Google Discover: spersonalizowana brama do bogatych doświadczeń cyfrowych

Bycie na bieżąco z interesującymi mnie wiadomościami, odkrywanie nowych treści i badanie interesujących tematów może być zniechęcającym zadaniem. W przytłaczającej ilości informacji dostępnych online znalezienie dostosowanych do siebie i wiarygodnych źródeł może być wyzwaniem. Pomaga w tym Google Discover. Stało się ono potężnym narzędziem, które automatycznie wybiera dostosowane do użytkownika treści, aby pomóc odkrywać, uczyć się i być na bieżąco.

Unsplash / Christian Wiediger

2023-06-13 22:51
3 minuty czytania

Co to jest Google Discover?

Google Discover to funkcja dostępna w aplikacji Google i przeglądarce mobilnej, która przedstawia użytkownikom spersonalizowany kanał zawierający artykuły, wiadomości, filmy i inne treści bezpośrednio na ekranie głównym ich urządzeń. Wcześniej znany jako Google Feed, został przemianowany na Google Discover w 2018 roku, aby odzwierciedlić jego nowe, coraz potężniejsze możliwości.

 

Jak działa Google Discover?

Google Discover wykorzystuje kombinację sztucznej inteligencji (AI), algorytmów uczenia maszynowego (MI - Machine Learning) i danych o zachowaniu użytkowników, aby wybierać treści dla poszczególnych użytkowników. Analizując historię wyszukiwania użytkownika, wzorce korzystania z aplikacji i inne działania online, Google Discover przewiduje jego zainteresowania i preferencje. Następnie tworzy dynamiczny kanał, który prezentuje treści z różnych źródeł, w tym publikacji informacyjnych, blogów, stron internetowych i kanałów YouTube.

Innymi słowy: Google Discover zbiera informacje o Tobie poprzez obserwowanie tego co robisz na smartfonie i dzięki temu prezentuje Ci treści zgodne z Twoimi zainteresowaniami.

 

Spersonalizowane rekomendacje treści

Jedną z wyróżniających cech Google Discover jest możliwość prezentowania użytkownikom treści dostosowanych do ich unikalnych zainteresowań. Bierze pod uwagę takie czynniki, jak historia wyszukiwania, lokalizacja, preferencje językowe i dane demograficzne użytkowników, aby dostarczać trafne i interesujące artykuły, filmy i aktualności.

 

Na przykład, jeśli użytkownik często wyszukuje przepisy i śledzi kanały związane z jedzeniem w YouTube, Google Discover pokaże treści związane z gotowaniem, trendami kulinarnymi i popularnymi przepisami. Podobnie, jeśli ktoś często szuka wiadomości o technologii, Google Discover zapewni mu najnowsze artykuły i aktualizacje z wiadomościami technicznymi.

 

Odkrywanie nowych tematów i różnorodnych perspektyw

Google Discover ma również na celu poszerzenie horyzontów użytkowników poprzez zapoznanie ich z nowymi tematami i różnymi perspektywami. Dobierając treści z szerokiej gamy źródeł, udostępnia użytkownikom artykuły i filmy, których inaczej by nie napotkali. Pomaga to w lepszym zrozumieniu różnych tematów i zachęca użytkowników do odkrywania poza ich strefami komfortu.

 

Kontrola użytkownika i dostosowywanie

Google Discover daje użytkownikom możliwość przejęcia kontroli - umożliwia im dostosowanie preferencji dotyczących treści. Użytkownicy mogą wyrazić opinię na temat napotkanych artykułów, wskazując, czy uznali je za interesujące, czy nie. Te opinie pomagają Google dostosować rekomendacje treści i zapewnić jeszcze bardziej spersonalizowaną obsługę.

Jeśli nie podoba Ci się to co Google prezentuje Ci w Google Discover - wyraź to, kliknij odpowiedni przycisk i kolejnym razem treści będą lepsze. Google postara Ci się nie prezentować rzeczy podobnych do tego co Ci się nie podoba.

 

Ponadto użytkownicy mają możliwość obserwowania lub zaprzestania obserwowania określonych tematów w kanale Discover, dostosowując swoje treści w oparciu o ich zmieniające się zainteresowania. Ten poziom kontroli umożliwia użytkownikom tworzenie wyselekcjonowanych kanałów, które są zgodne z ich aktualnymi preferencjami.

 

Prywatność i bezpieczeństwo danych

Podobnie jak w przypadku wszystkich usług Google, prywatność i bezpieczeństwo danych mają kluczowe znaczenie dla Google Discover. Rekomendacje treści opierają się na aktywności użytkownika w ekosystemie Google, ale Google nie sprzedaje danych osobowych stronom trzecim. Użytkownicy mogą zarządzać swoimi ustawieniami prywatności i kontrolować dane gromadzone przez Google za pośrednictwem strony Moja aktywność.

 

Podsumowanie

Google Discover zrewolucjonizowało sposób, w jaki użytkownicy odkrywają i konsumują treści cyfrowe. Wykorzystując zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji i dane o zachowaniu użytkowników, oferuje spersonalizowaną bramę do bogactwa informacji, zapewniając użytkownikom dostęp do odpowiednich artykułów, filmów i aktualizacji wiadomości. Dzięki możliwości wprowadzania nowych tematów i różnych perspektyw Google Discover zachęca do eksploracji i ciągłego uczenia się. Dzięki ciągłemu rozwojowi Google Discover może stać się niezbędnym narzędziem dla użytkowników poszukujących wzbogaconych i dostosowanych do potrzeb cyfrowych doświadczeń.


Blog Artykuły
Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe