzo ważny. W zależności od wielkości strony na nim umieszczonej i jakości jaką oferuje, opłata za rok jego użytkowania waha się od 100 do 400 zł. Na samym początku musisz wybrać pakiet startowy, który spełniając wszystkie Twoje wymagania będzie również w najlepszej cenie. Po wykupieniu miejsca na serwerze będziesz musiał ustawić dane konta FTP, za pomocą którego prześlesz kod strony na serwer. Kolejny krok to wybór i zakup domeny, czyli adresu Twojej strony. Serwisy oferujące serwery często prowadzą również sprzedaż domen. Pierwszy rok z reguły jest w cenie promocyjnej, nawet za ok. 1 zł. Ale nazwa strony to inwestycja na długie lata, dlatego sprawdź, ile będzie kosztować Twoja domena po tym okresie. Wybierając nazwę serwisu kieruj się prostotą i zrozumieniem. Nie używaj polskich znaków i maksymalnie ją skracaj, tak, aby była łatwa do zapamiętania. Najbardziej popularne i profesjonalne są domeny kończące się na .pl, .com, com.pl, czy .eu. Zastanów się, która z nich bardziej pasuje do Twojej nazwy i która daje Ci większe możliwości.
Jeżeli masz już swoją domenę i miejsce na serwerze wystarczy teraz podczepić nową stronę. Z reguły cały proces trwa kilka minut, jednak czasami zdarza się, że mija kilka godzin zanim internet znajdzie nową witrynę. Jeżeli masz już serwer i domenę nadszedł czas na najważniejszy krok - rozpoczęcie budowy strony internetowej.

 


Jak założyć stronę internetową - dwie drogi do sukcesu

 

Budując stronę internetową masz dwa wyjścia: możesz zrobić to sam, albo zlecić wykonanie profesjonalnej firmie. Dzięki obecnym systemom CMS, tworząc witrynę samodzielnie, nie musisz znać się na programowaniu. W sieci dostępnych jest wiele stron oferujących darmowe CMS-y i skórki, czyli projekty graficzne, które będziesz mógł dobrać do profilu własnej witryny. Dzięki temu możesz zbudować własny serwis całkowicie za darmo.
Drugie rozwiązanie jakie możesz wybrać to zlecić założenia strony internetowej profesjonalnej firmie. Rozwiązanie to jest na pewno droższe, ale wtedy masz pewność, że Twoja strona będzie funkcjonalna, niezawodna i na pewno przyciągnie wzrok, zatrzymując na dłużej uwagę odbiorców. Pamiętaj jednak o upewnieniu się, czy firma, której zleciłeś wykonanie strony internetowej oprze ją o swój autorski CMS. Dzięki temu później sam, nie znając zasad programowania, będziesz mógł uaktualniać swoją stronę internetową, aby dotrzeć do swoich klientów z najnowszymi - tak pożądanymi wśród internautów - informacjami.


Pewny start w internecie

 

Jeżeli chcesz mieć funkcjonalną i profesjonalną stronę internetową będziesz musiał na początku zainwestować. Jednak pieniądze te szybko Ci się zwrócą. Szeroki wachlarz stron, jakie możesz zrobić wykorzystując CMS-a pozwoli Ci stać się liderem w Twojej branży. Zobacz realizacje projektów w naszym portfolio i przekonaj się, jakie możliwości daje Ci nasz autorski CMS. Dzięki niemu Twoja strona będzie przejrzysta, użyteczna i przede wszystkim bardzo funkcjonalna. A te cechy sprawią, że zdobędziesz wielu nowych, zadowolonych i stałych klientów. Sam się o tym przekonaj.

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Jesteśmy poza biurem, zostaw telefon a oddzwonimy do Ciebie.

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

We will call you