Google Polska - zarobki

Google Polska - zarobki

Google jest amerykańską firmą branży internetowej powstałą w 1998 roku, której flagowym produktem jest, doskonale nam wszystkim znana, wyszukiwarka Google. Misją jaką deklaruje Google jest - skatalogowanie światowych zasobów informacji i uczynienie ich powszechnie dostępnymi i użytecznymi.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Foto: shutterstock
shutterstock

Oprócz wyszukiwarki firma Google może pochwalić się takimi produktami jak: serwisy reklamowe AdWords oraz AdSense, które stanowią główne źródło dochodów firmy. Do innych zaliczają się między innymi popularna poczta Gmail, serwisy Google Maps i Google Earth. Sztandarowymi produktami na rynku oprogramowania są Google Chrome, Google Desktop oraz Picasa. Od 2007 Google wraz z innymi firmami z Open Handset Alliance jest zaangażowane w rozwój platformy Android, która jest między innymi systemem operacyjnym dla telefonów komórkowych.

 

Innowacyjność  drogą do sukcesu.

Google jest przykładem tego jak dzięki innowacyjności i systematycznemu rozwojowi zaczynając od "zera" zdobywać zaufanie setek milionów klientów na całym świecie. Zaufanie oparte o rzetelność i pomysłowość swoich produktów.

Pierwsze polskie biuro Google zostało otwarte w 2005 w Warszawie. W niespełna dwa lata później powstały Kraków i Wrocław, na których otwarcie Google wydało ponad 13 milionów złotych. Początkowo w głównej siedzibie pracowało 6 osób co w stosunku do chwili obecnej i zatrudniania ponad 200 osób w całej Polsce co pokazuje jak szybko następuje rozwój firmy w naszym kraju. Wyszukiwarka znana na całym świecie zdobyła już zaufanie polskich internautów co pozwoliło jej od czasu pojawienia się na naszym rynku przynieść spory dochód.

 

Źródła dochodów Google

Sprzedaż i pośrednictwo w sprzedaży powierzchni reklamowych jest wciąż głównym źródłem dochodów w Polsce, ale oprócz tego jedną trzecią przychodów Google w Polsce pochodzi z działalności natury badawczo-rozwojowej.

 

Przychody Google w Polsce - strukturaSpółka Google pokazała, że jest w stanie w ciągu roku zwiększyć siedmiokrotnie powiększyć swoje zyski przy ponad dwukrotnym wzroście przychodów:

Przychody Google PolskaDowodem tego są dane finansowe za okres 2007/2008.

 

 

Prognozy wzrostu

Google systematycznie powiększa swój udział w Polskim rynku SEM. Można przewidywać, że podobnie jak to już jest z udziałem w rynku wyszukiwarek w Polsce (na poziomie ponad 90 procent) siła Google mierzona w udziałach w rynku będzie rosła i będzie on wkrótce niekwestionowanym liderem, za czym pójdzie zwielokrotnienie przychodów.

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Jesteśmy poza biurem, zostaw telefon a oddzwonimy do Ciebie.

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

We will call you