Wnęk Stomatologia - strona dla gabinetu dentystycznego

Nasza najnowsza realizacja w branży medycznej oparta o ICEberg CMS wraz z identyfikacją graficzną autorstwa Barbary Kras oraz rewelacyjnymi zdjęciami wnętrza gabinetu prezentuje się bardzo profesjonalnie. 

Efekt naszej pracy możecie zobaczyć pod adresem www.wnekstomatologia.pl.

Na stronie głównej zastosowaliśmy sprawdzone już rozwiązanie, które dopasowuje pokaz slajdów do wielkości okna przeglądarki. Pozwala to na jak najlepszą prezentację świetnych zdjęć gabinetu stomatologicznego oraz przyciągnięcie uwagi odwiedzających.

Tym razem zdecydowaliśmy się umieścić menu strony w miejscu mniej standardowym - przypięte zostało ono do dołu okna przeglądarki. Taki układ widoczny jest jednak tylko na pierwszym ekranie strony głównej na urządzeniach stacjonarnych i niektórych tabletach. Po przejściu na podstronę lub zjechaniu niżej menu przykleja się do górnego brzegu okna.

Zadbaliśmy nie tylko o dobrą prezentację strony na ekranach różnych urządzeń, ale również o dobre doświadczenia użytkowników. Przykładem może być graficzne menu oferty skonstruowane z kwadratów z ikonami i nazwami usług, które inaczej zachowuje się na telefonach komórkowych a inaczej na tabletach czy monitorach komputerów.

Proste i nieinwazyjne animacje dodatkowo wpływają na user experience.

Na każdej stronie internetowej, nie tylko gabinetu stomatologicznego, ale również wszystkich innych firm, ważne jest zaproszenie i krótka prezentacja usług. W połączeniu z bardzo ciekawym logotypem autorstwa Barbary Kras ten pierwszy tekstowy fragment strony bardzo dobrze się prezentuje.

Gabinety stomatologiczne rzadko używają ikon powiązanych ze wszystkimi swoimi usługami. Ciężko jest zaprezentować wszystkie aspekty medyczne na prostych symbolach graficznych, jednak nam udało się podołać temu zadaniu. Przy okazji poznaliśmy kilka nowych pojęć z branży stomatologicznej :). Ikony przygotowała nasza graficzka - Justyna Woszczyna.

Prezentacja usług w formie kwadratów dopasowujących się wielkością do szerokości ekranu urządzenia pozwoliła zwrócić uwagę na te elementy, które pacjentów szczególnie mogą zainteresować. Podstrony, do których prowadzą podpięte pod ikony linki zawierają przygotowane przez właścicielkę gabinetu teksty odpowiadające na najczęściej zadawane pytania w kwestiach "dentystycznych".

Dolną część strony głównej zajmuje boks z danymi kontaktowymi oraz formularz kontaktowy, a także dopasowująca się do rozmiarów ekranu mapka przekierowująca na podstronę kontaktu.

System ICEberg CMS pozwala na bardzo łatwą obsługę podstron zawierających zarówno tekst jak i grafikę. W dowolny sposób można zaprojektować rozmieszczenie elementów a treści umieścić w jednej, dwóch lub trzech kolumnach. Niemal każde pole tekstowe w panelu administracyjnym zawiera łatwy w obsłudze edytor tekstowy, który podobnie jak popularny Word pozwoli na szybką publikację treści.

Więcej o edycji treści dowiecie się np. z naszych filmów instruktarzowych.

 Sprawdź nasz kanał na YouTube

Na stronie gabinetu stomatologicznego Wnęk Stomatologia z Tarnowa domyślnie wybrany został typ galerii prezentujący wykadrowane do kwadratów miniaturki, które po kliknięciu pozwalają na podgląd orginalnego zdjęcia. Moduł galerii używany będzie nie tylko do prezentacji wnętrza placówki, ale również do publikacji zdjęć "przed i po" z wykonywanych przez panią doktor Annę Wnęk zabiegów endodoncji stomatologicznej - czyli leczenia kanałowego z wykorzystaniem mikroskopu.

Strony gabinetów medycznych prawie zawsze zawierają cennik. Zwykle jest on jednak nieaktualny ze względu na trudną obsługę i problemy z wprowadzaniem nowych cen. Zadbaliśmy o to, żeby właścicielka strony oraz jej pracownicy nie napotkali tego problemu. Cennik jest przejrzysty i łatwy dla pacjentów jak i dla osób, które będą go w przyszłości aktualizować.

W dobie wszechobecnego internetu na każdej stronie internetowej gabinetu stomatologicznego powinien znaleźć się co najmniej jeden formularz ułatwiający kontakt z placówką. Najlepiej kiedy dostępny jest osobny, dobrze skonfigurowany i prosty do wypełnienia formularz rezerwacji terminu - taki właśnie przygotowaliśmy przy użyciu modułu formularza kontaktowego w systemie ICEberg CMS. 

Nasze formularze posiadają wiele różnych typów pól, w tym niezbędne pola tekstowe, pole email, listy rozwijane oraz wybór daty z prostego kalendarza wraz z godzinami. Każdy formularz zabezpieczamy przy użyciu narzędzia ograniczającego spam.

Podstrona kontakt zawiera nie tylko standardową mapę lokalizacji, na której pokazana jest lokalizacja gabinetu stomatologicznego, ale również mini formularz kontaktowy z niezbędnymi polami, które umożliwią odwiedzającym stronę przesłanie zapytania na adres mailowy placówki.


Portfolio
Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe